25 sierpnia 2016
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Roman Palester

postać

dnia

Roman

Palester

Antoni Szałowski , Michał Spisak , Roman Palester , Witold Lutosławski , Aleksander Tansman , Zygmunt Krauze -

płyta

dnia

Antoni Szałowski , Michał Spisak , Roman Palester , Witold Lutosławski , Aleksander Tansman , Zygmunt Krauze

-

Szymanowski Karol I Koncert skrzypcowy op. 35

kompozycja

dnia

Szymanowski Karol

I Koncert skrzypcowy op. 35

Helman Zofia Roman Palester. Twórca i dzieło

książka

dnia

Helman Zofia

Roman Palester. Twórca i dzieło

WITAMY

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie polskiej muzyce poważnej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

Znajdź nas na FB

 

 

NOWA MUZYKA POLSKA

LogowanieJSTOR online

JSTOR
Chcesz wejść?
Skontaktuj się z nami!

 

Nowości książkowe

Andrzej Wendland „Górecki. IV Symfonia Tansman Epizody”

Próba ujęcia twórczości Henryka Mikołaja Góreckiego poprzez pryzmat ostatniego wielkiego dzieła podsumowującego dorobek twórcy IV Symfonii „Tansman Epizody”.
Więcej...

Nowości płytowe

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Warszawska Jesień 2014 na płytach

2014 IAMIC Concert “Tradition and New Music” - na płycie POLMIC

Historyczny koncert Warszawskiej Filharmonii z 21 lutego 1955 na płycie Warner Classics
Sierpień Talentów 2016
Nagroda Koryfeusz 2016
XI Festiwal Goldbergowski
aktualności
Znamy już pełny program 59. edycji „Warszawskiej Jesieni” PDF Drukuj Email

altPonad 40 wydarzeń głównych i towarzyszących, prawykonania spektakli operowych, niemal 400 wykonawców z Polski i z zagranicy, 89 solistów, około 20 miejsc na artystycznej mapie Warszawy. 16 września rozpoczyna się 59. festiwal „Warszawska Jesień” W oparach opery, czyli 10 dni święta muzyki współczesnej. Znamy już pełny program tegorocznej edycji, która coraz odważniej wchodzi w tkankę miejską i bierze pod lupę operę współczesną.

„Warszawska Jesień" to prawie 60-letnia tradycja przybliżania najciekawszych zjawisk w muzyce współczesnej. To samo obiecuje tegoroczny, skupiony wokół opery program festiwalowy. Podczas festiwalu w Basenie Artystycznym odbędzie się polska premiera opery Le malentendu w wersji koncertowej na podstawie libretta Alberta Camusa. Fabián Panisello, kompozytor i dyrygent, w nowatorski sposób zestawił w niej tekst z muzyką elektroakustyczną. Pierwszy raz także, nie tylko na „Warszawskiej Jesieni”, zabrzmi utwór oparty na internetowych memach: memoopera Marty Śniady. Swoją warszawską premierę będzie miała też opera Czarodziejska Góra Pawła Mykietyna, która zostanie pokazana w przestrzeni Nowego Teatru. Operowa adaptacja powieści Thomasa Manna to efekt współpracy najciekawszych nazwisk polskiej kultury współczesnej.

W przypadku tegorocznej edycji pytanie nie dotyczy tylko tego, co będzie grane, ale też gdzie, i na czym. W multimedialnym „Aaron S”, opowieści o aktywiście politycznym i hakerze, poznamy na przykład dźwięki, jakie wydaje „aas”. Instrument ten, stworzony przez Krzysztofa Cybulskiego specjalnie na festiwal to niewielkie organy, które potrafią imitować brzmienia samogłosek, a nawet śpiew i mowę. Z kolei w „Trash music” oprócz wiolonczeli czy akordeonu, posłuchamy obiektofonów, czyli przedmiotów codziennego użytku, które zyskały zaskakujące drugie życie.

Oprócz koncertów, do wyboru jest szereg wydarzeń towarzyszących, takich, jak warsztaty wokalne „I put a spell on you”, dyskusje poświęcone muzyce poważnej, czy spotkania z twórcami, między innymi z brytyjską kompozytorką Julianą Hodkinson.

Od kilku lat organizatorzy festiwalu skutecznie udowadniają też, że zgłębianie progresywnych trendów w muzyce może być zaadresowane do najmłodszych słuchaczy i słuchaczek. Do udziału w tegorocznej, skierowanej głównie do dzieci „Małej Warszawskiej Jesieni" zaproszona została między innymi grupa artystyczna panGenerator. Nie zabraknie też opery dla dzieci – będzie to mikroopera Milcząca rybka Jarosława Siwińskiego.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek 29 sierpnia o g. 10.00.

Więcej informacji - na oficjalnej stronie festiwalu: www.warszawska-jesien.art.pl  oraz na FB

Share on Facebook
 
„Quo vadis” op. 30 Feliksa Nowowiejskiego PDF Drukuj Email

Quo vadis28 sierpnia 2016 roku o godz.19.00 filharmonicy warmińsko-mazurscy wraz solistami i chórem zaprezentują w Barczewie Oratorium „Quo vadis” op.30 Feliksa Nowowiejskiego. Koncert w rodzinnym mieście kompozytora odbędzie się w Kościele pw. św. Anny i św. Szczepana. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Artystom muzykom orkiestry Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego w wykonaniu oratorium towarzyszyć będą soliści: Olga Rusin (sopran), Sebastian Szumski (baryton), Jacek Ozimkowski (bas), oraz chór Górecki Chamber Choir, przygotowany przez Włodzimierza Siedlika. Partię organów zagra Arkadiusz Bialic.

Oratorium „Quo vadis”, skomponowane w roku 1903, jest najsłynniejszym dziełem kompozytora z Warmii. Temat, wzięty z powieści, która przyniosła światową sławę Sienkiewiczowi, okazał się również szczęśliwy dla Nowowiejskiego. Student berlińskiej Szkoły Mistrzów, świeżo po pierwszym z wielkich sukcesów, jakim było uzyskanie tzw. Nagrody Rzymskiej im. Meyerbeera, przebywał w 1903 roku w Rzymie. I tam, pośród antycznych pamiątek, pod wrażeniem miejsc opisywanych w powieści Sienkiewicza, powziął zamiar stworzenia kompozycji wokalno-instrumentalnej, wysnutej z dziejów pierwszych chrześcijan. Ostatecznie skrystalizował się pomysł 5-częściowej kantaty, którą podtytuł określa jako „sceny dramatyczne na bas, baryton, sopran, chór, orkiestrę symfoniczną i organy” do libretta niemieckiej pisarki Antonii Jungst. Jednak to nie sienkiewiczowska akcja stanowi kanwę kompozycji. Z plejady bohaterów powieści zostały tylko trzy postacie: apostoł Piotr, Ligia i dowódca pretorianów. Nowowiejski ułożył swe oratorium jako ciąg scen-obrazów, malujących atmosferę tamtych antycznych wydarzeń, których narratorem i głównym komentatorem stał się u niego chór.

Dzieło wykonane zostało po raz pierwszy w roku 1907 w Usti nad Łabą. Po retuszach wniesionych przez kompozytora, swoją drugą premierę miało w 1909 roku w Amsterdamie, z orkiestrą Concertgebouw pod dyrekcją Johana Schoonderbeeka. Przyjęte entuzjastycznie (królowa Wilhelmina uhonorowała kompozytora wieńcem i pierścieniem) – oratorium ruszyło w świat, oklaskiwane w wielu krajach Europy oraz w Ameryce, gdzie Nowowiejski dyrygował nim osobiście w nowojorskiej Carnegie Hall. W okresie międzywojennym „Quo vadis” prezentowane było ok. 200 razy w miastach Europy i obu Ameryk, wykonywane w 13 językach.

Koncert odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a zorganizowany został we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Roku Feliksa Nowowiejskiego. Współorganizatorem koncertu jest Urząd Miejski w Barczewie i Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie. Koncert dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Share on Facebook
 
Debiut Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Festiwalu Morza Bałtyckiego w Sztokholmie PDF Drukuj Email

Festiwal Morza Bałtyckiego9 września Polska Filharmonia Bałtycka zainauguruje Sezon Artystyczny 2016/2017. Zanim to się jednak stanie, Orkiestra Symfoniczna PFB wybierze się w emocjonującą podróż na jeden z najciekawszych europejskich festiwali muzycznych. 29 sierpnia wystąpi po raz pierwszy na Festiwalu Morza Bałtyckiego w Sztokholmie.

Festiwal Morza Bałtyckiego w Sztokholmie (Östersjöfestivalen), organizowany od 2003 roku, to największy, prestiżowy festiwal muzyki poważnej w Skandynawii, odbywa się co roku w sierpniu. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Esa-PekkaSalonen, który często zaprasza polskich artystów. Na Festiwalu Morza Bałtyckiego występowała Sinfonia Varsovia, w roku 2008 z Krzysztofem Pendereckim i 2009 z Jackiem Kaspszykiem. Podczas Festiwalu w 2011 roku miała swój międzynarodowy debiut „I, CULTURE Orchestra”, która zagrała ponownie na festiwalu w 2013.

Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Ernsta van Tiela wykona w Sali Koncertowej Berwaldhallen piękne Divertimento polskiej kompozytorki Grażyny Bacewicz. Wschodząca gwiazda wiolinistyki Alena Baeva, która pojawi się także podczas wspomnianego koncertu inaugurującego Sezon Artystyczny 2016/2017 wraz z Orkiestrą zagra I Koncert skrzypcowy Dymitra Szostakowicza. Wieczór zakończy IV Symfonia „Tansman Epizody” Henryka Mikołaja Góreckiego.

Wysłuchanie koncertu –bez przeprawiania się przez Bałtyk – będzie możliwe dzięki transmisji szwedzkiego Radia Kultura.

Szczegóły - na stronie festiwalu: http://sverigesradio.se

Share on Facebook
 
VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” PDF Drukuj Email

Muzyka na szczytachVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” odbędzie się w Zakopanem w dniach 3-10 września 2016 roku.

Tegoroczny program osnuty został wokół tematyki dotyczącej szeroko pojętego czasu, stąd zderzanie ze sobą kompozycji ze skrajnie różnych epok, utworów, w których czas staje się czynnikiem formotwórczym, ale także dzieł traktujących czas w jego metafizycznych aspektach. Po raz pierwszy na festiwalu zagości, obok współczesnej, muzyka dawna, i to zarówno w swoim oryginalnym brzmieniu (nurt HIP – Historically Informed Performance) jak i we współczesnych, ale jakże urokliwych aranżacjach, co stanowi jakby czasowy „pomost” łączący minione wieki z teraźniejszością.

Wystąpią najwięksi artyści światowej i polskiej kameralistyki, m.in. wybitna izraelska klarnecistka Shirley Brill, utytułowany pianista Jonathan Aner, światowej sławy sopranistka Olga Pasiecznik, a także osiągający międzynarodowe sukcesy Royal String Quartet. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów Paweł Mykietyn.

Prolog festiwalu będzie miał miejsce w Warszawie. 29 sierpnia 2016 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym wystąpią legendarne Trebunie Tutki w towarzystwie Cracow Clarinet Quartet. Zespoły zagrają muzykę rodem z tradycji wołoskich pasterzy, utwory inspirowane muzyką żydowską, cygańską, węgierską, rusińską i polską.

Więcej informacji – na stronie: www.muzykanaszczytach.com/pl

Share on Facebook
 
Sierpień Talentów 2016 PDF Drukuj Email

Sierpień Talentów 2016W dniach 21-31 sierpnia 2016 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia" w Katowicach zaprasza na koncerty XII Ogólnopolskiego Festiwalu Promocyjnego „Sierpień Talentów”.

Jak co roku podąża on za najważniejszymi aktualnymi wydarzeniami muzycznymi, których uczestnikami stają się młodzi artyści. Czasem jeszcze bardzo młodzi, ale już często utytułowani i mający świadomość wartości swoich kreacji wykonawczych. Czasem dopiero debiutujący na estradach koncertowych, przygotowujący się do ważnych konkursów, realizujący ambitne projekty programowe.

Rok 2016 to rok XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Podobnie więc jak 5 lat temu, „Silesia" zaprosiła do Katowic polskich uczestników październikowego konkursu, którzy zapewnili sobie w nim udział w preselekcjach, jakie zorganizowano w Toronto, Interlaken, Gdańsku i Tokyo pod kierownictwem światowej klasy skrzypka i przewodniczącego jury Maxima Vengerova.

Podczas sierpniowych koncertów wystąpią: Maciej Burdzy, Celina Kotz (prawo uczestniczenia w konkursie zapewniła sobie wygrywając już w zeszłym roku Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu), Robert Łaguniak, Anna Malesza, Amelia Maszońska, Jan Mazur i katowiczanka Maja Syrnicka. W festiwalowym kalendarzu znajdzie się także koncert z udziałem młodych artystów ukraińskich z lwowskiej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki, którzy koncertować będą dzień wcześniej w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie-Lipowcu.

31 sierpnia organizatorzy festiwalu po raz pierwszy gościć będą Lutosławski Youth Orchestra, która wystąpi pod batutą AdriánaVarela, jej dyrektora artystycznego. Ten wyjątkowy zespół, który tworzą uczniowie szkół muzycznych z całej Polski, powstał w 2013 roku z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego, a od tego roku przyjął nową nazwę – Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO. Podczas koncertu, który odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, jako solista wystąpi Bartosz Koziak, jedyny wiolonczelista biorący udział w tegorocznym festiwalu.

ZOBACZ: Kalendarz koncertów

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Szczegółowe informacje – na stronie: www.silesia.art.pl

Share on Facebook
 
XI Festiwal Mozartowski w Gdańsku PDF Drukuj Email

Mozartiana 2016XI Międzynarodowy Festiwal Mozartowski „Mozartiana” odbędzie się w dniach 21-27 sierpnia 2016 roku w Gdańsku. W Domu Uphagena i Katedrze Oliwskiej, a także w urokliwej scenerii Parku Oliwskiego wystąpią wybitni artyści, którzy przybliżą słuchaczom muzykę Mistrza z Salzburga.

W bogatym programie Festiwalu znajdą się koncerty kameralne, symfoniczne, jazzowe, a także widowiskowe spektakle operowe pod gołym niebem, spektakle marionetkowe oraz pokazy tzw. fontanny tańczącej do muzyki patrona festiwalu. Niezwykły klimat w Parku Oliwskim stworzy teatralizacja przestrzeni. Na ścieżkach i w alejach będzie można spotkać postaci rodem z XVIII wieku. Niewątpliwym sukcesem Festiwalu jest to, iż z każdą odsłoną cieszy się coraz większą popularnością – szacunkowa frekwencja na koncertach wynosi blisko 20 000 osób.

Podczas 11. edycji festiwalu wystąpią wybitne indywidualności świata muzycznego, soliści i zespoły o ugruntowanej światowej renomie, m.in.: Maestro Gabriel Chmura, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a także gwiazda jazzu Urszula Dudziak. Dużą atrakcją będzie wykonanie „pod gołym niebem” opery La finta semplice z udziałem włoskich solistów oraz Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Massimiliano Caldiego. W koncercie finałowym można będzie ponownie usłyszeć światowej klasy brytyjską sopranistkę Carolyn Sampson, której towarzyszyć będą polscy soliści, Polski Chór Kameralny oraz Wenecka Orkiestra Barokowa pod batutą Dyrektora Festiwalu, Jana Łukaszewskiego.

Szczegółowy program – na stronie: www.mozartiana.pl/doc_6.html

Share on Facebook
 
Festiwal Muzyki Dawnej w Jarosławiu PDF Drukuj Email

Piśń naszych korzeniXXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń naszych korzeni” odbędzie się w Jarosławiu w dniach 21-28 sierpnia 2016 roku. W ramach tegorocznej edycji, której tematem przewodnim będzie „mit”, odbędzie się siedem koncertów oraz szereg wydarzeń towarzyszących.

Program Festiwalu będzie koncentrować się wokół mitu rozumianego w sensie antropologicznym – traktowanego jako archetypiczna figura, narzędzie poznania, przenoszące treści związane z tożsamością (indywidualną, społeczną, narodową, religijną), będące wehikułem pamięci zbiorowej, ujęciem fundamentalnych aspektów sensu ludzkiego istnienia i wizji świata; mitu pojmowanego jako duchowa, społeczna i metafizyczna rzeczywistość, którą uobecnia rytuał poprzez muzyczne i dramaturgiczne formy.

Jedną z takich form będzie napisane specjalnie dla festiwalu oratorium apokryficzne Descensus ad inferos współczesnego kompozytora Rafała Augustyna. W prawykonaniu utworu, które odbędzie się 26 sierpnia, wezmą udział zespoły Cantores Minores Wratislavienses, Schola Cantorum Minorum Chosoviensis oraz Chór Festiwalowy pod dyrekcją Roberta Pożarskiego. Warstwę tekstową i dramaturgiczną kompozycji przeznaczonej na duży aparat wokalny stanowić będzie apokryficzna ewangelia Nikodema z IV wieku, opisująca zstąpienia Chrystusa do otchłani.

W ogólną koncepcję festiwalu wpisze się seria prezentacji i spotkań przygotowanych z okazji 60. urodzin Marcela Pérèsa – muzykologa, kompozytora, śpiewaka, znawcy tradycji śpiewów sakralnych, a także honorowego obywatela miasta Jarosławia. Dokona on podsumowania i prezentacji 33 lat swojej pionierskiej pracy badawczej i działalności muzycznej związanej z różnymi europejskimi tradycjami śpiewu sakralnego. Podczas koncertu 22 sierpnia wystąpi z towarzyszeniem Cameraty Silesii, wraz z którą wykona swoją Missa Ex Tempore – ułożoną w ubiegłym roku mszę, będącą przykładem kompozycji, która nawiązuje do historycznych form muzyki sakralnej (Johannes Ockeghem) posługując się jednak współczesnymi środkami kompozytorskimi.

ZOBACZ: Kalendarz koncertów

Szczegółowe informacje – na stronie: www.festiwal.jaroslaw.pl

Share on Facebook
 
12. Festiwal „Chopin i Jego Europa” PDF Drukuj Email

 12. Festiwal „Z ziemi włoskiej do Polski – od Mozarta do Belliniego” to temat przewodni tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”, który odbędzie się w dniach 15-31 sierpnia 2016 roku w Warszawie.

12. edycja Festiwalu to kolejna konfrontacja twórczości Chopina z muzyką najbliższych mu kompozytorów – Bacha, Mozarta, Haydna, Belliniego, Jíroveca, to również podążanie śladami różnorodnych wpływów na muzykę Chopina oraz muzyki Chopina na dzieła innych twórców. To ulubione chopinowskie gatunki muzyczne – opera, pieśń, koncert, muzyka kameralna. To wreszcie popularne w XIX stuleciu opracowania, parafrazy i wariacje na tematy najbardziej znanych dzieł epoki. To również odważne – choć ryzykowne, a przez to i prowokacyjne – transformacje arcydzieł chopinowskich na inny rodzaj brzmienia. Wszystko to w mistrzowskich wykonaniach zarówno na instrumentach współczesnych, jak i historycznych. Wielkie bogactwo różnorodnych stylów wykonawczych – zwłaszcza muzyki patrona festiwalu, która zabrzmi w interpretacji laureatów ostatniego Konkursu Chopinowskiego, zarówno na Steinwayach, Yamahach, jak i Erardach, Pleyelach i Broadwoodach.

Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Stanisław Leszczyński. Festiwal jest realizowany pod egidą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą, Programem 2 Polskiego Radia oraz Filharmonią Narodową. Sprzedaż biletów w kasach Muzeum Fryderyka Chopina oraz na stronie internetowej www.bilety.nifc.pl.

ZOBACZ: Program Festiwalu

Szczegółowe informacje – na stronie: www.festiwal.nifc.pl

Share on Facebook
Więcej…
 
41. Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” PDF Drukuj Email

Muzyka w Starym KrakowieW dniach 15–31 sierpnia odbędzie się 41. Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”. To jeden z najstarszych festiwali w Polsce, który łączy muzykę dawną ze współczesną. Obok wybitnych i uznanych w świecie muzyki kompozytorów i cenionych artystów do udziału w festiwalu zapraszani są także młodzi twórcy, będący dopiero u progu kariery.

Przez dwa festiwalowe tygodnie miłośnicy muzyki będę mieli okazję wysłuchać m.in. dzieł J. S. Bacha, F. Schuberta, G. Ph. Telemanna, G. F. Händla, B. Brittena, S. Gubajduliny, A. Vivaldiego, W. A. Mozarta, B. Bartóka, L. van Beethovena, W. Lutosławskiego, M. Ravela, C. Saint-Saënsa, E. Griega, J. Haydna, D. Szostakowicza czy C. Monteverdiego. Organizatorzy zaplanowali także koncert dawnej muzyki polskiej, muzyki średniowiecza i muzyki cerkiewnej. Wydarzenia będą odbywać się w zabytkowych miejscach Krakowa.

Tegoroczną edycję zainauguruje recital znakomitego rosyjskiego pianisty Grigorija Sokołowa, który wykona kompozycje Roberta Schumanna oraz Fryderyka Chopina. W finale wystąpią natomiast Szymon Nehring i Krzysztof Książek oraz Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Maestro Tadeusza Strugały. W programie znajdą się: Koncert fortepianowy f-moll op.21 i Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina, Polonez Michała Kleofasa Ogińskiego oraz Serenada na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza.

Szczegółowy program – na stronie: www.mwsk.pl

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 80

ZKP

 Archiwum Cyfrowe Muzyki Polskiej

 

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Łącząc odwagę z pięknem oraz pełną rozmachu wizję z doskonałą techniką, krakowski zespół Capella Cracoviensis jednego dnia zaprezentuje komplet symfonii Ludwiga van Beethovena. To bezprecedensowe wydarzenie, zatytułowane BEETHOVEN extreme, odbędzie się 27 sierpnia 2016 roku w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków i potrwa od godz. 11.00 do 22.00

Więcej...

IV International Lutosławski Youth Orchestra – Szczecin, 12-17 września 2016

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie już po raz czwarty jest organizatorem International Lutosławski Youth Orchestra (ILYO).

Projekt warsztatów orkiestrowych skierowany jest do młodych muzyków z całej Europy w wieku 18-26 lat. Celem projektu jest ukazanie roli twórczości wybitnego polskiego kompozytora Witolda Lutosławskiego w szerszym kontekście kulturowym i społecznym oraz promocja i upowszechnianie muzyki współczesnej. ILYO

Więcej...

IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski / 4th International Composers Competition – Gorzów Wielkopolski 2016

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska ogłasza IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski. Jego ideą jest promocja działalności artystycznej samych twórców, promowanie indywidualnego podejścia do materii muzyki współczesnej oraz popularyzacja tego fascynującego, bogatego świata dźwięków

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!
    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

Mecenasi POLMIC

MKIDN
IMIT
ZAiKS
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 Narodowe Centrum Kultury
 
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information