24 maja 2016
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Edward Bogusławski

postać

dnia

Edward

Bogusławski

Edward Bogusławski Utwory wybrane

płyta

dnia

Edward Bogusławski

Utwory wybrane

Bogusławski Edward Intonazioni I

kompozycja

dnia

Bogusławski Edward

Intonazioni I

Dziadek Magdalena, Mika  Bogumiła, Kochańska Anna Musica Polonica Nova na Śląsku. Oddział Związku Kompozytorów Polskich w Katowicach 1945-2003

książka

dnia

Dziadek Magdalena, Mika Bogumiła, Kochańska Anna

Musica Polonica Nova na Śląsku. Oddział Związku Kompozytorów Polskich w Katowicach 1945-2003

WITAMY

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie muzyce polskiej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

Znajdź nas na FB

 

 

NOWA MUZYKA POLSKA

LogowanieJSTOR online

JSTOR
Chcesz wejść?
Skontaktuj się z nami!

 

Nowości książkowe

Maria Wilczek-Krupa. „Kilar. Geniusz o dwóch twarzach”
Pierwsza pełna biografia jednego z najpopularniejszych polskich kompozytorów i twórców muzyki filmowej.
Więcej...

Nowości płytowe

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Warszawska Jesień 2014 na płytach

2014 IAMIC Concert “Tradition and New Music” - na płycie POLMIC

Historyczny koncert Warszawskiej Filharmonii z 21 lutego 1955 na płycie Warner Classics
Per Musicam Ad Astra 2016
 Światowy Dzień Akordeonu
aktualności
Jan Krenz w cyklu „Muzyka pod Liberatorem” PDF Drukuj Email

Jan Krenz pod Liberatorem24 maja 2016 roku o godz. 19.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyka pod Liberatorem”. Wieczór wypełnią utwory Jana Krenza – wybitnego polskiego kompozytora i wszechstronnego dyrygenta. Wykona je jeden z najbardziej interesujących i utalentowanych kwartetów smyczkowych: Royal String Quartet. Wstęp wolny!

Obchodzący w tym roku 90. urodziny Jan Krenz najpierw debiutował jako kompozytor, a później jako dyrygent. W okresie okupacji niemieckiej był uczniem Zbigniewa Drzewieckiego (fortepian) i Kazimierza Sikorskiego (kompozycja). W 1943 roku na koncercie konspiracyjnym w Warszawie wykonano jego I Kwartet smyczkowy. W dorobku kompozytora znajdują się utwory solowe, kameralne, wokalno-instrumentalne, chóralne i orkiestrowe.

Jako dyrygent już w pierwszych latach po wojnie przyczynił się do animacji życia muzycznego w Polsce. W latach 1949-1968 był związany z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, a od 1968 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego i pierwszego dyrygenta Teatru Wielkiego, współpracował również z Filharmonią Narodową i Sinfonią Varsovią. Gościnnie występował z orkiestrami na całym świecie i jako wszechstronny mistrz batuty poprowadził prawykonania wielu utworów współczesnych. Wielkie uznanie szerokiej publiczności zyskał także jako autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. Kanał Andrzeja Wajdy, Eroica czy Zezowate szczęście Andrzeja Munka).

Podczas koncertu z cyklu „Muzyka pod Liberatorem” muzykę Jana Krenza wykona Royal String Quartet. W Sali Pod Liberatorem zabrzmi utwór z roku 1983 Musica da camera per quartetto d’archi. Zespół Royal String Quartet, nominowany do prestiżowej nagrody Royal Philharmonic Society, to jeden z najbardziej dynamicznie działających kwartetów smyczkowych na świecie. W swoim repertuarze łączy wybitne dzieła przeszłości i muzykę współczesną, odważnie przekraczając granice gatunków. Royal String Quartet regularnie bierze udział w wielu renomowanych festiwalach w Polsce i za granicą, nagrywa i koncertuje z wybitnymi artystami oraz jest laureatem szeregu nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach.

Organizatorami cyklu „Muzyka pod Liberatorem” są Muzeum Powstania Warszawskiego, Program 2 Polskiego Radia oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne, zaś partnerem TVP Kultura.

Share on Facebook
 
Recital Piotra Szychowskiego PDF Drukuj Email

Pianiści u PaderewskiegoWe wtorek 24 maja 2016 roku o godz. 19.00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Pianiści u Paderewskiego”. W interpretacji Piotra Szychowskiego, adiunkta Katedry Fortepianu poznańskiej uczelni, można będzie usłyszeć obydwa koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina.

U boku solisty wystapią: Marcin Suszycki – I skrzypce, Joanna Kreft – II skrzypce, Ewa Guzowska – altówka, Tomasz Lisiecki – wiolonczela, Szymon Guzowski – kontrabas. W programie: Koncert fortepianowy e-moll op. 11 oraz Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina.

Piotr Szychowski jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Rzymie, Bukareszcie, Takasaki, Darmstadt, Ettlingen, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawie. Koncertuje w najbardziej prestiżowych salach Europy i świata m.in.: Londynie (Purcell Room/Royal Festival Hall), Berlinie (Filharmonia Berlińska), Rzymie (Auditorium Augustinianum w Watykanie), Moskwie, Edynburgu, Budapeszcie, Bukareszcie (Ateneul Roman), a także Szanghaju, Bejrucie, Filharmoniach Narodowych w Sofii, Murmańsku, Krasnodarze, Podgoricy oraz Warszawie.

Share on Facebook
 
Koncert urodzinowy Yehudi Menuhina PDF Drukuj Email

Yehudi Menuhin25 maja 2016 roku Sinfonia Varsovia po raz kolejny zagra koncert organizowany z okazji 100. rocznicy urodzin wieloletniego gościnnego dyrygenta orkiestry – Yehudi Menuhina. Gośćmi specjalnymi koncertu, który będzie miał miejsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, będą odwiedzająca Polskę po raz pierwszy Zamira Menuhin Benthall – córka legendarnego skrzypka oraz Lady Camilla Panufnik, żona kompozytora Andrzeja Panufnika.

Yehudi Menuhina łączyły wyjątkowe stosunki z polskim światem muzyki klasycznej. W połowie lat 80. rozpoczął trwającą ponad 15 lat współpracę z Sinfonią Varsovią, która zaowocowała nagraniem 28 płyt, wykonaniem ponad 300 koncertów, w tym około 50 z udziałem Menuhina w podwójnej roli – solisty i dyrygenta. Nie tylko liczby świadczą o wyjątkowości tej relacji, ale przede wszystkim atmosfera panująca podczas pracy. Yehudi Menuhin w jednym z wywiadów tak mówił o orkiestrze: „Praca z żadną inną orkiestrą nie dawała mi tyle zadowolenia, co praca z zespołem Sinfonia Varsovia.”

Koncert 25 maja pod batutą Jerzego Maksymiuka będzie miał nadzwyczajny charakter, nie tylko z powodu przybyłych specjalnie do Polski gości i relacji Menuhina z Sinfonią Varsovią, ale również ze względu na program wydarzenia. Artyści, z solistą Jakubem Haufą na czele, zagrają dwa koncerty nawiązujące do wspólnej historii Menuhina i orkiestry. Wieczór otworzy Koncert na skrzypce, smyczki i basso continuo a-moll Jeana Marie Leclaira. Ciekawym jest fakt, że partyturę tego utworu wiele lat temu wręczył Jerzemu Maksymiukowi sam Yehudi Menuhin.

Następnie zabrzmi Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika – dzieło skomponowane na zamówienie Yehudi Menuhina w 1971 roku. Skrzypek po raz pierwszy wykonał ten utwór w towarzystwie Menuhin Festival Orchestra, w znacznej części składającej się z muzyków Polskiej Orkiestry Kameralnej, z której po latach narodziła się Sinfonia Varsovia. Na koniec publiczność wysłucha niegdyś popisowego „numeru” Sinfonii Varsovii i Jerzego Maksymiuka – Serenady na orkiestrę smyczkową Piotra Czajkowskiego.

Więcej informacji – na stronie: www.sinfoniavarsovia.org

Share on Facebook
 
The Voice Of Thunder PDF Drukuj Email

The Voice of Thunder26 maja 2016 roku o godz. 20.00 w Kaufman Music Center w Nowym Jorku odbędzie się koncert American Modern Ensemble, zatytułowany The Voice Of Thunder: Vocal Music by Percussionist Composers, podczas którego zabrzmi m.in. cykl pieśni „Liquid light” na mezzosopran, fortepian i perkusję Marty Ptaszyńskiej.

W programie znajdą się utwory wokalne napisane przez kompozytorów-perkusistów. Poza cyklem pieśni Marty Ptaszyńskiej, zabrzmią takie kompozycje jak: NO one To KNOW one Andy'ego Akigo, Four Dickinson Songs Roberta Beasera, Three Solitary Songs Warrena Bensona, Two Mothers Arias from Dog Days Davida T. Little'a oraz Summer Songs Roberta Patersona, które podczas koncertu będą miały swoją światową premierę. Wystąpią artyści American Modern Ensemble: Marnie Breckenridge – sopran, Blythe Gaissert – mezzosopran, Sato Moughalian – flet, Benjamin Fingland – klarnet, Blair McMillen i Geoffrey Burelson – fortepian, Matt Ward i Andy Akiho – perkusja, Esther Noh – skrzypce, Arash Amini – wiolonczela.

Share on Facebook
 
Recital Tomasza Fechnera w Kalifornii PDF Drukuj Email

Tomasz FechnerW środę 26 maja 2016 roku o godz. 19.00 polski gitarzysta Tomasz Fechner zaprezentuje kompozycje Aleksandra Tansmana i Romana Ryterbanda w siedzibie Ventura County Classical Guitar Society w Camarillo w stanie California w USA.

W 2014 roku Fundacja Fulbrighta przyznała młodemu gitarzyście stypendium w USC Thornton School of Music, gdzie obecnie studiuje on pod okiem Williama Kanengisera, założyciela Los Angeles Guitar Quartet. Fechner jest także pierwszym gitarzystą kwartetu gitarowego Orpheo. Wstęp na koncert jest wolny, aczkolwiek organizatorzy zachęcają do przekazywania donacji na dalszą edukację muzyka w Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Będzie on pełnił rolę asystenta w Centrum Muzyki Polskiej, opracowując niedawno pozyskane przez ośrodek archiwa związane z postacią amerykańskiego kompozytora, dyrygenta i pianisty pochodzenia polsko-żydowskiego, Romana Ryterbanda.

Tomasz Fechner urodził się w 1990 roku w Pleszewie. Naukę gry na giaterze rozpoczął w wieku siedmiu lat. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiował pod kierunkiem Piotra Zaleskiego. Począwszy od 2001 roku brał udział w wielu konkursach gitarowych na terenie Europy, zdobywając liczne wyróżnienia, m.in. III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Mottola (Włochy) oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Anna Amalia w Weimarze (Niemcy). Tomasz Fechner gra na gitarze znakomitego polskiego lutnika Bogusława Teryksa z 2002 roku.

Więcej inforamcji – na stronie: www.vccgs.com

Share on Facebook
 
„Sinfonia da Requiem” Krzysztofa Meyera w Krakowie PDF Drukuj Email

Krzysztof Meyer27 i 28 maja 2016 roku w Sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej odbędą się koncerty oratoryjne, podczas których w obecności kompozytora – Krzysztofa Meyera, Chór i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej wykonają jego wielkie dzieło – VIII Symfonię zwaną Sinfonia da Requiem.

Poruszający problem antysemityzmu utwór Meyera powstał do słów czterech wierszy Adama Zagajewskiego – Jedwabne, Nienapisana elegia dla Żydów krakowskich, Dożywocie i Persefona. Krótko po prawykonaniu dzieła, jakie miało miejsce w styczniu 2011 roku, krytyk muzyczny Andrzej Chłopecki napisał, iż „utwór Zagajewskiego – Meyera jest elegią muzyczno-poetycką z czysto orkiestrowym interludium, dramatycznym, lecz nie posiadającym w sobie żadnego tonu niestosownego w ekspresji. To Requiem mogłoby mieć podtytuł 'pamięci polskich Żydów' czy po prostu 'żydowska elegia'. Bez jakichkolwiek w muzyce cytatów i bezpośrednich aluzji. W muzycznym kształcie kompozycji Meyer ustrzegł się estetycznych przerysowań (…), a wrażliwości słów Zagajewskiego dał dźwiękowy kształt w subtelności niemal pokorny”.

Koncerty, które poprowadzi bardzo ceniony przez krakowską publiczność Łukasz Borowicz, otworzy napisana w pogodnej tonacji B-dur Symfonia 102 „Londyńska” Josepha Haydna. Kilka dni po wykonaniu dzieła Meyera w Filharmonii Krakowskiej, poeta Andrzej Zagajewski odbierze prestiżową nagrodę im. Leopolda Lucasa, przyznaną mu za „wybitne dokonania w dziedzinie teologii, historii prądów intelektualnych, badań historycznych i filozofii”. Nagroda ta jest w Niemczech jedną z najwyżej dotowanych nagród przyznawanych humanistom – wynosi 50 tys. euro. Wręczenie nagrody odbędzie się 31 maja 2016 roku na Uniwersytecie Tybingi

 

Share on Facebook
 
Beethoven i skrzypce PDF Drukuj Email

Beethoven i skrzypce28 maja 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Zespoł poprowadzi jego kierownik artystycznyPrzemysław Fiugajski. Solistką będzie znakomita polska skrzypaczka młodego pokolenia Anna Maria Staśkiewicz.

Artystka jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych, m.in. III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku. Podczas zapowiadanego wieczoru wykona Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena. Utwór ten, obok Koncertu skrzypcowego D-dur Johannesa Brahmsa, Koncertu skrzypcowego D-dur Piotra Czajkowskiego oraz Koncertu skrzypcowego e-moll Feliksa Mendelssohna, należy do klasyki gatunku, będąc jednym z najczęściej wykonywanych koncertów skrzypcowych w historii muzyki.

Program koncertu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus dopełni inne wielkie dzieło Ludwiga van Beethovena – VIII Symfonia F-dur op. 93. Ten skomponowany w 1812 roku utwór Beethoven nazwał „moją małą symfonią w F-dur”, dla odróżnienia od rozbudowanej VI Symfonii. Spytany przez swego ucznia Carla Czernego o powody, dla których Ósma cieszy się mniejszą popularnością od Siódmej, Beethoven miał odpowiedzieć: „ponieważ Ósma jest o wiele lepsza”.

Bilety dostępne na stronie www.bilety24.pl oraz www.sklep.polskieradio.pl, a także w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Share on Facebook
 
XIII Festiwal Pieśni PDF Drukuj Email

XIII Festiwal Pieśni28 maja 2016 roku w Warszawie rozpocznie się kolejna, trzynasta już edycja Festiwalu Pieśni, podczas którego wystąpią najwybitniejsi artyści prezentujący polską i zagraniczną twórczość pieśniarską. Organizatorem wydarzenia, które potrwa do 27 listopada 2016 roku, jest Filharmonia im. Romualda Traugutta.

XIII Festiwal Pieśni kontynuuje tradycje Letnich Festiwali Pieśni Kompozytorów Polskich, które Filharmonia im. Romualda Traugutta realizuje od roku 2001 i Festiwali Pieśni Europejskiej, które odbywają się od roku 2005. Jest to jedyny w Polsce festiwal poświęcony liryce wokalnej o takiej formule (koncertów monograficznych: w przypadku pieśni polskiej jeden koncert to pieśni jednego kompozytora; w przypadku pieśni europejskiej każdy koncert to pieśni kompozytorów z jednego kraju) obejmujący swoim programem kompozytorów polskich i europejskich od wieków dawnych aż do współczesności. Celem Festiwalu jest zaprezentowanie publiczności twórczości pieśniarskiej zarówno polskiej, jak i obcej w najlepszych wykonaniach.

Festiwal podzielony jest na dwie części – XIII Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich i IX Festiwal Pieśni Europejskiej. Koncerty festiwalowe odbywać się będą od końca maja do połowy lipca, a następnie na przełomie września i października 2016 roku. Pieśni wysłuchać będzie można w najpiękniejszym miejscach Warszawy – w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego, w Pałacu na Wyspie i Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich oraz w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wykonawcami koncertów będą wybitni polscy i zagraniczni śpiewacy, specjalizujący się w wykonawstwie liryki wokalnej.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 28 maja o godz. 18.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Wystąpi m.in. Olga Pasiecznik i Jan Jakub Monowid, a w programie znajdą się utwory Edwarda Pałłasza, Henryka Mikołaja Góreckiego i Benjamina Brittena. Podczas kolejnych wydarzeń można będzie wysłuchać kompozycji polskich twórców, m.in. Mikołaja Gomółki, Stanisława Niewiadomskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Mikuli, Pawła Łukaszewskiego czy Stanisława Moniuszki. Pojawią się również pieśni ukraińskie, niemieckie, hiszpańskie, słowackie oraz francuskie. Ostatni koncert, poświęcony pieśniom Powstania Listopadowego, odbędzie się 27 listopada 2016 roku.

Bilety oraz karnety dostępne na stronie: www.bilety24.pl, w Salonach Empik i punktach sprzedaż Eventim oraz na godzinę przed każdym koncertem.

Szczegółowy program – na stronie: www.fit.waw.pl

Share on Facebook
 
55. Muzyczny Festiwal w Łańcucie PDF Drukuj Email

55. Muzyczny Festiwal w Łańcucie21 maja 2016 roku rozpocznie się 55. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Podczas 9 festiwalowych dni odbędzie się 10 koncertów w wykonaniu światowej klasy artystów. Organizatorzy pragną, aby po raz kolejny wydarzenie stało się wspaniałym muzycznym świętem – nie tylko na Podkarpaciu, ale także w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Festiwal zainauguruje plenerowe wykonanie Strasznego dworu Stanisława Moniuszki w interpretacji artystów Opery Krakowskiej. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział ponad 3 tysiące melomanów. Drugim koncertem plenerowym, który odbędzie się drugiego dnia Festiwalu, będzie występ dobrze znanej polskiej wokalistki i kompozytorki jazzowej Anny Marii Jopek. Artystka wraz z zespołem Kroke oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną przedstawi kompozycje z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Największym wydarzeniem tegorocznej edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie będzie recital fortepianowy Kate Liu, laureatki III nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. 24 maja 2016 roku  w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie 21-letnia artystka zaprezentuje między innymi swoje interpretacje utworów Fryderyka Chopina. Następnego dnia odbędzie się występ światowej sławy skrzypka Juliana Rachlina, który wraz z Polską Filharmonią Kameralną z Sopotu zaprezentuje jeden z koncertów skrzypcowych Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ponadto we wnętrzach łańcuckiego Zamku zaprezentuje się Węgierska Filharmonia Kameralna pod dyrekcją Antala Barnasa, a także Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal z towarzyszeniem wiolonczelistki Karoliny Jaroszewskiej-Rajewskiej

Festiwalowe koncerty odbywać się będą także w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. W sali koncertowej wystąpi Stanisława Celińska oraz zespół Jánoška Ensemble. Publiczność będzie miała także okazję obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Jana Peszka zatytułowany Podwójne solo, którego treść związana jest tematyką muzyczną. Zwieńczeniem muzycznego święta będzie koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Case Scaglione, której towarzyszyć będzie skrzypek Michael Barenboim. W programie znajdą się utwory Johannesa Brahmsa oraz Claude’a Debussy’ego.

W czasie trwania Festiwalu, 26 maja 2016 roku, przypada święto Bożego Ciała. Organizatorzy nie planują w tym dniu koncertu, ale Mszą Świętą w łańcuckiej Farze pragną uczcić pamięć ś.p. Bogusława Kaczyńskiego, byłego dyrektora łańcuckiego Festiwalu.

Więcej informacji – na stronie: www.festiwallancut.pl

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 69

ZKP

 Archiwum Cyfrowe Muzyki Polskiej

 

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Codziennie od 2 maja do 15 października 2016 roku (oprócz niedziel i świąt), o godzinie 12.00 w Kościele Św. Anny w Warszawie (Trakt Królewski, ul. Krakowskie Przedmieście 68) będą odbywać się koncerty festiwalu „Barokowe Organy”.

Trwające ok. pół godziny koncerty na żywo na wspaniałych Barokowych Organach Kościoła św. Anny wykonają wybitni polscy organiści: Przemysław Kapituła, Andrzej Sochocki i Kamil Steć

Więcej...

Seminarium z zakresu edytorstwa muzycznego – Radziejowice, 3-7lipca i 11-15 września 2016

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne zapraszają na seminarium z zakresu edytorstwa muzycznego, które odbędzie się w Radziejowicach w dniach 3–7 lipca (część teoretyczna) i 11–15 września (część praktyczna) 2016 roku.

Więcej...

IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski / 4th International Composers Competition – Gorzów Wielkopolski 2016

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska ogłasza IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski. Jego ideą jest promocja działalności artystycznej samych twórców, promowanie indywidualnego podejścia do materii muzyki współczesnej oraz popularyzacja tego fascynującego, bogatego świata dźwięków

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!
    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

Mecenasi POLMIC

MKIDN
IMIT
ZAiKS
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 Narodowe Centrum Kultury
 
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information