29 września 2016
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Stefan Kisielewski

postać

dnia

Stefan

Kisielewski

Stefan Kisielewski Utwory fortepianowe

płyta

dnia

Stefan Kisielewski

Utwory fortepianowe

Kisielewski Stefan Danse vive

kompozycja

dnia

Kisielewski Stefan

Danse vive

Gąsiorowska Małgorzata  Kisielewski

książka

dnia

Gąsiorowska Małgorzata

Kisielewski

WITAMY

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie polskiej muzyce poważnej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

Znajdź nas na FB

 

 

NOWA MUZYKA POLSKA

LogowanieJSTOR online

JSTOR
Chcesz wejść?
Skontaktuj się z nami!

 

Nowości książkowe

s

Nakładem Fundacji im. Józefa Świdra, ustanowionej w sierpniu 2015 roku przez rodzinę kompozytora, ukazała się książka Józef Świder we wspomnieniach.
Więcej...

Nowości płytowe

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Warszawska Jesień 2014 na płytach

2014 IAMIC Concert “Tradition and New Music” - na płycie POLMIC

Historyczny koncert Warszawskiej Filharmonii z 21 lutego 1955 na płycie Warner Classics
Nagroda Koryfeusz 2016
o
XI Festiwal Goldbergowski
aktualności
NIEWIDZIALNA PIANISTKA, czyli koncert w ciemnościach PDF Drukuj Email

g30 września 2016 roku o godz. 20.00 w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie odbędzie się performatywny koncert pianistki Barbary Drążkowskiej pt. „NIEWIDZIALNA PIANISTKA, czyli koncert w ciemnościach".

Jest to kolejny projekt Barbary Drążkowskiej z pogranicza muzyki i performansu – modyfikacja znajomej sytuacji koncertowej, polegająca na tym, że publiczność znajduje się w zupełnych ciemnościach, zaś artystka gra z noktowizorem.

Doświadczenie wyłączenia jednego ze zmysłów i wyostrzenia pozostałych jest inspirującą koncepcją dla muzyka. Poprzez rezygnację z impulsu wzrokowego relacja między wykonawcą a publicznością wkracza na inny poziom – jedynym elementem komunikacji pozostaje dźwięk. Koncert „W Ciemnościach” daje możliwość intensywniejszego przeżywania muzyki bez konieczności zamykania oczu. Pianistka wykona specjalnie dobrany repertuar, który zostanie ujawniony po koncercie. Naszym czytelnikom odsłonimy rąbek tajemnicy: wśród wykonanych utworów znajdą się kompozycje Pawła Mykietyna i Szymona Brzóski.

Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu BytOFFsky. Strój wieczorowy nie jest wymagany, makijaż i teatralna lornetka nie będą potrzebne.

Share on Facebook
 
Projekt badawczy „Dynamiki karier muzyków w obszarze całego środowiska muzycznego" PDF Drukuj Email

PRMPolska Rada Muzyczna zaprasza wszystkich przedstawicieli polskiego środowiska muzycznego do udziału w projekcie badawczym „Dynamiki karier muzyków w obszarze całego środowiska muzycznego”.

Polska Rada Muzyczna od roku 2014 prowadzi prace mające na celu polepszenie sytuacji prawnej i socjalnej muzyków w Polsce. Kluczowa dla sukcesu jest dokładna ocena obecnej sytuacji związanej z uprawianiem aktywności muzycznej w naszym kraju. W obliczu braku opracowań w tym zakresie Polska Rada Muzyczna rozpoczęła pionierskie badania Dynamiki karier muzyków w obszarze całego środowiska muzycznego". Badania, prowadzone w latach 2015-2016, są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Obserwatorium Kultury. Celem jest ukazanie dynamiki i zróżnicowania ścieżek kariery muzyków w Polsce, a także wskazanie czynników na nie wpływających, uchwycenie wewnętrznej struktury grupy zawodów muzycznych oraz prześledzenie sytuacji socjalnej osób je wykonujących. Badanie składa się trzech modułów: analiza danych zastanych (dane z GUS, ZKP, STOART, IMiT, itd.); badanie ilościowe (anonimowa ankieta internetowa); badanie jakościowe (zanonimizowane wywiady pogłębione z wybranymi reprezentantami zawodów muzycznych z całej Polski).

Całościowy raport z badania zostanie opublikowany na stronie PRM pod koniec 2016 roku. Jednym z zadań tego raportu jest diagnoza sytuacji społeczno-ekonomicznej osób wykonujących zawody muzyczne oraz zainicjowanie szerokiej dyskusji nad sytuacją socjalną i prawną muzyków prowadzącej do konkretnych rozwiązań systemowych.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety: http://www.surveygizmo.com/s3/2749311/BadanieMuzykow

Share on Facebook
 
XVII Festiwal Muzyczne Konfrontacje: Inspiracja – Inwencja – Interpretacja PDF Drukuj Email

Muzyczne Konfrontacje„Inspiracja – inwencja – interpretacja" to hasło tematyczne XVII Festiwalu Muzyczne Konfrontacje, odbywającego się w dniach 25 września - 23 październka 2016 roku.

Ideą tegorocznego przedsięwziecia jest zwrócenie uwagi na często pomijany, niekiedy wręcz dyskredytowany problem inspiracji i inwencji w muzyce polskiej, konfrontacja wybranych dzieł kompozytorów minionych epok, także uznanych mistrzów XX i XXI wieku z utworami powstającymi współcześnie. Festiwal będzie próbą spojrzenia na te zagadnienia z perspektywy poglądów i refleksji wybitnego polskiego muzykologa Bohdana Pocieja, który współtworzył pierwsze Muzyczne Konfrontacje. Jemu to – w piątą rocznicę śmierci – XVII Muzyczne Konfrontacje są dedykowane.

Program festiwalu pozwala na zaledwie dotknięcie złożonej problematyki określonej w podtytule. Dobór repertuaru warunkuje kameralna przestrzeń wnętrz, w których odbywać się będą koncerty. W porównaniu z poprzednimi edycjami Muzycznych Konfrontacji tegoroczny program w znacznie większym stopniu uwzględnia twórczość kompozytorów polskich XX i XXI wieku. Po raz pierwszy w siedemnastoletniej historii Muzycznych Konfrontacji na tegorocznym Festiwalu zabrzmią prawykonania nowych utworów kompozytorów polskich. Zgodnie z tradycją tego Festiwalu w programie znajdują się różne gatunki muzyczne, w tym jazz, muzyka improwizowana (inspirowana autentycznymi pieśniami ludowymi z Kurpiów) oraz spektakl poetycko-muzyczny, inspirowany poezją Adama Zagajewskiego (Prolog wydarzenia).

Festiwal stanowić będzie ponadto konfrontację muzycznych interpretacji/kreacji wybitnych polskich artystów (laureatów prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych i festiwalach, zdobywców „Fryderyków"), specjalizujących się w wykonawstwie muzyki różnych epok i stylów.

Data ostatniego spotkania festiwalowego (Epilogu) przypada 23 października, tj. w dniu 60. rocznicy Powstania Węgierskiego 1956 roku. Wydarzenie zakończy zatem muzyka Beli Bartoka oraz Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa.

Organizatorem XVII Festiwalu jest po raz pierwszy Fundacja Spotkania Muzyczne, działająca przy Związku Kompozytorów Polskich.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

 

Share on Facebook
Więcej…
 
„Muzyka pod Liberatorem”: Pawel Mykietyn PDF Drukuj Email

Liberator29 września 2016 roku września o godz. 19:00 w Sali pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się przedostatni w tym roku koncert z cyklu „Muzyka pod Liberatorem”. Tego wieczoru w Muzeum Powstania Warszawskiego zabrzmi muzyka Pawła Mykietyna.

„Muzyka pod Liberatorem” to cykl koncertów muzyki poważnej prezentujących twórczość kompozytorów związanych z Warszawą. Organizatorami cyklu są Muzeum Powstania Warszawskiego, Program 2 Polskiego Radia oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne, zaś partnerem jest TVP Kultura.

Bohater kolejnej części cyklu Paweł Mykietyn jest jednym z najwybitniejszych twórców muzyki współczesnej. W programie koncertu znalazły się dwa wczesne utwory orkiestrowe kompozytora: napisana na zamówienie „Warszawskiej Jesieni” kompozycja Eine kleine Herbstmusik na orkiestrę kameralną (1995) oraz utwór 3 for 13 na 13 instrumentów (1994), za który otrzymał pierwszą nagrodę na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu. Zaprezentuje je Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy. Ponadto publiczność wysłucha utworu Kartka z albumu (2002) na wiolonczelę i taśmę w wykonaniu Andrzeja Bauera.

O kulisach swojej pracy opowie sam kompozytor, a spotkanie poprowadzi Barbara Schabowska – dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia.

Wstęp wolny.

Share on Facebook
 
VII Międzynarodowy Festiwal Muzyczno-Artystyczny Sfogato PDF Drukuj Email

SfogatoFestiwal Sfogato jest jedynym w Krakowie cyklicznym wydarzeniem festiwalowym, dla którego muzyka i twórcza osobowość Fryderyka Chopina stanowi główną inspirację. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w Krakowie w dniach 29 września – 7 grudnia 2016.

Nazwa Festiwalu – „Sfogato” – pochodzi od włoskiego słowa użytego po raz pierwszy przez Fryderyka Chopina jako termin muzyczny, dla opisania fragmentu Barkaroli Fis-dur op. 60. Jarosław Iwaszkiewicz zinterpretował fragment sfogato, dookreślony przez Chopina przymiotnikiem dolce, jako moment przynoszący katharsis, ekstazę i oczyszczenie. Organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne o identycznej nazwie, które powstało w 2010 roku z inicjatywy pianistki Marty Polańskiej – Kierownika Artystycznego festiwalu. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Krakowa Prof. Jacek Majchrowski oraz Metropolita Krakowski JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

Celem Festiwalu jest ukazanie wieloaspektowej roli muzyki i sztuki w życiu człowieka. Tradycją festiwalową jest, że Koncert Inauguracyjny odbywa się zawsze w ostatni czwartek września. Jest to nawiązanie do Wieczorów Czwartkowych organizowanych w Warszawie przez ojca Fryderyka Chopina, Mikołaja. Zainauguruje więc Festiwal Chopin Soirée (29 września 2016, godz. 18) w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Wystąpią: O. Tomasz Jarosz – baryton, Marta Polańska – fortepian, Marek Polański – skrzypce, Sergei Sultanov – fortepian, Jaga Wrońska - śpiew, Marek Jaworski – fortepian. Koncert poprzedzi Warsztat muzyczny – współorganizowany przez martatelier.pl - prowadzony przez wybitnych pedagogów z Rosji oraz Polski z udziałem uczniów szkół muzycznych (godz. 16). W programie festiwalu znajdą się także m. in.: Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Sfogato na dzwonek i sygnał oraz Konferencja pod hasłem Psychologia: Muzyka – Sztuka – Media z udziałem wybitnych naukowców, której przewodniczyć będzie Prof. Helena Wrona-Polańska.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Szczegółowe informacje – na stronach: www.sfogatofestival.com , www.sfogato.org , www.martatelier.pl

Patronat medialny nad festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Share on Facebook
Więcej…
 
IV Międzynarodowy Bałtycki Konkurs Pianistyczny PDF Drukuj Email

BałtyckiW dniach 28 września - 3 października 2016 roku w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbędzie się IV Międzynarodowy Bałtycki Konkurs Pianistyczny. Inicjatywa zorganizowania na terenie Gdańska imprezy o tak dużym zasięgu jest wyrazem dążenia środowiska pianistycznego do stworzenia na Pomorzu jednego z wiodących ośrodków polskiej kultury muzycznej.

Dla melomanów i sympatyków fortepianu będzie to rzadka okazja zetknięcia się ze sztuką wykonawczą 30 artystów reprezentujących 15 krajów (Armenia, Austria, Belgia, Chorwacja, Francja, Japonia, Kazachstan, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania) oraz różne tradycje i szkoły pianistyczne. Na konkursowej estradzie pojawią się też studenci gdańskiej Akademii Muzycznej, którzy z pewnością liczyć będą na przychylność publiczności.

Konkursowe konfrontacje będzie można śledzić podczas trzech etapów przesłuchań w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej. Międzynarodowe jury wyłoni trójkę finalistów, którzy wystąpią 2 października z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Nagrody dla zwycięzców zechcieli ufundować: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska– Paweł Adamowicz oraz Rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Muzycznej w Gdańsku – Maciej Sobczak. Objęli oni również konkurs honorowym patronatem.

Organizatorzy zapraszają melomanów na konkursowe wydarzenia, a wśród nich: Koncert Inauguracyjny (28 września), podczas którego wystąpi Kanji Kozuta z Japonii – triumfator poprzedniej edycji imprezy, oraz przesłuchania trzech etapów konkursowej rywalizacji, a także Koncert Laureatów, planowany w dniu 3 października o godz. 19.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centum Informacji Muzycznej.

Szczegółowe informacje – na stronie: www.ibpc.amuz.gda.pl oraz profilu FB

Więcej...

Share on Facebook
 
Dzień Muzyki z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną PDF Drukuj Email

KaiToruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 1 października 2016 o godz. 18:00. W Sali Koncertowej CKK Jordanki wystąpi laureat wielu międzynarodowych konkursów wiolonczelista Marcin Zdunik. Toruńską Orkiestrę od pulpitu poprowadzi maestro Kai Bumann – obecnie szef artystyczny Filharmonii Pomorskiej.

W pierwszej części koncertu zabrzmi Uwertura fantastyczna Bajka ojca opery polskiej Stanisława Moniuszki oraz znakomity Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33 Camille’a Saint-Saënsa w wykonaniu Marcina Zdunika. Koncert ze względu na swój poziom trudności jest bardzo lubiany przez wirtuozów tego instrumentu, którzy mogą wówczas wykazać się niezwykłymi umiejętnościami. Utwór odznacza się elegancją formy, wytrawną techniką kompozytorską i bezpośredniością stylu. Drugą część koncertu wypełni wielkie dzieło Johanessa Brahmsa I Symfonia c-moll op. 68. Teoretycy muzyki nazywają je X Symfonią, sugerując, że jest ono kontynuacją cyklu beethovenowskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, również przypadającego w dniu 1 października, Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała dla osób w wieku 60+ specjalną ofertę cenową. Każda osoba w wieku 60+, która zgłosi się do kasy biletowej CKK Jordanki w dniach 28-29 września 2016 w godz. 13:00 -19:00, będzie miała możliwość zakupu biletu dla dwóch osób w cenie 35 zł. Promocja dostępna w kasie za okazaniem dowodu osobistego.

Koncert ujęty jest w programie „Filharmonia. Ostrożnie, wciąga!!!" organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN. W ramach niego na koncert są zaproszeni maturzyści I L.O. w Toruniu.

Więcej informacji – na stronie: www.tos.art.pl

Share on Facebook
 
Prawykonanie światowe nowego dzieła Krzysztofa Meyera PDF Drukuj Email

MeyerFilharmonia Krakowska zaprasza na koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu 70-lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie, który odbędzie się 30 września 2016 roku o godz. 19.30.

W koncercie jubileuszowym wezmą udział wychowankowie szkoły, którzy zasilają znacząco zespoły artystyczne Filharmonii Krakowskiej. Na estradzie wystąpi Orkiestra Filharmonii pod batutą Macieja Tarnowskiego oraz grono znakomitych solistów wirtuozów, których nazwiska pojawiają się na afiszach koncertowych całego świata. Wśród nich: Daniel Stabrawa – pierwszy koncertmistrz i solista Filharmoników Berlińskich, znakomita pianistka i pedagog - Mariola Cieniawa, Karol Olechowski – koncertmistrz Orkiestry Opery Narodowej w Lyonie oraz Ewa Miecznikowska – solistka Orkiestry Opery Narodowej w Lyonie. W programie koncertu – II Koncert skrzypcowy K. Szymanowskiego, Koncert potrójny C-dur L. van Beethovena i Melodie polskie M. Weinberga.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie prawykonanie światowe nowego dzieła Krzysztofa Meyera, również absolwenta szkoły, zatytułowane Metamorfozy. Sam kompozytor pisze o nowym utworze swojego autorstwa: „nie chciałem jedynie skomponować utworu okolicznościowego w rodzaju „fanfary” z okazji jubileuszu „mojej” szkoły. Moim zamierzeniem było napisanie kompozycji, która byłaby dla mnie zarówno nowym doświadczeniem, jak i rozwijała pewne idee z poprzednich utworów, dotyczące przede wszystkim formy, brzmienia, harmonii i rytmiki”. 

Osoby, które udokumentują, iż uczyły się w POSM II st. w Krakowie, przynosząc do kasy filharmonii świadectwo lub legitymację, uprawnione są do zakupu biletu na koncert w promocyjnej cenie.

Share on Facebook
 
14. Festiwal Sacrum Profanum PDF Drukuj Email

Sacrum Profanum14. Festiwal Sacrum Profanum odbędzie się w dniach 1-8 października 2016 roku w Krakowie. Nowe Sacrum Profanum to wielowątkowa kompozycja XX-wiecznej muzyki nurtu akademickiego, szalonej awangardy i indie classical.

Osiem dni, dziewięć koncertów, w tym dwie opery, i niezmierzona różnorodność muzyki współczesnej – oto nowe oblicze Sacrum Profanum. Nurt indie classical, w którym współdziała akademickość i alternatywa, otwiera tegoroczny festiwal Sacrum Profanum. Koncert 1 października to hołd dla niezależności i inspiracji. Bedroom Community vs. Bedroom Community, najwięksi muzycy z islandzkiego kolektywu, wykonają największe dzieła związanych z grupą kompozytorów. Nie zabraknie także polskiego akcentu – na scenie obok Nico Muhly'ego, Nadii Siroty, Daníela Bjarnasona czy Valgeira Sigurðssona ujrzymy także Spółdzielnię Muzyczną i Barbarę Kingę Majewską. Utalentowana sopranistka-eksperymentatorka weźmie także udział w koncercie 5 października, poświęconym Johnowi Zornowi. To będzie jeden z najjaśniejszych punktów festiwalu – kameralne utwory Zorna z lat 1991-2013 wykonają uznany Arditti Quartet i wybitny pianista Stephen Drury.

7 października wystąpi Mike Patton. Przed koncertem zamknięcia da najwyższej klasy próbkę swych wokalnych możliwości. Wraz ze skrzypkiem i kompozytorem Eyvindem Kangiem oraz orkiestrą Sinfonietta Cracovia zaprezentują materiał z albumu Virginal Co-Ordinates, czyli fuzję muzyki improwizowanej ujętej w organizujące ramy klasyki.

Drugim nurtem Sacrum Profanum będzie awangarda, bawiąca się tradycyjnym pojmowaniem muzyki. Otworzy go pierwsza część koncertu 3 października. Ensemble InterContemporain wykona dzieła dwóch wybitnych artystek – Concerto for Voice (moods IIIb) Mai Ratkje oraz Double Battery Agaty Zubel. 2 i 4 października odbędą się premiery kompozycji, zamówionych przez festiwal: Blind Walk Marcina Stańczyka, której publiczność wysłucha z opaskami na oczach, oraz Agitation & Stagnation Kaspra T. Toeplitza.

6 i 8 października zostaną przedstawione opery: Folie à Deux autorstwa Emily Hall oraz dźwiękonaśladowcza, skierowana do dzieci do trzeciego roku życia Korall Koral z muzyką Mai Solveig Kjelstrup Ratkje.

14. edycja to nie tylko cykl intrygujących koncertów, ale także szereg wydarzeń towarzyszących – panele dyskusyjne, wystawy i spotkania z artystami. Wystawa Rondo znaczy koło, przygotowana wspólnie z Galerią Bunkier Sztuki, będzie prezentowała twórczość Anny Zaradny, kompozytorki i artystki sztuk wizualnych.

Organizatorami festiwalu są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pełny program festiwalu oraz dodatkowe informacje – na stronie: http://sacrumprofanum.com/

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 85

ZKP

 Archiwum Cyfrowe Muzyki Polskiej

 

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

54. Bydgoski Festiwal Muzyczny odbędzie się w dniach 9-30 września 2016 roku pod hasłem „Kontrasty – wolność”, obejmując łącznie dziesięć koncertów w Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego.

Przedsięwzięcie zainauguruje estradowa wersja opery Fidelio Ludviga van Beethovena w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, Chóru Opery Nova oraz solistów pod batutą Kaia Bumanna

Więcej...

Wielka Improwizacja (dyrygowana)

Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej zaprasza na Warsztaty „Wielka Improwizacja (dyrygowana)”, które wraz z kilkoma znakomitymi muzykami poprowadzi Krzysztof Knittel w Teatrze Dramatycznym w Warszawie od 5 do 8 października 2016 w ramach festiwalu

Więcej...

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na operę

Dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi Paweł Gabara ogłasza konkurs na skomponowanie opery Człowiek z Manufaktury. Konkurs skierowany jest do kompozytorów – studentów oraz absolwentów polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. Łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!
    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

Mecenasi POLMIC

MKIDN
IMIT
ZAiKS
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 Narodowe Centrum Kultury
 
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information