18 September 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Czesław Marek

artist

of the day

Czesław

Marek

Czesław Marek Utwory orkiestrowe - Vol. 1

CD

of the day

Czesław Marek

Utwory orkiestrowe - Vol. 1

Szeligowski Tadeusz Kaziuki

compositions

of the day

Szeligowski Tadeusz

Kaziuki

Dziadek Magdalena Moda na

book

of the day

Dziadek Magdalena

Moda na "Wiosnę". Festiwal Poznańska Wiosna Muzyczna 1961-2002

Welcome

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie muzyce polskiej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

Composers database

Login Form

Grove online

Grove online To use the dictionary, contact us.

RILM online

RILMTo use this database, contact us.

 

JSTOR online

JSTOR
To use this database,
contact us!

 

new books

Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki
Nakładem warszawskiego wydawnictwa DiG na początku lutego 2014 roku ukazała się książka Sławomiry Żerańskiej-Kominek Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki. Autorka zajmuje się w niej muzyką w szeroko pojętym i interdyscyplinarnie ujmowanym kontekście kultury symbolicznej. Rozważa m.in. zagadnienie początków muzyki, wiązane ze śpiewem ptaków, przedstawia postać muzyka w jego różnych kulturowo–historycznych wcieleniach, interpretuje muzykę w obrazach Tycjana i Gentile da Fabriano, wreszcie przedstawia stosunek Karola Szymanowskiego do kultury Orientu.
Więcej...

new releases

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Kolekcja Muzeum Narodowego - Średniowiecze
3 grudnia 2013 roku miał premierę najnowszy album z serii „Kolekcja Muzeum Narodowego”
, wydawanej przez Parlophone Music. Tym razem całą uwagę poświęcono sztuce i muzyce średniowiecznej. W serii ukazały się jak dotąd tytuły: Muzyka Dawna, Szymanowski, Szymański/Glass/Górecki/Reich, Beethoven, Strawiński, Szostakowicz oraz Barok. W grudniu ukaże się także szczególny album zatytułowany Zima.
Więcej...

The CD with 12 Concerti Grossi op. 6 played by Arte dei Suonatori was named Orchestral Disc of the Month in the latest issue of "BBC Music Magazine" (January 2009 – Volume 17 Number 5). This issue is dedicated to G.F. Handel on the 250th anniversary of his death.

 

Nowy portal www.sikorski.polmic.pl
Sinfonia Iuventus wystąpi z Januszem Wawrowskim
Festiwal w Wygiełzowie-Lipowcu
news
Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie PDF Print E-mail
There are no translations available.

Katedra Oliwska1 lipca 2014 roku rozpocznie się jeden z najstarszych w Europie Festiwali Organowych – 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie. Wieloletnia tradycja, urzekający dźwięk organów, wysoki poziom wykonawców oraz piękno Katedry Oliwskiej, przyciągają co roku tysiące melomanów. Tegoroczny program Festiwalu także zapowiada się obiecująco. Koncerty odbywać się będą w każdy wtorek i piątek od 1 lipca do 26 sierpnia 2014 roku w Katedrze w Oliwie o godzinie 20:00.

Na program 57. Festiwalu Oliwskiego złoży się 16 specjalnie przygotowanych programów koncertowych. Interesująco przedstawia się twórczy dialog/muzyczne zestawienie generacji doświadczonych artystów (Alexander Fiseisky, Kåre Nordstoga, Gerard Gillen) z przedstawicielami młodej generacji organistów (Giampaolo Di Rosa, Hansjörg Albrecht, Martin Baker). Ten swoisty kontrast artystyczny pozwoli na ukazanie twórczości organowej w kontekście różnych szkół organowych oraz różnorodnych praktyk wykonawczych. Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu odbędzie się kilka koncertów premierowych. 1 lipca, na otwarcie Festiwalu, Roman Perucki wraz z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą wybitnego polskiego dyrygenta Łukasza Borowicza wykona po raz pierwszy w Gdańsku Metasinfonię for Organ, Strings and Timpani Sir Andrzeja Panufnika, w roku 100. rocznicy urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora. Niemiecki artysta Hansjörg Albrecht 18 lipca po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje projekt "Wagner-Pèlerinage" - Preludia i uwertury Ryszarda Wagnera w opracowaniu na organy. 5 sierpnia będzie miała miejsce światowa premiera utworu Giampaolo Di Rosa – Sarabande (2014) w wykonaniu kompozytora. Kolejną światową premierą będzie wykonanie przez Johannesa Skudlika, jemu dedykowanego utworu Petera Wittricha - Concerto 2 „Pax”. 26 sierpnia Jerzy Kukla po raz pierwszy w historii wykona wersję organową kompozycji Bronisława Kazimierza Przybylskiego Jordan. Ponadto podczas tego koncertu Jerzy Kukla z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej zaprezentuje rzadko wykonywaną w Polsce IX Symfonię Feliksa Nowowiejskiego. Będzie to zarazem koncert w ramach obchodów jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej tego artysty.

ZOBACZ: program Festiwalu

Share on Facebook
 
Kolory Polski czyli 15. Wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej PDF Print E-mail
There are no translations available.

Kolory Polski 2014Same Suki – taką nazwę dla swego zespołu wybrało pięć wokalistek, prezentujących „muzykę ludową graną po miejsku”. Grupa, która w 2012 roku zdobyła nagrodę specjalną podczas festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, wystąpi podczas koncertu-preludium „Kolorów Polski” w Zgierzu – 27 czerwca 2014 roku o godz. 21.00 w Stacji Nowa Gdynia (ul. Sosnowa 1).

Same Suki zaprezentują autorskie piosenki inspirowane muzyką ludową Mazowsza, Kujaw i Podhala. Do folkloru podchodzą z dużą swobodą, traktując go jako punkt wyjścia dla własnych artystycznych poszukiwań. Zmieniają także ludowe teksty, tak by traktowały o współczesnych kobiecych problemach i rozterkach.
W dniu koncertu o godz. 19.30 w Stacji Nowa Gdynia odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Kolory muzyki, prezentującej klimat koncertów ubiegłorocznej edycji festiwalu. Będzie to ostatnie miejsce prezentowania wystawy, która wędrowała przez kilka miesięcy po województwie łódzkim do wybranych miejscowości festiwalowych. Zdjęcia Dariusza Kuleszy, Tomasza Ogrodowczyka i Marcina Stępnia będzie można oglądać do 22 sierpnia (od poniedziałku do niedzieli w godz. 7.00–23.00). Wystawę przygotowała Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Partnerem wystawy jest Łódzki Dom Kultury. Wcześniej, o godz. 17.30, na Starym Rynku w Zgierzu rozpocznie się spacer z przewodnikiem Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, który powiedzie melomanów do Stacji Nowa Gdynia. Udział w nim jest bezpłatny, ale trzeba zapisać się w TPŁ (ul.Piotrkowska 17).

Inauguracja tegorocznej, 15. edycji festiwalu „Kolory Polski” odbędzie się w sobotę, 28 czerwca 2014 roku o godz. 19.00 w klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu (ul. Dominikańska 16). Uświetni ją występ wybitnego skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki. Wraz z Młodzieżową Orkiestrą Regionu Łódzkiego „Sinfonietta” zagra on Cztery pory roku Antonia Vivaldiego. Ponadto w programie znajdą się utwory Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego. Za pulpitem dyrygenckim stanie Adam Klocek, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kaliskiej.

Share on Facebook
Read more...
 
Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju PDF Print E-mail
There are no translations available.

69. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-ZdrojuRecital włoskiego pianisty Antonia Pompa-Baldiego zainaugurował w piątek, 1 sierpnia 2014 roku 69. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Tegoroczna edycja jest kolejną okazją do poznania artystów, których sztuka pianistyczna jest uznana i podziwiana przez publiczność najbardziej prestiżowych sal koncertowych. Festiwal potrwa do 9 sierpnia 2014 roku.

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju to najstarszy nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny. Od kilku pokoleń spotykają się tu światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki Fryderyka Chopina i pianistyki. Piotr Paleczny, dyrektor artystyczny Festiwalu, w tym roku ponownie zaprosił do Dusznik utalentowanych pianistów z całego świata. W Dworku Chopina wystąpią po raz pierwszy Ludmil Angelov, Mateusz Borowiak, David Kadouch, Adam Wodnicki i Marc-André Hamelin, a także dwie znakomite przedstawicielki wiolinistyki – triumfatorka Konkursu im. P. Czajkowskiego Japonka Mayuko Kamio oraz koreańska skrzypaczka Soo Ben Lee.

Wydarzeniom festiwalowym towarzyszą kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów - w tym roku przez prof. B. Petrushanskiego i prof. R. Yassa.

Szczegółowy program – na stronie: www.chopin.festival.pl

Share on Facebook
 
Pierwsze Sanatorium Dźwięku - w Sokołowsku PDF Print E-mail
There are no translations available.

Sanatorium DźwiękuFundacja Sztuki Współczesnej „In Situ” zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Sanatorium Dźwięku, prezentującego najciekawsze i najważniejsze propozycje polskiej i europejskiej sceny muzyki niezależnej oraz cykl wydarzeń interdyscyplinarnych, których wspólnym mianownikiem jest dźwięk.

Preludium do festiwalu będzie wyjątkowy koncert Piotra Zabrodzkiego pt. Impresje Sokołowskie na fortepian, będący impresją na temat miejscowości i otaczającej jej przyrody. Neogotyk mieszający się z secesją, tworząc postmodernistyczny chaos. Symbioza flory i fauny, mieszanie się stylów i kompozycji, koncepcji i sentymentów łączy się w obraz realny dzisiejszy, ale i psychodeliczny. Koncert odbędzie się w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, 7 sierpnia 2014 roku o godz. 20:00.

Otwarcie festiwalu nastąpi 8 sierpnia 2014 roku o godz. 17:30 i rozpocznie 3 dni niezwykłych wydarzeń muzycznych i interdyscyplinarnych w Sokołowsku. Na dwóch scenach – Kinoteatr „Zdrowie” oraz outdoorowej Skarpie zobaczymy takich artystów, jak: Ola Bilińska (zespół Babadag), Piotr Damasiewicz i Gerard Lebik (projekt VeNN Circles), Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego jako SzaZa w projekcie z tancerzami łódzkiej Pracowni Fizycznej, Piotra Bukowskiego, Pawła Górskiego i Karola Koszniec w projekcie Xenony, Pictorial Candi (Marcin Masecki, Candelaria Saenz Valiente, Tom Pop, Małgorzata Penkalla), duet Daniel Pigoński/Sebastian Pawlak jako Nic Dla Mnie, zespół Slalom czyli Hubert Zemler, Bartek Tyciński i Bartek Weber, Mikołaja Trzaskę wraz z Maciem Morettim i Raphaelem Rogińskim jako Shofar, Michał Górczyński ze swoim performatywnym wykładem Partytury Codzienności oraz w trio Michał Górczyński / Piotr Zabrocki / Michał „Bunio” Skrok z projektem Hymny, wrocławski duet Artur Majewski / Kuba Suchar czyli Mikrokolektyw, spektakl założyciela gdańskiego Teatru Dada von Bzdulow Leszka Bzdyla oraz członka zespołu Teatru Cinema z Jeleniej Góry – Jana Kochanowskiego, pt. Baśnie z mchu i liszaja wg. opowiadania Italo Calvino i innych.

Część wydarzeń zostanie przygotowana i dostosowana przez artystów specjalnie na potrzeby tego festiwalu i wyjątkowego miejsca, jakim jest Sokołowsko. Projekty takie jak SzaZa + Pracownia Fizyczna, veNN Circles czy Baśnie z mchu i liszaja, prowadzić będą dialog z ideą festiwalu, przestrzenią do działań twórczych, zagadnieniem interdyscyplinarności i dźwięku oraz z innymi twórcami.

Oprócz wydarzeń artystycznych w ramach festiwalu odbędzie się prezentacja polskich niezależnych wytwórni fonograficznych, zarówno poprzez sprzedaż płyt, jak i w formie paneli dyskusyjnych i wykładów, na których pojawią się przedstawiciele m.in. Kilogram Records, Lado ABC, Milk Music, Fortune, Multikulti oraz dziennikarze muzyczni. Goście festiwalu będą mogli zaopatrzyć się w asortyment polskich niezależnych wytwórni fonograficznych w Sklepie Festiwalowym, gdzie oprócz płyt i gadżetów będzie można kupić również m.in. torby festiwalowe i upominki.

Festiwal Sanatorium Dźwięku to interdyscyplinarne wydarzenie, łączące w sobie formułę festiwalu muzyki niezależnej, sceny projektów interdyscyplinarnych, panelu dyskusyjnego oraz prezentacji niezależnych wytwórni muzycznych. Przez 3 dni festiwalu publiczność weźmie udział w ponad 16 wydarzeniach, które zaprezentowane zostaną na scenie outdoorowej Skarpa oraz w Kinoteatrze „Zdrowie”. Celem podejmowanych przez artystów działań jest przełamywanie schematów percepcji i odbioru ukształtowanych przez tradycję form oraz zależności determinujących kontekst kulturowy sztuki. Festiwal Sanatorium Dźwięku to wyjątkowe święto muzyki, gdzie w niezwykłej atmosferze, w jednym miejscu spotykają się muzycy, aktorzy, tancerze, filmowcy, dziennikarze, przedstawiciele niezależnych wytwórni fonograficznych oraz publiczność – wszyscy zgromadzeni wokół dźwięku, będącego wspólnym mianownikiem działań twórczych.

Program Festiwalu – na stronie: www.sanatoriumdzwieku.pl
Share on Facebook
 
Jubileuszowy Festiwal Bachowski w Świdnicy PDF Print E-mail
There are no translations available.

Międzynarodowy Festiwal BachowskiMiędzy 25 lipca a 3 sierpnia 2014 roku odbędzie się w Świdnicy XV Międzynarodowy Festiwal Bachowski. Jego program jak co roku wypełni muzyka dawna w najpiękniejszych historycznych wnętrzach.

Festiwal Bachowski w Świdnicy odbywa się zawsze na przełomie lipca i sierpnia w najpiękniejszych zabytkach miasta i Ziemi Świdnickiej. Organizatorem jest fundacja im. J.S. Bacha z prezesem w osobie Ryszarda Wawryniewicza, a dyrektorem artystycznym Jan Tomasz Adamus.

W programie jubileuszowej edycji Festiwalu znajdą się m.in. kantaty Bacha, pieśni Mendelssohna, utwory Mozarta, Haydna, Beethovena, Chopina i innych wybitnych kompozytorów. Zabrzmią też dwa wielkie tytuły operowe: Dydona i Eneasz Henry’ego Purcella oraz Don Giovanni Wolfganga Amadeusza Mozarta w interpretacji zespołu Capella Cracoviensis. Wystąpią m.in. legendarny angielski dyrygent Andrew Parrott oraz berlińska Akademie für Alte Musik.

ZOBACZ: program Festiwalu

Share on Facebook
 
Kilar na jazzowo PDF Print E-mail
There are no translations available.

Kuba StankiewiczKoncert Kilar na jazzowo w wykonaniu Kuby Stankiewicza (na zdjęciu) odbędzie się w czwartek, 31 lipca 2014 roku o godz. 18.30 w Sali Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Znakomity pianista jazzowy zaimprowizuje w oparciu o tematy z utworów Wojciecha Kilara. Dwanaście przepięknych melodii z filmów, do których zmarły pod koniec ubiegłego roku kompozytor pisał muzykę, zabrzmi po raz pierwszy na kieleckiej estradzie. Wszystkie utrwalone zostały na płycie wydanej w ubiegłym roku. Wydawnictwo, wysoko ocenione przez krytyków muzycznych, cieszy się również zasłużonym powodzeniem nie tylko wśród miłośników jazzu.

Koncert jednak nie będzie wiernym odtworzeniem nagranego krążka. Jak zapowiedział artysta – repertuar, który może być poszerzony o kilka innych kompozycji Wojciecha Kilara, jego dobór, kolejność, będzie autorską koncepcją tworzoną ad hoc, podyktowaną nastrojem na sali. Wiele zatem zależeć będzie od słuchaczy, którzy na pewno nie pozostaną obojętni na piękno gry, niezwykłe wyczucie melodii i improwizacyjny talent artysty.
Share on Facebook
 
Europa – Toruń. Muzyka i Architektura PDF Print E-mail
There are no translations available.

XVIII Festiwal „Europa – Toruń. Muzyka i Architektura”XVIII Festiwal „Europa – Toruń. Muzyka i Architektura” odbędzie się w dniach 24 czerwca – 30 sierpnia 2014 roku. Ideą projektu, organizowanego przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, jest prezentowanie muzyki klasycznej w zabytkowych, historycznych wnętrzach.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazły się kompozycje od baroku po współczesność. Wykonawcami koncertów będą zespoły i znakomici soliści zarówno z Polski, jak i zza granicy. W tym roku poszerzony został również program o gości z Chin, grających na tradycyjnych instrumentach ludowych. W odrestaurowanym Kościele ewangelickim św. Szczepana usłyszymy niebanalne połączenie instrumentalne w wykonaniu mistrzów-instrumentalistów – światowej sławy flecisty Łukasza Długosza oraz profesora i jurora międzynarodowych konkursów, organisty Romana Peruckiego. Całość wzbogaci oprawa wizualna w postaci pokazu przygotowanego przez profesjonalną firmę oświetleniową. Miłośnikom jazzu organizoatorzy proponują występ Pianohooligana Piotra Orzechowskiego ze swoim zespołem – High Definition - kwartetem jazzowym, który atakuje polski przemysł muzyczny sztuką z pograniczna jazzu, klasyki i muzyki współczesnej. Zespół wykonuje muzykę wymykającą się wszelkim schematom - intrygującą, zaskakującą, awangardową. Każdy ich występ jest swoistym teatrem muzycznym. W 2011/2012 roku kwartet zdobył Grand Prix na trzech znanych europejskich konkursach, w tym prestiżowym Jazz Hoeilaart 2011. Festiwalowe koncerty uświetnią także dwa zespoły wokalne – chór Cantores Minores Wratislavienses, najbardziej znany i zasłużony zespół wokalny w Polsce, oraz kontynuując tradycję niezwykle popularnych koncertów muzyki gospel - Claret Gospel Choir z Wybrzeża Kości Słoniowej. Interesująco zapowiada się przedpołudnie i Wieczór Wojskowy, w trakcie których, podczas pokazów zaprezentują się połączone siły dwóch orkiestr wojskowych – toruńskiej i warszawskiej. Jak co roku do Torunia przyjedzie również elita pianistycznej młodzieży z całego świata, by podczas tegorocznej edycji Paderewski Piano Academy zaprezentować dzieła największych mistrzów. Znakomicie zapowiada się Wieczór Romantyczny w wykonaniu wybitnego pianisty Wojciecha Waleczka, któremu towarzyszyć będzie Kwartet Smyczkowy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.Podczas Wieczoru Sonat zaprezentuje się Daroch Duo, w składzie z Tomaszem Darochem - zwycięzcą oraz zdobywcą tytułu Grand Prix VIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego. W trakcie Wieczoru Przebojów zagra Katarzyna Duda, laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Tibora Vargi w Sion, koncertująca z wieloma renomowanymi orkiestrami z Meksyku, Francji, Niemiec, Czech, Rosji oraz Polski. Tradycyjnie, na zakończenie festiwalu odbędzie się mistrzowski Wieczór Operowy, przygotowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją dyrektora Opery Nova – Macieja Figasa z udziałem trójki znakomitych śpiewajków - Dariusza Stachury, Pawła Skałuby i Adama Szerszenia.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

ZOBACZ: program Festiwalu
PRZECZYTAJ: folder Festiwalu - ISSUU

Share on Facebook
 
Źródła i Inspiracje - Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Krakowie PDF Print E-mail
There are no translations available.

Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje” 2014Przez dwa wakacyjne tygodnie, od 14 do 25 lipca 2014 roku Akademia Muzyczna w Krakowie będzie rozbrzmiewać muzyką perkusyjną w międzynarodowym wykonaniu. Po raz dziesiąty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła i Inspiracje”.

Festiwal poprzedzi III edycja Kursów Perkusyjnych ASTAPER, prowadzonych wspólnie przez cztery europejskie uczelnie muzyczne: Musik Hohschule Freiburg, Conservatorio Superior J. Rodrigo z Valencji, Conservatorio C. Pollini z Padwy i Akademię Muzyczną z Krakowa. Jednym z elementów Festiwalu będzie koncert przygotowany przez uczestników kursów, studentów tychże uczelni, pod okiem wybitnych pedagogów – perkusistów, profesorów: Bernharda Wulffa, Massimo Pastore i Jana Pilcha. Przez dwa lipcowe tygodnie Akademia Muzyczna w Krakowie będzie rozbrzmiewać muzyką perkusyjną w międzynarodowym wykonaniu. Z zaproszonych gości usłyszymy i zobaczymy – bo aspekt wizualny jest nieodłączną atrakcją muzyki perkusyjnej – wybitnych przedstawicieli różnych odmian muzyki perkusyjnej.

Pierwszy koncert w środę 16 lipca będzie prezentacją utworów przygotowanych przez zespoły z poszczególnych uczelni, biorących udział w kursach. Kolejnym dniem koncertowym będzie sobota 19 lipca, kiedy to wystąpią dwa duety: Drumbassadors z Holandii i Duet Maseli/Głyk z Polski. Drumbassadors to zespół od lat uznawany za jeden z oryginalniejszych i znakomicie odbieranych przez publiczność wykonawców. Ich sposób traktowania zestawów bębnów, na których grają i to, ile muzyki potrafią z nich wydobyć są naprawdę imponujące. Drugi duet to bardzo dobrze znani polskiej publiczności koncertów jazzowych, znakomici wibrafoniści. Koncert ten poprzedzą dwudniowe warsztaty prowadzone przez Wima de Vries i Rene Creemensa czyli duet Drumbassadors (18 i 19 lipca).

Share on Facebook
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 64

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC recommends

www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Koncerty 23. Międzynarodowego Festiwalu „Drum Fest” odbędą się na przełomie września, października i listopada w Opolu, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie i Katowicach.

Gośćmi tegorocznej edycji będą tak znani muzycy, jak pierwsza dama światowej marimby, japońska kompozytorka i instrumentalistka Keiko Abe, legendarny perkusista kultowego zespołu Cream, Ginger Baker, formacja gigantów stylu jazz fusion Super Trio HBC - na gitarze usłyszymy Scotta Hendersona, Jeff Berlin zagra na gitarze basowej oraz Dennis Chambers na perkusji. Odbędą się również koncerty Pain Of Salvation - szwedzkiej grupy muzycznej zaliczanej do czołówki europejskiego progresywnego rocka/metalu oraz jedyny w Polsce koncert amerykańskiego zespołu Spock's Beard, grającego fuzję wielu stylów muzycznych, przekraczających bariery rocka, wplątując muzykę poważną, fusion, jazz, popową balladę i muzykę latynoską. Ponadto wystąpi gwinejski zespól bębniarzy i tancerzy Art Gibami oraz Gene Hoglan - perkusista znany ze współpracy z zespołami Fear Factory, Dark Angel i Forbidden. Wielką atrakcją tegorocznego festiwalu będzie też koncert światowej sławy polskiego pianisty jazzowego - Adama Makowicza z orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Więcej...

Międzynarodowa Konferencja Muzykologiczna ”Nationality / Universality. Musical historiography in Central and Eastern Europe”

miejsce: Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, 15-17 września 2014

współpraca:
Sekcja Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich
Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego

Więcej...

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska In Memoriam – Poznań, 13-21 września 2014

Inicjatywa Uczelni, w której prof. Halina Czerny-Stefańska – sławna zwyciężczyni IV Konkursu Chopinowskiego (1949 r.) – pracowała w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, jest wyrazem hołdu dla wielkiej artystki, wspaniałej kobiety i mecenasa polskiej sztuki, zwłaszcza muzyki Fryderyka Chopina, na całym świecie – od Paryża po Tokio i od Sztokholmu po Pretorię. Jury Konkursu przewodniczyć będzie córka prof. Czerny-Stefańskiej – prof. Elżbieta Stefańska, światowej sławy klawesynistka i pianistka.

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

POLMIC partners

IAMIC

POLMIC projects

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 
Report on the Music Market in Poland 2008

POLMIC sponsors

MKIDN
IMIT
ZAiKS
 
 
about uscontactour sponsors

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information