21 October 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Elżbieta Sikora

artist

of the day

Elżbieta

Sikora

Szymanowska Maria Ballades & Romances

CD

of the day

Szymanowska Maria

Ballades & Romances

Sikora Elżbieta Podróż II

compositions

of the day

Sikora Elżbieta

Podróż II

Dziadek  Magdalena, Moll  Lilianna M.

book

of the day

Dziadek Magdalena, Moll Lilianna M.

"Oto artyści pełnowartościowi, którzy są kobietami..." Polskie kompozytorki 1816-1939

Welcome

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie muzyce polskiej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

Composers database

Login Form

Grove online

Grove online To use the dictionary, contact us.

RILM online

RILMTo use this database, contact us.

 

JSTOR online

JSTOR
To use this database,
contact us!

 

new books

Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki
Nakładem warszawskiego wydawnictwa DiG na początku lutego 2014 roku ukazała się książka Sławomiry Żerańskiej-Kominek Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki. Autorka zajmuje się w niej muzyką w szeroko pojętym i interdyscyplinarnie ujmowanym kontekście kultury symbolicznej. Rozważa m.in. zagadnienie początków muzyki, wiązane ze śpiewem ptaków, przedstawia postać muzyka w jego różnych kulturowo–historycznych wcieleniach, interpretuje muzykę w obrazach Tycjana i Gentile da Fabriano, wreszcie przedstawia stosunek Karola Szymanowskiego do kultury Orientu.
Więcej...

new releases

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Kolekcja Muzeum Narodowego - Średniowiecze
3 grudnia 2013 roku miał premierę najnowszy album z serii „Kolekcja Muzeum Narodowego”
, wydawanej przez Parlophone Music. Tym razem całą uwagę poświęcono sztuce i muzyce średniowiecznej. W serii ukazały się jak dotąd tytuły: Muzyka Dawna, Szymanowski, Szymański/Glass/Górecki/Reich, Beethoven, Strawiński, Szostakowicz oraz Barok. W grudniu ukaże się także szczególny album zatytułowany Zima.
Więcej...

The CD with 12 Concerti Grossi op. 6 played by Arte dei Suonatori was named Orchestral Disc of the Month in the latest issue of "BBC Music Magazine" (January 2009 – Volume 17 Number 5). This issue is dedicated to G.F. Handel on the 250th anniversary of his death.

 

Musica Vincit Omnia - jubileusz 90. urodzin Andrzeja Markowskiego i 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich
4. Dni Muzyki: Andrzej Panufnik - Kraków 2014
news
Polskie prawykonanie „Memories of My Father“ Roxanny Panufnik w Zakopanem PDF Print E-mail
There are no translations available.

Andrzej Panufnik z córką, Roxanną6. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach“ zainauguruje 13 września 2014 roku w Zakopanem polska premiera dzieła córki Andrzeja Panufnika - Memories of My Father Roxanny Panufnik. Utwór poświęcony pamięci wielkiego polskiego kompozytora wykona jeden z najsłynniejszych zespołów kameralnych świata - The Brodsky Quartet.

Świat świętuje w tym roku 100. rocznicę urodzin Andrzeja Panufnika, a 6. edycja „Muzyki na Szczytach” - jednego z najważniejszych polskich festiwali - dedykowana jest właśnie wielkiemu Polakowi, kompozytorowi, który zdobył międzynarodowy rozgłos i uznanie, mieszkając i komponując w Anglii. Napisany na jubileusz i na specjalne zamówienie The Brodsky Quartet utwór Roxanny Panufnik po raz pierwszy zabrzmi w Polsce 13 września, w Kościele św. Krzyża w Zakopanem. Polska premiera Memories of My Father odbędzie się w obecności kompozytorki i zapoczątkuje szereg festiwalowych wydarzeń.

Dzieło Roxanny Panufnik to wyjątkowy hołd złożony ojcu i arcyciekawa muzycznie kompozycja. Pierwsza część pt. O Tu Andrzej skupia się wokół renesansowego O Vos Omnes Gesualda w transkrypcji na kwartet smyczkowy. Druga pt. Greek Photostory jest ekscentryczną opowieścią o rodzinie Panufnik, opartą na zdjęciach żony kompozytora – Lady Camilli Panufnik, z wykorzystaniem greckiej muzyki ludowej i technik gry na buzuki. Obie mogą być wykonywane niezależnie lub w połączeniu z kwartetami Andrzeja Panufnika.

Roxanna Panufnik jest nieodrodną córką polskiego kompozytora. Zaczęła tworzyć własną muzykę gdy miała zaledwie 3 lata! Pierwszy “poważny” utwór napisała jako 12-latka, a cztery lata później skomponowała Requiem, które wykonano w Chichester Cathedral. Studiowała kompozycję i grę na harfie w Royal Academy of Music w Londynie. Dziś jej muzyka rozbrzmiewa w największych salach koncertowych Wielkiej Brytanii, Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych, Australii i wydawana jest przez renomowane firmy fonograficzne: Black Box, Warner Classics, Mr Sam Records, Hyperion, Teldec, Signum Classics, EMI.

Podczas festiwalu "Muzyka na Szczytach" twórczość Panufnika zaprezentowana zostanie wraz z muzyką kompozytorów brytyjskich, francuskich, włoskich czy niemieckich. W festiwalu weźmie też udział żona kompozytora – Lady Camilla Panufnik. Będzie gościem honorowym koncertu finałowego, podczas którego zabrzmi jedno z najwybitniejszych dzieł Panufnika Arbor Cosmica (Drzewo kosmiczne) w wykonaniu Sinfonietty Cracovii pod batutą Jean-Luc Tingauda.
Festiwalowa publiczność będzie miała okazję nie tylko wysłuchać niezwykłej muzyki Andrzeja Panufnika, ale również spotkać się z Roxanną Panufnik oraz Lady Camillą Panufnik. Córka, żona artysty oraz wspaniali wykonawcy jego dzieł i inni festiwalowi goście wspominać będą kompozytora w pięknej scenerii Domu pod Jedlami 13 i 20 września o godz. 12, w ramach otwartego dla publiczności cyklu spotkań „Klubu rozmów na szczytach”.

Share on Facebook
Read more...
 
Podsumowanie Jesiennego Festiwalu Muzycznego ALKAGRAN 2014 PDF Print E-mail
There are no translations available.

Alkagran 2014W dniach 29 września do 4 października 2014 roku w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej odbył się XXII Jesienny Festiwal Muzyczny „Alkagran” oraz VIII Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego.

Na program Festiwalu złożyło się pięć koncertów. 30 września w Sali Toskańskiej Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach zaprezentowali się akordeoniści – laureaci nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Andrzeja Krzanowskiego na IV Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w 2012 roku – Alena Budzinakova-Palus i Grzegorz Palus, Dominik Maciążek, Maciej Zimka, Maciej Frąckiewicz, Przemysław Wojciechowski i Paweł Janas. W ich wykonaniu publiczność mogła wysłuchać utwory m.in. Witolda Lutosławskiego, Andrzeja Krzanowskiego, Piotra Peszata oraz Igora Strawińskiego. 1 października - w Międzynarodowym Dniu Muzyki oraz rocznicy śmierci patrona Festiwalu – Andrzeja Krzanowskiego - tradycyjnie odbył się koncert Już się zmierzcha… Tym razem w specjalnie zaaranżowanym wnętrzu Centrum Handlowego Stara Kablownia zabrzmiały utwory elektroakustyczne wybitnych polskich kompozytorów: Marcina Rupocińskiego, Artura Zagajewskiego, Stanisława Krupowicza, Andrzeja Krzanowskiego oraz Marcina Bortnowskiego.

2 października w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbył się Koncert Laureatów VIII Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego, na którym Jury ogłosiło wyniki oraz wręczyło nagrody zwycięzcom akordeonowych zmagań. Konkurs ten odbywał się w dwóch kategoriach. W kategorii solistycznej wzięło udział 21 uczestników z Polski i zagranicy, a w kategorii kameralnej wystąpiły trzy zespoły. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników Jury Konkursu w składzie: Grażyna Krzanowska – przewodnicząca, Joachim Pichura, Bogdan Dowlasz, Claudio Jacomucci, Klaudiusz Baran oraz Marek Andrysek przyznało nagrody. W kategorii solistycznej I nagrodę w wysokości 10000 zł otrzymał Przemysław Wojciechowski, II nagrodę w wysokości 7000zł – Wiesław Ochwat i III nagrodę w wysokości 4000zł - Łukasz Brzezina, a wyróżnienia otrzymali Rafał Łuc i Adam Maksymienko. W kategoria kameralnej I nagrody nie przyznano, a II nagrodę ex aequo w wysokości 5000zł otrzymały zespoły: Duo Accosphere w składzie Alena Budzinakowa i Grzegorz Palus oraz Trio w składzie Andrzej Grzybowski, Jędrzej Jarocki, Przemysław Wojciechowski. Trzecią nagrodę w wysokości 3000zł odebrał Duet w składzie Wiesław Ochwat i Maciej Zimka. Ponadto Jury przyznało Nagrody specjalne za najlepszą interpretację utworu Andrzeja Krzanowskiego dla: Mateusza Dudka, Bartosza Kołsuta, Rafała Łuca, Konrada Merty, Mateusza Stankiewicza oraz Przemysława Wojciechowskiego.

Share on Facebook
Read more...
 
Koryfeusze Muzyki Polskiej 2014 przyznane PDF Print E-mail
There are no translations available.

Laureaci nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 201430 września, w przededniu Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz czwartej rocznicy powstania Instytutu Muzyki i Tańca, podczas uroczystej gali w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014.

Laureatami zostali:

Włodek Pawlik – Osobowość Roku
Koncert Krystiana Zimermana podczas 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień”, organizowany przez Związek Kompozytorów Polskich, Filharmonię Narodową oraz Instytut Muzyki i Tańca – Wydarzenie Roku
prof. Mieczysław Tomaszewski – Nagroda Honorowa

prof. Mieczysław Tomaszewski - laureat Nagrody HonorowejLaureatom wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Nagrodom w kategorii Osobowość Roku oraz Nagroda Honorowa towarzyszyły nagrody finansowe ufundowane kolejno przez Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Podczas koncertu galowego wystąpili: Royal String Quartet, Motion Trio, Maria Pomianowska i przyjaciele oraz Chłopcy Kontra Basia. W Roku Oskara Kolberga, wybitnego etnografa i folklorysty, koncert poświęcono źródłom polskiej muzyki tradycyjnej, które przedstawiono w artystycznie zmodyfikowanej formie.

Organizatorem Gali był Instytut Muzyki i Tańca, operator nagrody.

Więcej – na stronie: www.koryfeusz.org.pl
Share on Facebook
 
Transatlantyk Festival Poznań 2014 - podsumowanie PDF Print E-mail
There are no translations available.

Transatlantyk 2014Podczas zakończonego 14 sierpnia 2014 roku Transatlantyk Festival Poznań przyznano po raz kolejny prestiżowe nagrody.

Na Gali Zamknięcia Festiwalu poznaliśmy laureatów międzynarodowych konkursów kompozytorskich. W jedynym na świecie konkursie natychmiastowej kompozycji i improwizacji do filmu - Transatlantyk Instant Composition Contest - zwyciężył Polak Mateusz Dębski, otrzymując tytuł Transatlantyk Instant Composer 2014 - First Prize i nagrodę w wysokości 30 000 PLN. Pozostałe nagrody trafiły w Michała Wróblewskiego (Transatlantyk Instant Composer 2014 - Second Prize) oraz Pawła Tomaszewskiego (Transatlantyk Instant Composer 2014 - Third Prize). Jury przyznało także wyróżnienie Anselmo Manciniemu. Konkurs dla kompozytorów muzyki filmowej - Transatlantyk Film Music Competition - wygrał Moritz Schmittat z Niemiec, otrzymując nagrodę w wysokości 40 000 PLN i tytuł Transatlantyk Young Composer 2014 - First Prize. Wśród laureatów znaleźli się także Antonio Di Iorio (Transatlantyk Young Composer 2014 - Second Prize) i Paweł Górniak (Transatlantyk Young Composer 2014 - Third Prize). Natomiast Joep Sporck, Marcin Sadowski i Marcin Maślanka otrzymali wyróżnienia. Sponsorem nagród jest Raiffeisen Polbank.

Podczas festiwalu przyznano także Transatlantyk Glocal Hero Award 2014, która trafiła w ręce prof. Gayatri Chakravorty Spivak. Nagrodę filmową Transatlantyk Audience Award 2014 publiczność przyznała niezwykłemu dokumentowi z sekcji Sundance na Transatlantyku, ukazującemu życie Nicka Cave'a - 20.000 dni na Ziemi w reż. Jane PollardIain Forsyth.
Share on Facebook
 
I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego rozstrzygnięty PDF Print E-mail
There are no translations available.

I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w KatowicachKoncertem laureatów zakończył się 28 września 2014 roku I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Johannesa Meissla z Wiednia po 3-dniowych przesłuchaniach wyłoniło dwa najlepsze zespoły: I nagrodę otrzymał Sedláček String Quartet (Czechy), II nagrodę - Jubilee Quartet (Wielka Brytania). Ponadto Dyplomy Finalistów otrzymały dwa zespoły polskie: Airis Quartet i Diverso String Quartet. Nagrody wręczali laureatom fundatorzy: wiceprezydent –  Marcin Krupa w imieniu Prezydenta Miasta Katowice Piotra Uszoka i prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Piotr Wojaczek.

Podczas koncertu zabrzmiały kwartety Panufnika, Janačka i Szymanowskiego.

Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, które od kilku lat zmierza do stworzenia w Katowicach Centrum Międzynarodowych Konkursów Muzycznych im. Karola Szymanowskiego. Celem jest, by rozgrywały się tu konkursy w 5 dyscyplinach artystycznych: kompozycja, kwartety smyczkowe, śpiew, skrzypce, fortepian. Działania Towarzystwa wspiera Akademia Muzyczna, której Karol Szymanowski - największy polski kompozytor pierwszej połowy XX wieku - jest patronem.

Share on Facebook
 
Audycje radiowe o historii muzyki polskiej PDF Print E-mail
There are no translations available.

Historia Muzyki PolskiejPo wakacyjnej przerwie wracają na antenę Programu 2 Polskiego Radia audycje z cyklu Historia Muzyki Polskiej. Emitowane będą codziennie w dni powszednie o godz. 15.30.

Audycje przygotowane przez red. Wojciecha Włodarczyka, od poniedziałku 15 września 2014 roku realizowane będą na podstawie książki prof. Ireny Poniatowskiej Romantyzm 1850-1900.

Audycje archiwalne można odsłuchać na stronie Narodowego Centrum Kultury - www.nck.pl/kategorie/audycje-radiowe.html

Wszystkie książki cyklu Historia Muzyki Polskiej pod redakcją Stefana Sutkowskiego można pobrać w formie bezpłatnych e-booków w e-księgarni NCK.

Share on Facebook
 
Koncert pamięci Wojciecha Kilara na finał Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego PDF Print E-mail
There are no translations available.

52. Bydgoski Festiwal Muzyczny „Musica Antiqua Europae Orientalis” 2014Monograficzny koncert pamięci Wojciecha Kilara w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zamknie w piątek, 3 października 2014 roku 52. Bydgoski Festiwal Muzyczny.

Na program wieczoru złożą się wyłącznie utwory wybitnego, zmarłego w ubiegłym roku kompozytora: Bogurodzica, Angelus, Exodus i Siwa mgła. W koncercie finałowym weźmie udział imponujący skład wykonawców, czyli obok Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego, stale współpracujące z bydgoską sceną chóry akademickie z Bydgoszczy i Torunia oraz zasłużeni, wybitni śpiewacy: Iwona Socha – sopran i Jerzy Mechliński – baryton.

52. Bydgoski Festiwal Muzyczny „Musica Antiqua Europae Orientalis” pod hasłem Eurośródziemnomorski dialog muzyczny rozpoczął się 12 września 2014 roku. Wydarzenia festiwalowe odbywały się w Bydgoszczy, Toruniu i Frankfurcie nad Odrą. Oprócz licznych koncertów, na program Festiwalu złożyły się dwie konferencje: Konferencja Słowianoznawcza pt. Sacrum świata wschodniego i zachodniego w kulturze Słowiańszczyzny oraz Konferencja Muzykologiczna pt. Barok w krajach Europy Środkowej i Wschodniej – nowe źródła i interpretacje w muzyce świeckiej i religijnej.

Share on Facebook
 
Przesłanie na Międzynarodowy Dzień Muzyki 1 października 2014 PDF Print E-mail
There are no translations available.

Krzysztof Trebunia-TutkaPrzyciemnione światło studia nagrań, ciasne wnętrze, suche powietrze, mikrofon i zupełna cisza... Jak tu śpiewać? Jak wyczarować aurę, w której tkwią korzenie muzyki? Zwykle zamykam oczy, żeby nie widzieć zamkniętego, nafaszerowanego techniką wnętrza. Wyobrażam sobie – i za chwilę już jestem – w zielonej przestrzeni tatrzańskich polan. Tam rodziła się moja muzyka: wierchy, ponad którymi piętrzą się skaliste turnie, a po niebie wiatr przegania chmury jak stada owiec... I dźwięki, które zapisały się w śpiewie i na strunach skrzypiec – szum lasu, potok, spłoszony ptak.
Minęły czasy góralskiej ślebody, życia blisko natury i dziś nasza muzyka inaczej brzmi i jest wymagająca. Zgodnie stwierdzają to mieszkańcy innych regionów Polski, gdzie ostały się resztki prawdziwej kultury ludowej i pasjonaci, wskrzeszający tamtejszą muzykę. Dzięki staraniom prawdziwych miłośników i znawców, trafia do przestrzennych sal o wspaniałej akustyce, na sceny plenerowe z wielotysięczną widownią i do kameralnych świątyń Wiary i Muzyki. A w nich zasłuchani ludzie, zarażeni naszą wizją polskiej World music, noszący w sobie obraz naszego Domu, naszych Gór, nieważne, że w Warszawie, Paryżu, Londynie…
W ciągu ostatnich dwudziestu lat muzykowania nauczyłem się, że wybór miejsca koncertu ma ogromne znaczenie. Ogromne sceny amfiteatralne, duże plenerowe festiwale World music, podniecają swoją skalą i możliwościami każdego muzyka. Takie koncerty zostają w nas na długo. Pamiętamy to „podziurawione muzyką niebo”… Ale ważne są i te niewielkie przestrzenie sal koncertowych, gdzie udało się zapomnieć o wszystkim – była tylko Muzyka. Zaczarowała w równym stopniu wykonawców i słuchaczy, wibrowała w jednym czasie i miejscu w uszach, mózgach, sercach. Jako architekt, z wielką uwagą przyglądam się odwiedzanym prywatnie i zawodowo salom koncertowym. Jak różnorodnie można „obudować dźwięk”, i jak ważne jest to wszystko „obok”, co tworzy nastrój – stonowane oświetlenie, kolor ścian, zapach…
„O tempora, o mores!” Tradycyjna muzyka wsi w dobrym i świadomym wykonaniu dziś świetnie brzmi w filharmonii. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie odbierana jest ze zrozumieniem i skupieniem. Nie tylko dzięki „obyciu” muzycznemu słuchaczy, ale przede wszystkim przez wrażliwość na dźwięki, czasem łagodne i wysublimowane, a za chwilę szorstkie, chropowate. Prawdziwe!

Szkoda tylko, że polska wieś już nie chce, nie potrzebuje i wstydzi się swojej muzyki. Zastąpiła ją mechaniczna, prymitywna i powtarzalna – w ich rozumieniu – nowoczesna odmiana „muzyki ludu” – disco polo. Obawiam się, że już na dobre zamieszkała w ich sercach. Nie poddaję się jednak w tej syzyfowej pracy edukacyjnej, a jednocześnie pasji muzycznej, która zawładnęła mną na zawsze. Rok Kolbergowski przywrócił nadzieję na godne miejsce muzyki tradycyjnej i inspirowanej w przebogatym polskim dziedzictwie.

Krzysztof Trebunia-Tutka
1 października 2014 - Międzynarodowy Dzień Muzyki

Share on Facebook
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 68

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC recommends

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

Koncerty 23. Międzynarodowego Festiwalu „Drum Fest” odbędą się na przełomie września, października i listopada w Opolu, Wrocławiu, Gliwicach, Chorzowie i Katowicach.

Gośćmi tegorocznej edycji będą tak znani muzycy, jak pierwsza dama światowej marimby, japońska kompozytorka i instrumentalistka Keiko Abe, legendarny perkusista kultowego zespołu Cream, Ginger Baker, formacja gigantów stylu jazz fusion Super Trio HBC - na gitarze usłyszymy Scotta Hendersona, Jeff Berlin zagra na gitarze basowej oraz Dennis Chambers na perkusji. Odbędą się również koncerty Pain Of Salvation - szwedzkiej grupy muzycznej zaliczanej do czołówki europejskiego progresywnego rocka/metalu oraz jedyny w Polsce koncert amerykańskiego zespołu Spock's Beard, grającego fuzję wielu stylów muzycznych, przekraczających bariery rocka, wplątując muzykę poważną, fusion, jazz, popową balladę i muzykę latynoską. Ponadto wystąpi gwinejski zespól bębniarzy i tancerzy Art Gibami oraz Gene Hoglan - perkusista znany ze współpracy z zespołami Fear Factory, Dark Angel i Forbidden. Wielką atrakcją tegorocznego festiwalu będzie też koncert światowej sławy polskiego pianisty jazzowego - Adama Makowicza z orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Więcej...

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie - Warszawa, 13-14 listopada 2014

13 i 14 listopada 2014 roku odbędzie się IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie, przeznaczony dla młodzieży do lat 17, uczniów szkół powszechnych.

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

POLMIC partners

IAMIC

POLMIC projects

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 
Report on the Music Market in Poland 2008

POLMIC sponsors

MKIDN
IMIT
ZAiKS
 
 
about uscontactour sponsors

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information