28 November 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Maciej Małecki

artist

of the day

Maciej

Małecki

Maciej Małecki Balladyna - opera radiowa

CD

of the day

Maciej Małecki

Balladyna - opera radiowa

Wiechowicz Stanisław Kantata żniwna

compositions

of the day

Wiechowicz Stanisław

Kantata żniwna

Mechanisz Janusz Poczet kompozytorów polskich

book

of the day

Mechanisz Janusz

Poczet kompozytorów polskich

Welcome

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym w całości tylko i wyłącznie muzyce polskiej. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

Composers database

Login Form

Grove online

Grove online To use the dictionary, contact us.

RILM online

RILMTo use this database, contact us.

 

JSTOR online

JSTOR
To use this database,
contact us!

 

new books

Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki
Nakładem warszawskiego wydawnictwa DiG na początku lutego 2014 roku ukazała się książka Sławomiry Żerańskiej-Kominek Muzykalne dzieci Wenus i inne studia z antropologii muzyki. Autorka zajmuje się w niej muzyką w szeroko pojętym i interdyscyplinarnie ujmowanym kontekście kultury symbolicznej. Rozważa m.in. zagadnienie początków muzyki, wiązane ze śpiewem ptaków, przedstawia postać muzyka w jego różnych kulturowo–historycznych wcieleniach, interpretuje muzykę w obrazach Tycjana i Gentile da Fabriano, wreszcie przedstawia stosunek Karola Szymanowskiego do kultury Orientu.
Więcej...

new releases

Muzyka Polska Dzisiaj - kolekcja płyt
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Polskim Radiem S. A., Polskie Centrum Informacji Muzycznej zainicjowało w 2013 roku serię płytową Muzyka Polska Dzisiaj. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio, poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju: Zbigniewa Penherskiego, Lidii Zielińskiej, Magdaleny Długosz, Tadeusza Wieleckiego, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Jacka Grudnia, Jarosława Siwińskiego, Michała Talmy-Sutta, Ewy Trębacz oraz Aleksandra Kościowa.
Więcej...

Kolekcja Muzeum Narodowego - Średniowiecze
3 grudnia 2013 roku miał premierę najnowszy album z serii „Kolekcja Muzeum Narodowego”
, wydawanej przez Parlophone Music. Tym razem całą uwagę poświęcono sztuce i muzyce średniowiecznej. W serii ukazały się jak dotąd tytuły: Muzyka Dawna, Szymanowski, Szymański/Glass/Górecki/Reich, Beethoven, Strawiński, Szostakowicz oraz Barok. W grudniu ukaże się także szczególny album zatytułowany Zima.
Więcej...

The CD with 12 Concerti Grossi op. 6 played by Arte dei Suonatori was named Orchestral Disc of the Month in the latest issue of "BBC Music Magazine" (January 2009 – Volume 17 Number 5). This issue is dedicated to G.F. Handel on the 250th anniversary of his death.

 

Barokowa "Warsaw Camerata à la carte!"
Sinfonia Iuventus zagra z Karolem Radziwonowiczem
news
Żydzi w kulturze muzycznej ziem polskich w XIX i XX wieku - spotkanie z autorem PDF Print E-mail
There are no translations available.

Żydzi w kulturze muzycznej ziem polskich w XIX i XX wiekuStowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce zaprasza na spotkanie z prof. Leonem Tadeuszem Błaszczykiem, autorem słownika Żydzi w kulturze muzycznej ziem polskich w XIX i XX wieku, które odbędzie się dnia 16 listopada 2014 roku (niedziela) o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, ul. Anielewicza 6.

Wydawnictwo to jest efektem ponad 50-letniej pracy jednego autora, jego badań w archiwach Polskich i zagranicznych, licznych wywiadów z żyjącymi jeszcze wówczas artystami, ich rodzinami i przyjaciółmi. Słownik zawiera ponad 1500 haseł. Oprócz haseł biograficznych, w słowniku znalazły się hasła rzeczowe dotyczące instytucji, w których działalności muzyka odgrywała istotną rolę (szkoły muzyczne, orkiestry, chóry, zespoły kameralne, teatry muzyczne, synagogi, towarzystwa kulturalno-oświatowe) oraz hasła zbiorcze poświęcone wykonywanym zawodom (kantora, kapelmistrza wojskowego, krytyka i recenzenta muzycznego, producenta i sprzedawcy instrumentów muzycznych oraz gramofonów i płyt, wydawcy i księgarza muzycznego itd.).

Osobne hasła poświęcono też niektórym, szczególnie licznym rodom muzyków. Oprócz muzyków, którzy działali na ziemiach dawnej „Rzeczypospolitej obojga narodów” uwzględniono też osoby działające w innych krajach Europy, a także na innych kontynentach, jeśli pochodzili z ziem polskich oraz tu rozpoczynali naukę i zawodową działalność muzyczną, niezależnie od tego, gdzie się urodzili (dotyczy to zwłaszcza Żydów rosyjskich, którzy wskutek ograniczenia prawa do zamieszkania na terenie Rosji, a następnie nasilających się pogromów, przybywali do Królestwa Polskiego).

Nie ma na rynku europejskim analogicznej publikacji, obejmującej tak szeroki obszar (ziemie polskie w XIX i XX wieku to cały obszar Polski przedrozbiorowej) na przestrzeni dwóch wieków.

Spotkanie poprowadzi red. Anna Skulska – dziennikarka Programu 2 Polskiego Radia.
Share on Facebook
Read more...
 
Śląskie Dni Muzyki Współczesnej 2014 PDF Print E-mail
There are no translations available.

XVI Śląskie Dni Muzyki WspółczesnejXVI Śląskie Dni Muzyki Współczesnej odbędą się w Katowicach między 30 października a 14 listopada 2014 roku.

W tym roku mija 30 lat od pierwszej edycji festiwalu-biennale, organizowanego przez katowicki oddział Związku Kompozytorów Polskich. Naczelną ideą Śląskich Dni Muzyki Współczesnej jest prezentowanie najciekawszych przykładów twórczości muzycznej XX i XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem kompozytorów związanych ze Śląskiem. Od początków swojego istnienia Festiwal ma przywilej współpracowania z najwybitniejszymi śląskimi zespołami, takimi jak Filharmonia Śląska, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, Orkiestra Muzyki Nowej, Kwartet Śląski czy Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA.

Na program Festiwalu złożą się cztery koncerty, podczas który odbędą się prawykonania pięciu nowych kompozycji: Andrzeja Dziadka - Koncertu wiolonczelowego z Adamem Krzeszowcem w partii solowej, Oscara Pradosa Sillero - Chant des nuages du soir (nagrodzonego na I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. K. Szymanowskeigo), Stanisława Bromboszcza - Intensamente. Muzyka na 2 flety i fortepian, Łukasza Pieprzyka - FreeFlight i Jarosława Mamczarskiego - Poematu Liczb na baryton, kontrabas, fortepian i elektronikę. Usłyszymy także utwory m.in. Tadeusza Szeligowskiego, Piotra Perkowskiego, Wojciecha Kilara, Aleksandra Tansmana, Eugeniusza Knapika, Tomasza Sikorskiego, Aleksandra Lasonia i Tadeusza Wieleckiego.

Tegoroczna, XVI edycja Festiwalu organizowana jest we współpracy z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Agencją Artystyczną APPASSIONATO, przy wsparciu ze strony: Urzędu Miasta Katowice, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

ZOBACZ: program Festiwalu

Share on Facebook
 
Poznan Baroque 2014 PDF Print E-mail
There are no translations available.

Poznan Baroque 2014Festiwal Poznań Baroque odbędzie się w dniach 5-15 listopada 2014 roku.

Cztery lata wystarczyły, by wśród miłośników muzyki dawnej utrwaliło się skojarzenie: listopad – Poznań – barok. Festiwal, który powstał w 2011 roku przy okazji obchodów Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, po kilku latach przerodził się w wyjątkową imprezę, która muzykę dawną przybliża słuchaczom z całej Polski; ma swoich wiernych pasjonatów, ale i każdego roku przyciąga uwagę nowych, młodych odbiorców.

W tym roku o niemal każdym koncercie listopadowej odsłony Poznań Baroque można powiedzieć, że przynosi ze sobą jakieś odkrycie i jakieś zaskoczenie. Jeśli pojawiają się tutaj znani już twórcy to z muzyką, której wielu z nas jeszcze nigdy na żywo nie słyszało. Jeśli pojawia się muzyka, którą świetnie znamy, to wykonują ją artyści, o których nic albo prawie nic nie wiemy. Często te dwie niewiadome występują w parze.

- W tym roku dokonujemy wyraźnego rozdziału pomiędzy muzyką instrumentalną i wokalną – mówi Cezary Zych, dyrektor artystyczny festiwalu, i dodaje: – W muzyce instrumentalnej dominować będzie barok dojrzały, osiemnastowieczny. Natomiast część festiwalu poświęcona muzyce wokalnej prowadzić nas będzie konsekwentnie do jego kulminacji, czyli koncertowej (dwukrotnej) prezentacji przez Les Ambassadeurs opery Jerzego Fryderyka Handla Tamerlano. Śledząc poszczególne koncerty wokalne przemierzymy historię barokowej muzyki operowej, a naszymi przewodnikami będą, między innymi Jan van Elsacker i Marc Mauillon. Jak co roku oddamy nasze sceny we władanie przedstawicielom młodego i bardzo młodego europejskiego pokolenia. Wśród nich trzydziestolatkowie, tacy jak Alexis Kossenko, to już prawdziwi weterani. Tegoroczny festiwal pod wieloma względami różni się od poprzednich. Mamy nadzieję, że łączyć go będzie z nimi niepowtarzalna atmosfera i mnogość wspaniałych przeżyć.

Share on Facebook
Read more...
 
Filharmonicy Berlińscy w Warszawie PDF Print E-mail
There are no translations available.

Sir Simon RattleSłynna orkiestra Filharmoników Berlińskich kierowana przez Sir Simona Rattle’a wystąpi 12 listopada 2014 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W jej wykonaniu zabrzmi Stabat Mater op. 53 Karola Szymanowskiego i IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena.

W roli solistów usłyszymy: Sally Matthews – sopran, Bernardę Fink – alt, Christiana Elsnera – tenor, Hanno Müllera-Brachmanna – bas, a towarzyszyć im będzie Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Henryka Wojnarowskiego. Zestawienie najlepszej niemieckiej orkiestry z najlepszym polskim chórem pod batutą charyzmatycznego dyrygenta zaliczanego do światowej czołówki, do tego zaś dwie kompozycje dla swych twórców emblematyczne i ze wszech miar genialne.

W roku 2014 mija 20 lat od pamiętnego nagrania przez Sir Simona Rattle’a - na zdjęciu (z City of Birmingham Symphony Orchestra & Chorus) dla EMI Classics płyty z utworami Karola Szymanowskiego – było wśród nich m.in. Stabat Mater. Nagranie wzbudziło sensację i ogromne, potwierdzone licznymi nagrodami uznanie słuchaczy oraz krytyków. Fascynacja brytyjskiego dyrygenta muzyką wielkiego polskiego kompozytora okazała się trwała i zaowocowała szeregiem kolejnych koncertów i rejestracji, w wielkim stopniu przyczyniając się do wzrostu zainteresowania zachodniej publiczności i wykonawców spuścizną Szymanowskiego.
Tym razem swą wizję arcydzieła muzyki polskiej okresu międzywojennego Sir Simon przedstawi z niezrównanym zespołem Filharmoników Berlińskich (oraz z międzynarodowym kwartetem wspaniałych solistów), którym kieruje od dwunastu lat. Partie chóralne wykona zaś Chór Filharmonii Narodowej, mający w dorobku niezapomniane kreacje koncertowe i fonograficzne Stabat Mater pod kierownictwem wybitnych polskich kapelmistrzów. Z pewnością „wzorcowe” okaże się także wykonanie IX Symfonii Beethovena – dzieła prawdziwie epokowego, zamykającego ostatecznie klasyczny rozdział dziejów muzyki i wskazującego drogę romantykom oraz ich śmiałym eksperymentom formalnym i obsadowym.

Share on Facebook
 
Screen and Sound Fest. Let`s See The Music 2014 - nagrody rozdane PDF Print E-mail
There are no translations available.

creen and Sound Fest. Let`s See The Music 2014 - nagrody rozdaneW sobotę, 25 października 2014 roku w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbyła się Gala Finałowa Festi-walu Screen and Sound Fest. - Let's See The Music 2014, podczas której ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji Festiwalu.

Jury w składzie: Zygmunt Konieczny (ceniony kompozytor muzyki filmowej i teatralnej), Marcin Koszałka (operator i reżyser filmowy), Jerzy Kucia (profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych), oraz Mikołaj Valencia (specjalista efektów wizualnych) przyznało nagrody w trzech festiwalowych kategoriach: Film, Animacja, Super Kreator.

W tym roku uczestnicy przygotowywali filmy do kompozycji Abla Korzeniowskiego, Michała Lorenca, Adriana Konarskiego, Piotra Mossa, Adama Sztaby oraz Janusza Bieleckiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci statuetek z rąk kompozytorów, których utwory stanowiły kanwę tegorocznych wizualizacji konkursowych. Nagrodzeni otrzymali także nagrody finansowe w wysokości 10.000 złotych każdy.

Do udziału w konkursie zarejestrowało się ponad 200 uczestników zarówno z Polski jak i z zagranicy, którzy nadesłali ponad 100 filmów. Jury wskazało po 5 wizualizacji do każdej z konkursowych kategorii: Animacja, Film, Super Kreator, spośród nominowanych filmów wybrano zwycięskie prace:

  • FILM: Otto Andersson Red Ribbon, do utworu Abla Korzeniowskiego - Song For Little Sparrow
  • ANIMACJA: Daniel Zagórski Song, do utworu Abla Korzeniowskiego - Song For Little Sparrow
  • SUPER KREATOR: Aleksandra Idzikowska Godzilla, do utworu Piotra Mossa - Drzewo z krukami

Share on Facebook
Read more...
 
Muzyczne Przestrzenie Wielkopolski PDF Print E-mail
There are no translations available.

Muzyczne Przestrzenie 2014W dniach 12-28 września 2014 roku kościoły, zamki i pałace w Wielkopolsce ożyją na nowo za sprawą IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie”. W tegorocznym programie – w myśl obchodów 100. rocznicy urodzin Andrzeja Panufnika – znajdą się m. in. utwory tego kompozytora. Ponadto artyści zaprezentują dzieła Johannesa Brahmsa i Maxa Brücha. Usłyszymy również kompozycje polskich twórców: Józefa Nowakowskiego i Tomasza Opałki.

W tym roku Festiwal poszerza swoje działania i otwiera się na wszystkich mieszkańców Konina, pragnąc zaktywizować ich artystycznie i zachęcić ich w ramach projektu „Wielki hałas w małym mieście” do wspólnego muzykowania na Placu Wolności (14 września 2014). Każdy kto marzy o tym, by na trzy godziny stać się muzykiem (lub każdy kto nim jest), otrzyma możliwość gry na dowolnie wybranym instrumencie bądź przedmiocie. Akcją towarzyszącą wydarzeniu będą warsztaty plastyczne dla dzieci „Artystyczna Euforia”, prowadzone przez pracownię „Garaż Sztuk”. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli również spektakle kukiełkowe Teatrzyku „LALEK” opowiadające historię Szewczyka Dratewki.

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie wątków ludowych – muzycy wykonają „Etnofonie Kurpiowskie” – znakomity projekt, będący hołdem dla Karola Szymanowskiego. W ramach koncertu artyści zaprezentują pieśni kurpiowskie, które wyszły spod pióra tego kompozytora, a zostaną one wykonane zarówno przez muzyków klasycznych jak i tych reprezentujących tzw. śpiew biały, znamienny dla wykonań ludowych. Podczas tego samego koncertu zabrzmią pieśni Oskara Kolberga, znanego przede wszystkim jako etnografa, którego nieoceniona praca ocaliła od zapomnienia polski folkor.

W ramach Festiwalu odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego z roku 2013 o polskich kompozytorach młodego pokolenia pt. Kilka pytań o słyszenie świata (reż. Maja Baczyńska).

Wśród artystów, którzy wystąpią w tegorocznej edycji znajdą się m.in. wybitny angielski wiolonczelista Jacob Shaw oraz Janusz Wawrowski – wirtuoz skrzypiec, który na swoim koncie posiada m.in. płytę Aurora nagraną dla wytwórni EMI Classic, będący jednocześnie Dyrektorem Artystycznym Festiwalu.

Festiwal odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konina – Pana Józefa Nowickiego. Jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Urząd Miasta Konina.

Szczegółowy program Festiwalu – na stronie: www.muzyczneprzestrzenie.pl
Share on Facebook
 
Jubileuszowa Rybnicka Jesień Chóralna im. Henryka Mikołaja Góreckiego PDF Print E-mail
There are no translations available.

Rybnicka Jesień Chóralna 2014W dniach 7-9 listopada 2014 roku w Rybniku odbędzie się kolejna już, tym razem jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna” im. Henryka Mikołaja Góreckiego.

Jest to festiwal, którego celem jest szeroko rozumiana promocja muzyki chóralnej oraz propagowanie najlepszych wzorców amatorskiego śpiewactwa chóralnego. W 2014 roku festiwal gościć będzie: w Domu Kultury Chwałowice (przesłuchania), w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku (Koncert Inauguracyjny), w kościele pw. Królowej Apostołów w Rybniku (Koncert Laureatów) i w Rybnickim Centrum Kultury - Koncert Finałowy pt. 6na6 =21 - koncert jubileuszowy Zespołu Wokalnego "6na6", którego gościem specjalnym będzie Ewa Bem.

Do części konkursowej Festiwalu zostało zakwalifikowanych 14 chórów: Krakowski Chór Żeński, Męski Zespół Wokalny Kairos z Lublina, Oktet Primafonia z Krakowa, Chór Męski Gorol z Jablunkova (Czechy), Bi-Bi Singers z Bielska Białej, Kameralny Chór PSM I i II St. w Gliwicach, Chór Kameralny Senza Rigore Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Chór Miasta Siedlce, Classic z Mińska (Białoruś), Sarmata Ars Bendzinensis z Będzina, Chór Studencki Collegium Iuvenum z Czeskiego Cieszyna, Vus Pardubice (Czechy), Stowarzyszenie Muzyczne - Chór Camerata z Wieliczki, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

ZOBACZ: program Festiwalu

Share on Facebook
 
Polskie prawykonanie „Memories of My Father“ Roxanny Panufnik w Zakopanem PDF Print E-mail
There are no translations available.

Andrzej Panufnik z córką, Roxanną6. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach“ zainauguruje 13 września 2014 roku w Zakopanem polska premiera dzieła córki Andrzeja Panufnika - Memories of My Father Roxanny Panufnik. Utwór poświęcony pamięci wielkiego polskiego kompozytora wykona jeden z najsłynniejszych zespołów kameralnych świata - The Brodsky Quartet.

Świat świętuje w tym roku 100. rocznicę urodzin Andrzeja Panufnika, a 6. edycja „Muzyki na Szczytach” - jednego z najważniejszych polskich festiwali - dedykowana jest właśnie wielkiemu Polakowi, kompozytorowi, który zdobył międzynarodowy rozgłos i uznanie, mieszkając i komponując w Anglii. Napisany na jubileusz i na specjalne zamówienie The Brodsky Quartet utwór Roxanny Panufnik po raz pierwszy zabrzmi w Polsce 13 września, w Kościele św. Krzyża w Zakopanem. Polska premiera Memories of My Father odbędzie się w obecności kompozytorki i zapoczątkuje szereg festiwalowych wydarzeń.

Dzieło Roxanny Panufnik to wyjątkowy hołd złożony ojcu i arcyciekawa muzycznie kompozycja. Pierwsza część pt. O Tu Andrzej skupia się wokół renesansowego O Vos Omnes Gesualda w transkrypcji na kwartet smyczkowy. Druga pt. Greek Photostory jest ekscentryczną opowieścią o rodzinie Panufnik, opartą na zdjęciach żony kompozytora – Lady Camilli Panufnik, z wykorzystaniem greckiej muzyki ludowej i technik gry na buzuki. Obie mogą być wykonywane niezależnie lub w połączeniu z kwartetami Andrzeja Panufnika.

Roxanna Panufnik jest nieodrodną córką polskiego kompozytora. Zaczęła tworzyć własną muzykę gdy miała zaledwie 3 lata! Pierwszy “poważny” utwór napisała jako 12-latka, a cztery lata później skomponowała Requiem, które wykonano w Chichester Cathedral. Studiowała kompozycję i grę na harfie w Royal Academy of Music w Londynie. Dziś jej muzyka rozbrzmiewa w największych salach koncertowych Wielkiej Brytanii, Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych, Australii i wydawana jest przez renomowane firmy fonograficzne: Black Box, Warner Classics, Mr Sam Records, Hyperion, Teldec, Signum Classics, EMI.

Podczas festiwalu "Muzyka na Szczytach" twórczość Panufnika zaprezentowana zostanie wraz z muzyką kompozytorów brytyjskich, francuskich, włoskich czy niemieckich. W festiwalu weźmie też udział żona kompozytora – Lady Camilla Panufnik. Będzie gościem honorowym koncertu finałowego, podczas którego zabrzmi jedno z najwybitniejszych dzieł Panufnika Arbor Cosmica (Drzewo kosmiczne) w wykonaniu Sinfonietty Cracovii pod batutą Jean-Luc Tingauda.
Festiwalowa publiczność będzie miała okazję nie tylko wysłuchać niezwykłej muzyki Andrzeja Panufnika, ale również spotkać się z Roxanną Panufnik oraz Lady Camillą Panufnik. Córka, żona artysty oraz wspaniali wykonawcy jego dzieł i inni festiwalowi goście wspominać będą kompozytora w pięknej scenerii Domu pod Jedlami 13 i 20 września o godz. 12, w ramach otwartego dla publiczności cyklu spotkań „Klubu rozmów na szczytach”.

Share on Facebook
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 72

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC recommends

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

VI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla Dzieci w Jeleniej Górze odbędzie się w dniach 14-21 listopada 2014 roku.

W ramach Konkursu, dzień przed oficjalną inauguracją w Zdrojowym Teatrze Animacji z recitalem fortepianowym wystąpi wybitny pianista Piotr Paleczny. Artysta wykona kompozycje Fryderyka Chopina: Fantazję f-moll op. 49, Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Scherzo h-moll op. 20, Preludium h-moll op. 28 nr 6, Scherzo b-moll op. 31, Preludium Des-dur op. 28 nr 15 i Scherzo cis-moll op. 39. Koncert inauguracyjny odbędzie się 14 listopada 2014 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej.

Więcej...

Młoda Filharmonia AUKSO – II edycja / Zagraj w orkiestrze AUKSO! – 19-26 listopada 2014

Młoda Filharmonia AUKSO to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w którym utalentowana muzycznie młodzież z Polski i zagranicy podnosi swoje umiejętności wśród wybitnych zawodowych muzyków, którzy tworzą Orkiestrę AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Aukso (z łac. Wzrastać) to nie tylko wzrost umiejętności, ale również niezwykła motywacja i inspiracja do dalszego rozwoju. Efektem tygodniowych warsztatów orkiestrowych będzie koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego zagrany wspólnie z orkiestrą AUKSO oraz wybitnym norweskim skrzypkiem - Henningiem Kraggerud (po raz pierwszy w Polsce).

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

POLMIC partners

IAMIC

POLMIC projects

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 
Report on the Music Market in Poland 2008

POLMIC sponsors

MKIDN
IMIT
ZAiKS
 
 
about uscontactour sponsors

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information