23 września 2017
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Edward Bogusławski

postać

dnia

Edward

Bogusławski

Edward Bogusławski Utwory wybrane

płyta

dnia

Edward Bogusławski

Utwory wybrane

Bogusławski Edward Intonazioni I

kompozycja

dnia

Bogusławski Edward

Intonazioni I

WITAMY

Portal Polmic.pl jest pierwszym i jak dotąd jedynym w sieci serwisem internetowym, poświęconym polskiej muzyce poważnej, przede wszystkim XX-XXI wieku. Nadrzędnym jego celem jest informowanie o bieżącej aktywności środowiska muzycznego w Polsce oraz polskich muzyków za granicą, a także dostarczanie aktualnych, kompleksowych wiadomości o polskich artystach, instytucjach muzycznych i publikacjach o muzyce. Służy temu zarówno sam portal internetowy, jak i dołączona do niego osobna aplikacja bazy danych o utworach i kompozytorach oraz Newsletter, rozsyłany do zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego portalu - bądź na bieżąco z muzyką polską!

logotyp

p

Znajdź nas na FB

 

 

NOWA MUZYKA POLSKA

LogowanieJSTOR online

JSTOR
Chcesz wejść?
Skontaktuj się z nami!

 

Nowości książkowe

s

Musica Intellectualis to seria publikacji zbiorowych UMFC, zapoczątkowana tomem zatytułowanym Droga Artysty.

Więcej...

Nowości płytowe

Media Vita

 

Warszawska Jesień 2014 na płytach

Warner2016

  

pfb

 

u

o
VI Muzyka Klawesynowa
aktualności
Nagrody Konkursu Kompozytorskiego im. Grażyny Bacewicz pojadą do Hiszpanii, Kanady i Wielkiej Brytanii PDF Drukuj Email

V Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Grażyny Bacewicz 2015W sobotę, 12 września 2015 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi zakończyły się obrady jury V Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Grażyny Bacewicz. Jurorzy wyłonili laureatów spośród 94 uczestników, którzy przysłali do Łodzi konkursowe prace z niemal całego świata – z wielu krajów Europy, Azji, obu Ameryk i Australii. Nagrodzone utwory usłyszymy na koncercie finałowym w Filharmonii Łódzkiej w listopadzie br.

I nagrodę (26000 zł) zdobył hiszpański kompozytor Manuel Martinez Burgos za utwór pt. Dung-Chen na trąbkę i orkiestrę smyczkową. To już druga edycja łódzkiego konkursu, której Hiszpan jest laureatem – trzy lata temu zajął II miejsce. W bieżącym konkursie II nagrodę (17000 zł) otrzymała kompozytorka Farangis Nurulla-Khoja z Kanady za utwór pt. Daidu na skrzypce i orkiestrę smyczkową. III nagroda (9000 zł) trafiła do Johna Weeksa z Wielkiej Brytanii za utwór zatytułowany ...in to that good night na obój d’amore i orkiestrę smyczkową. Wszystkie nagrodzone kompozycje zabrzmią podczas koncertu finałowego konkursu, który odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej 27 listopada 2015 roku. Prawykonań utworów dokona Orkiestra Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Szymona Bywalca. Wtedy też będzie można bliżej poznać laureatów, ponieważ organizatorzy starają się, aby wszyscy nagrodzeni kompozytorzy przyjechali do Łodzi odebrać nagrody i usłyszeć swoje utwory.

– Cieszy nas bardzo światowy zasięg konkursu: 20 partytur przysłali kompozytorzy z Polski, pozostałe nadesłano z różnych części świata – podsumowuje prof. dr hab. Sławomir Kaczorowski, Kierownik Katedry Kompozycji Akademii Muzycznej w Łodzi, która wspólnie z Filharmonia Łódzką zorganizowała imprezę. – Dużym atutem naszego konkursu jest na pewno mocny międzynarodowy skład jury, a dodatkową motywacją dla uczestników – szansa na prawykonanie utworu przez uznaną filharmoniczną orkiestrę.

Share on Facebook
Więcej…
 
Muzyka na Szczytach zabrzmi już po raz siódmy PDF Drukuj Email

Muzyka na Szczytach 2015Między 12 a 19 września 2015 roku warto być w Zakopanem. Już po raz siódmy pod Tatrami zabrzmi „Muzyka na Szczytach”.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu będzie pieśń w różnorodnych ujęciach formy i instrumentacji. Szeroko reprezentowani będą kompozytorzy polscy: od związanego z Zakopanem Mieczysława Karłowicza, poprzez odkrywanego dopiero ekspresjonistę Andrzeja Czajkowskiego, gościa specjalnego festiwalu Pawła Szymańskiego, dyrektora artystycznego wydarzenia – Pawła Mykietyna aż po pokolenie najmłodszych, a już mających niejedno docenione dzieło w dorobku, jak Aleksandra Gryka, czy Wojciech Blecharz. Równocześnie program będzie przeglądem muzycznych stylów: od klasyka Mozarta, romantycznego Brahmsa, późnego romantyka Mahlera, po przedstawiciela wczesnego modernizmu Straussa. Drugą szkołę wiedeńską reprezentować będą utwory Schönberga i Weberna, spektralizm - Gerard Grisey, a minimalizm - Steve Reich. 

Jak co roku pod Tatry zawitają wykonawcy największego formatu, m.in. znane słuchaczom poprzednich edycji Festiwalu zespoły Sinfonietta Cracovia, wyróżniony Paszportem Polityki zespół fortepianowo-perkusyjny Kwadrofonik i Kwartet DAFÔ. Po raz pierwszy wystąpi wybitna śpiewaczka Jadwiga Rappé, a także m.in. pianista Mariusz Rutkowski, wirtuoz fletu Łukasz Długosz, rozchwytywana klarnecistka Shirley Brill, Kwartet Polski Deutsche Oper Berlin, pianista Maciej Grzybowski, altowiolista Krzysztof Chorzelski ze słynnego Belcea Quartet i gruziński dyrygent, ulubieniec polskiej publiczności George Tchitchinadze.

Share on Facebook
Więcej…
 
70-lecie polskiej sceny operowej we Wrocławiu PDF Drukuj Email

70-lecie polskiej sceny operowej we Wrocławiu Opera Wrocławska zaprasza na spektakle przygotowane z okazji 70-lecia polskiej sceny operowej we Wrocławiu.

Obchody jubileuszu zainauguruje 11 września 2015 roku o godz. 19.00 najsłynniejsza i najpopularniejsza polska opera – Halka Stanisława Moniuszki. Należy ona bez wątpienia do najczęściej wystawianych dzieł we tym teatrze. W 1990 roku, na 45-lecie Opery Wrocławskiej i 20. rocznicę śmierci Stanisława Drabika zapowiadano 1300 Halkę. Reżyser spektaklu, Laco Adamik, o obecnej inscenizacji mówi: „Zależy mi, ażeby przy tej inscenizacji, którą zrealizowaliśmy razem z panią dyrektor Ewą Michnik, panią Barbarą Kędzierską, scenografem i z panią Iriną Mazur, choreografem – spróbować spojrzeć na tę historię w taki sposób, żeby na nowo przeżyć losy bohaterów.”

Dzień później, 12 września 2015 roku obejrzymy jubileuszowy spektakl Króla Rogera Karola Szymanowskiego. To opera niezwykła. Niezwykły był już sam poczęty w wyobraźni kompozytora i z mistrzostwem przez Jarosława Iwaszkiewicza zrealizowany pomysł libretta, które czyniąc miejscem akcji średniowieczną Sycylię, splata atmosferę surowego ascetyzmu wczesnego chrześcijaństwa z barwnym i tajemniczym światem kultury arabsko-bizantyjskiej oraz z kultem wysublimowanego erotyzmu i radości życia (ucieleśnionej w postaci Pasterza, przemieniającego się następnie w greckiego boga Dionizosa). Nie znalazł Król Roger kontynuatorów wśród polskich twórców, trudno też znaleźć dlań bezpośrednich prekursorów w muzyce europejskiej; pozostał dziełem wspaniałym i samotnym. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objęła Ewa Michnik, a reżyserią zajął się wybitny Mariusz Treliński.

Share on Facebook
Więcej…
 
Premiera opery Michała Kleofasa Ogińskiego PDF Drukuj Email

13 września 2015 roku o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert inaugurujący sezon artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej. Program 2 Polskiego Radia oraz POR zapraszają na premierę jednoaktowej opery Michała Kleofasa Ogińskiego pt. Zelis et Valcourou Bonaparte au Caire.

Tradycją stało się, że Polska Orkiestra Radiowa rozpoczyna sezon koncertowy prezentacją zapomnianych lub mało znanych polskich oper. W ubiegłych latach były to m.in.: Legenda Bałtyku Nowowiejskiego, Monbar czyli flibustierowie Dobrzyńskiego, Maria Statkowskiego i Zemsta za mur graniczny Noskowskiego. W tym roku przyszła kolej na jedyną operę w dorobku Michała Kleofasa Ogińskiego, w 150-lecie śmierci kompozytora.

Wśród wykonawców: Anna Mikołajczyk-Niewiedział (sopran) – Zelis, David Beucher (tenor) – Valcour, Stanislav Kuflyuk (baryton) – Aboubokir, Jan Jakub Monowid (kontratenor) – Mendes, Szymon Komasa (baryton) – Bonaparte, Mateusz Zajdel (tenor) – Sułkowski oraz Andrzej Seweryn jako Hassem (rola mówiona), który podjął się także opieki artystycznej i językowej, ponieważ opera zostanie wykonana w oryginalnej, francuskiej wersji językowej. Solistom towarzyszyć będzie Chór Polskiego Radia w Krakowie oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.

Michał Kleofas Ogiński, dziś najbardziej znany jako autor Poloneza a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”, komponował polonezy fortepianowe, romanse, pieśni, kadryle, menueta, walce. Jedyna opera kompozytora Zelis i Valcour, czyli Napoleon w Egipcie nigdy nie doczekała się wystawienia. Rękopis znajduje się w Bibliotece Jagiellońskiej, a rekonstrukcji partytury, redakcji i przygotowania nut podjął się Bogusław Tabaka.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz godzinę przed koncertem w kasie studia.
Share on Facebook
 
50. Wratislavia Cantans PDF Drukuj Email

50. Wratislavia Cantans 2015Jubileuszowa, 50. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans” odbędzie się w dniach od 6 do 19 września 2015 roku.

Od pół wieku „Wratislavia Cantans” jest najważniejszym festiwalem muzyki klasycznej w tej części Europy. Przed laty był jedyną szansą spotkania za żelazną kurtyną artystów światowej klasy. Dziś wybitni dyrygenci, instrumentaliści i śpiewacy przyjeżdżają do Wrocławia przygotowywać wspólne koncerty z zespołami Narodowego Forum Muzyki, organizatora festiwalu. Po raz pierwszy w historii „Wratislavii” publiczność i muzycy mają do dyspozycji salę koncertową na światowym poziomie – obiekt Narodowego Forum Muzyki, przestrzeń, w której dzieła wokalne i instrumentalne wybrzmią pełnią piękna.

Nowoczesna sala koncertowa jest idealnym miejscem dla monumentalnych symfonii Mahlera. Pierwszą orkiestrą gościnną, która wystąpi w prestiżowym obiekcie, będzie legendarna Israel Philharmonic Orchestra. Wykona IX Symfonię pod batutą jednego z najlepszych współczesnych dyrygentów, Zubina Mehty. W wielkim finale jubileuszowego festiwalu zabrzmi Symfonia tysiąca - jedyne dzieło Mahlera entuzjastycznie przyjęte za życia kompozytora. Przydomek utworu pochodzi od imponującej liczby wykonawców – na scenie pojawią się Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej, trzy chóry NFM oraz soliści pod batutą specjalisty od wielkich form symfonicznych, Jacka Kaspszyka.

Jubileuszową, pięćdziesiątą edycję trzeba należycie uczcić. Nie zabraknie nieprzyzwoicie wystawnej uczty – Alexander’s Feast Händla zadyryguje dyrektor artystyczny festiwalu, Giovanni Antonini. Gwiazdorska obsada (Pinnock, Pasiecznik, Pires) wykona skrzące się wirtuozerią i humorem przeboje Mozarta, fenomenalny B’Rock zaprezentuje religijny aspekt świętowania koncertem Jauchzet Gott (Chwalcie Boga), a co odważniejsi melomani mogą wpaść w trans w trakcie pogańskiego rytuału – Święto wiosny Strawińskiego oraz Prometusza Skriabina zagra NOSPR pod batutą Aleksandra Liebreicha.

Wyjątkową atrakcją jubileuszowego festiwalu będą rekonstrukcje koncertów pierwszej edycji. Tegoroczna inauguracja to powtórzenie programu, który rozpoczął wspaniałą historię „Wratislavii”. Choć dziś wiele osób dziwi obecność muzyki współczesnej, wykonywanie dzieł najnowszych było jednym z głównych pomysłów twórcy festiwalu, Andrzeja Markowskiego, dlatego 14 sierpnia 1966 roku zabrzmiały utwory skomponowane kilka-, kilkanaście lat wcześniej: La espero Andrzeja Koszewskiego, L’alerte, La sécurité, L’a_aire se complique, La môme néant z Cinq poèmes de Jean Tardieu Konstantego Regameya, Cinq rechants Oliviera Messiaena, Psalmy Dawida Krzysztofa Pendereckiego i Wierchy Artura Malawskiego. Tak jak w pierwszej edycji, usłyszymy także najpiękniejszą Mozartowską realizację muzyki liturgicznej – Mszę c-moll (zaprezentowaną przez fantastyczne Il Giardino Armonico) oraz program zestawiający dzieła polskich barokowych mistrzów: Marcina Mielczewskiego i Bartłomieja Pękiela.

Share on Facebook
Więcej…
 
Jubileusz 80-lecia urodzin Tadeusza Strugały na 50. MF Wratislavia Cantans PDF Drukuj Email

Tadeusz StrugałaKoncert specjalny z okazji jubileuszu 80-lecia urodzin Tadeusza Strugały odbędzie się 16 września 2015 roku o godz. 19:00 w ramach 50. „Wratislavii Cantans”.

Kto pamięta festiwal na przestrzeni dekad, dobrze wspomina lata 80. i 90. Może zwłaszcza te ostatnie – gdy potransformacyjny kryzys zderzył się z myśleniem z dawnej epoki, wskutek czego na rynku muzycznym panowała z rzadka przerywana posucha. Z jednym wyjątkiem: festiwalu „Wratislavia Cantans”, kierowanego wówczas przez Tadeusza Strugałę. To właśnie „Wratislavia” pokazywała najsławniejsze zespoły muzyki dawnej, wprowadzając nawet na polskie estrady dyskusyjne wówczas (a czasami nawet i dzisiaj) hipotezy (jak solowa obsada w dziełach Bacha). To „Wratislavia” prezentowała największe osiągnięcia muzyki współczesnej, jak Siedem bram Jerozolimy Pendereckiego czy ostatni wrocławski występ Witolda Lutosławskiego. Na „Wratislavii” bywały wielkie orkiestry, nie sposób też znaleźć podobnie wstrząsającego Ewangelisty w Pasji Bacha, jak śpiewający tę partię w kościele św. Marii Magdaleny Nico van der Meel. Na „Wratislavii” odkryliśmy talent Andreasa Scholla, gdy wygrał turniej kontratenorów na Zamku w Brzegu. Dzięki „Wratislavii” wrocławianie poznali teatr kabuki i obrzędy wirujących derwiszy. Wszystko to zawdzięczaliśmy wizji Tadeusza Strugały – o czym przekonać się można było po jego odejściu, gdy czekać trzeba było długie lata, by festiwal zyskał ponownie siłę płynącą z wyrazistej, świadomej koncepcji.

Na pożegnanie, w koncercie zamykającym jego wieloletnie kierownictwo festiwalu, Tadeusz Strugała – przecież jeden z najlepszych polskich dyrygentów – poprowadził Missę Solemnis Beethovena. Dzieło jakby napisane dla potrzeb „Wratislavii Cantans”: monumentalne, złożone, wielowarstwowe. 16 września 2015 roku Tadeusz Strugała powróci na festiwal. W nowej sali NFM poprowadzi sławną III Symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego z Ewą Vesin w roli solistki (poprzedzoną jego quasi-chorałową fanfarą Wratislaviae gloria – Chwała Wrocławiowi) oraz I Symfonię Brahmsa.
Share on Facebook
 
Inauguracja Narodowego Forum Muzyki już 4 września PDF Drukuj Email

Narodowe Forum Muzyki  Narodowe Forum Muzyki zainauguruje swoją działalność 4 września 2015 roku koncertem z udziałem wybitnego pianisty Piotra Anderszewskiego oraz zespołów NFM: Chóru, kierowanego przez Agnieszkę Franków-Żelazny, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej pod kierownictwem Jarosława Thiela, Orkiestry Kameralnej Leopoldinum pod dyrekcją Hartmuta Rohde i Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jacka Kaspszyka i Benjamina Shwartza.

W nowej sali koncertowej, która od sezonu artystycznego 2015/16 będzie wrocławską przestrzenią dla muzyki, zabrzmią kompozycje Johanna Sebastiana Bacha (Contrapunctus 4 z Kunst der Fuge BWV 1080), Krzysztofa Pendereckiego (O gloriosa Virginum), Josepha Haydna (Te Deum C-dur Hob. XXIIIc:2), Wojciecha Kilara (Orawa), Witolda Lutosławskiego (Mi-parti) i Pawła Mykietyna (Hommage à Oskar Dawicki - wersja skrócona) oraz Karola Szymanowskiego (IV Symfonia koncertująca op. 60).

Zgodnie z nazwą Forum będzie miejscem spotkania rozmaitych gatunków muzycznych, dziedzin sztuki (tańca, filmu, sztuk wizualnych), twórców i wykonawców wielu pokoleń. Będzie miejscem spotkania i dialogu, ale też konfrontacji oraz sporu.

Więcej o wydarzeniach artystycznych odbywających się w Narodowym Forum Muzyki - na stronie: www.nfm.wroclaw.pl

OBEJRZYJ: spot promujący otwarcie Narodowego Forum Muzyki – YOUTUBE
Share on Facebook
 
Koncert Marcela Chyrzyńskiego na inaugurację sezonu TOS PDF Drukuj Email

Marcel ChyrzyńskiKoncert inaugurujący XXXVII sezon artystyczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się w piątek, 11 września 2015 roku o godz. 19.00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w trybie konkursowym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje" - priorytet „Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, toruńskiej publiczności zaprezentowane zostanie nowe dzieło Marcela Chyrzyńskiego- Ukiyo-e No. 2 - koncert na flet i orkiestrę symfoniczną.

Koncert na flet i orkiestrę symfoniczną wchodzi w skład zaplanowanego przez kompozytora cyklu utworów zatytułowanych Ukiyo-e. To druga z kolei kompozycja zainspirowana japońskimi drzeworytami ukiyo-e, czyli „obrazami przemijającego świata”. Drzeworyty te były kwintesencją klimatu życia codziennego i kulturalnego tamtych czasów. W cyklu tym, od strony emocjonalnej, kompozytor nawiązuje do estetyki japońskiej, w której szczególne znaczenie ma przemijalność, nietrwałość, ulotność chwili. Przebrzmiewa w tym buddyjskie podejściu do natury - „piękno kwiatów jest nam drogie‚ bo wiemy‚ że jesienią już ich nie będzie”.

Marcel Chyrzyński (na zdjęciu) swoją wizję koncertu opisuje w następujący sposób: „Koncert będzie posiadał formę jednoczęściową, jednakże złożoną wewnętrznie. Dominującym elementem muzycznym kompozycji chcę uczynić barwę, której kalejdoskopowość i odcienie odda nie tylko flet (flauto grande oraz altowy), ale również zespół orkiestrowy. Bardzo istotnym elementem utworu będą zróżnicowane faktury w orkiestrze – współgrające z instrumentem koncertującym, bądź budowane na zasadzie kontrastu.”

Utwór Marcela Chyrzyńskiego poprzedzi Uwertura toruńska Magdaleny Cynk – rodowitej torunianki, kompozytorki, animatorki życia artystycznego w województwie kujawsko-pomorskim. Uwertura została napisana specjalnie dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej z okazji rozpoczęcia nowego sezonu artystycznego.

Share on Facebook
Więcej…
 
Na gotyckim szlaku - Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego PDF Drukuj Email

Na gotyckim szlaku - Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego15 sierpnia 2015 roku rozpocznie się kolejna, szósta edycja letniego festiwalu wędrownego "Na gotyckim szlaku - Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego".

Organizatorzy zapraszają na letnią wędrówkę szlakiem historii, gotyckiej architektury, malarstwa i rzeźby połączoną z cyklem koncertów muzyki dawnej. Czeka nas bogaty program sobotnich wycieczek, spotkań z historią, wystaw i koncertów.

Festiwal rozpoczynie się tradycyjnie, w cieniu najstarszego Kościoła w Kołbaczu, następnie przeniesie się do Trzebiatowa, Gryfina, Czachowa, Stargardu i Szczecina. Przewodnikami będą wytrawni znawcy tematu historii Pomorza, architektury i sztuki – Radosław Palus, Piotr Żak, Paweł Migdalski, Elżbieta Kaczmarczyk, Michał Dębowski. Wśród wykonawców koncertów znajdą się artyści: Adranna Bujak-Cyran, Urszula Stawicka, Jakub Kościuszko, Stefan Plewniak oraz zespoły: Tryzna, Szczecin Vocal Project, Consortium Sedinum, Orkiestra Famd.pl.

Więcej informacji - na stronie: www.famd.pl

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 następna > ostatnia >>

Strona 112 z 137

ZKP

 Archiwum Cyfrowe Muzyki Polskiej

 

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl
www.palester.polmic.pl
7+7

Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

V Dolnośląski Festiwal Muzyczny to wydarzenie cykliczne, trwające od września do grudnia 2017 roku.

Koncerty festiwalowe odbędą się w historycznych obiektach, pałacach, kościołach Dolnego Śląska. Podczas przedsięwzięcia swój repertuar zaprezentują uznani artyści

Więcej...

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Andrzeja Koszewskiego – Poznań, 30 IX 2017

Katedra Kompozycji i Katedra Chóralistyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu ogłaszają Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Andrzeja Koszewskiego

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

Mecenasi POLMIC

MKIDN
IMIT
ZAiKS
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information