polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

official patronage

Wiosna z Chopinem

Wiosna z Chopinem Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na „Wiosnę z Chopinem” - cykl wydarzeń, organizowanych od marca do czerwca 2011 roku.

Na jego program złożą m.in. pierwsza wystawa czasowa w Muzeum Chopina w Warszawie, zatytułowana Ufam, że zawsze będzie można coś dla Ciebie zrobić… (25 marca – 24 kwietnia 2011) oraz spotkania autorskie i panele dyskusyjne z udziałem uznanych muzykologów i autorów publikacji wydanych przez Instytut. W ramach „Wiosny” odbędzie się również Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Chopinie dla młodzieży do lat 17 (27 maja 2011) i II Dzień Dziecka w Żelazowej Woli i Muzeum Chopina.

Patronat medialny nad cyklem wydarzeń objęło m.in. Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

WIOSNA Z CHOPINEM
ramowy program wydarzeń cyklu


Spotkania autorskie w Muzeum Fryderyka Chopina

Cykl spotkań autorskich w ramach „Wiosny z Chopinem”, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze publikacje o Fryderyku Chopinie. Promocje książek odbywać się będą w sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie (ul. Okólnik 1), a towarzyszyć im będzie podpisywanie książek przez autorów.

W ramach cyklu odbędą się następujące spotkania:


Dla osób uczestniczących w promocji książek, wstęp do Muzeum wolny w godz. 17.30-19.00.
 

Panele dyskusyjne
Panele dyskusyjne z udziałem uznanych muzykologów oraz autorów publikacji wydanych przez Instytut odbywają się w sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

W ramach cyklu odbędą się trzy panele:

  • 24 marca 2011, godz. 14 - o korespondencji Fryderyka Chopina, czyli „literaturze czwartego wieszcza” w szerokim kontekście historycznym, biograficznym, estetycznym i filologicznym dyskutowali muzykolodzy, którzy wielką część swojej pracy naukowej poświęcili epistolografii kompozytora: prof. Zbigniew Skowron, prof. Zofia Helman oraz Alicja Knast – Kurator Muzeum Fryderyka Chopina.
  • 19 maja 2011, godz. 14 - o tajemnicach zawartych w rękopisach muzycznych Chopina, śladach procesu twórczego, wskazówkach interpretacyjnych, a także niezwykłych losach tych bezcennych skarbów opowiadać będą: redaktor naukowy serii Dzieła Chopina. Wydanie faksymilowe – prof. Zofia Chechlińska i koordynator tego wyjątkowego projektu wydawniczego Grzegorz Michalski oraz goście specjalni.
  • 2 czerwca 2011, godz. 14 - o Warszawie, jaką znał Fryderyk Chopin, o tym, jak wyglądała za czasów młodości kompozytora, o mitach zawartych w literaturze opisującej Chopinowską Warszawę i nowych ważnych ustaleniach rozmawiać będą chopinolodzy i varsavianiści w czasie panelu naukowego prowadzonego przez Piotra Mysłakowskego z udziałem zaproszonych gości.

     Inne wydarzenia
  • 25 marca – 24 kwietnia 2011 – wystawa Ufam, że zawsze będzie można coś dla Ciebie zrobić…
  • 27 maja 2011 - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie
  • 29 maja 2011 - II Dzień Dziecka z Chopinem
  • 19 czerwca 2011 - Chopin. Listy, Zbigniew Zamachowski

Więcej informacji na stronie: www.wiosnazchopinem.pl