polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Tak idzie się do Boga” – dramat muzyczny o św. Wojciechu
4 listopada 2017, Gdańsk
XXVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
8–25 października 2017 roku, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
Recital wokalny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
25 października 2017 roku, Warszawa
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017 roku

from the world

Andrzej Kwieciński wśród nominowanych do Gaudeamus Prize 2012

Gaudeamus Muziekweek 2012Utwór Umbrae B for string orchestra polskiego kompozytora Andrzeja Kwiecińskiego znalazł się wśród trzynastu kompozycji nominowanych do Gaudeamus Prize 2012.

Międzynarodowe Jury w składzie: Martijn Padding (Holandia), Annie Gosfield (USA) i Christopher Butterfield (Kanada) dokonało wyboru spośród prawie 300 zgłoszonych utworów z całego świata. Wszystkie nominowane kompozycje zostaną wykonane podczas Gaudeamus Muziekweek, który w 2012 roku odbędzie się w Utrechcie w dniach 2-9 września. Pod koniec festiwalu Jury wybierze zwycięzcę Gaudeamus Prize.

Gaudeamus Prize (w wysokości € 4,550) przyznawana jest w formie zamówienia na nowy utwór, który zostanie wykonany podczas kolejnej edycji Gaudeamus Muziekweek.

Pełna lista nominowanych do Gaudeamus Prize 2012:

  • Andrzej Kwiecinski (1984, Polska/Holandia) Umbrae B – for string orchestra
  • Andys Skordis (1983, Cypr/Holandia) 7 Unceremonious occasions - for two trumpets, horn, trombone and tuba
  • Beavan Flanagan (1987, Kanada) L'essence perd son sens – for string trio
  • Benjamin Scheuer (1987, Niemcy) Fratzen – for clarinet and piano
  • Charlie Piper (1982, Anglia) Insomniac – for ensemble
  • Edward Hamel (1986, USA) Countenance – for alto flute, English horn, bariton saxophone, violon, viola, cello and double bass
  • Eli Keszler (1983, USA) Cold Pin - for mechanical string installation, drums, three guitars, trumpet, alto saxophone and fagot
  • Sergey Khismatov (1983, Rosja) Microphones Quartet – for four performers with four microphones and a piano
  • Konstantin Heuer (1989, Niemcy) Alaska – for two speakers, soprano, tenor, bas, six violins, viola, cello and electronics
  • Thanasis Deligiannis (1983, Grecja/Holandia) Yriaeas – for flute/bass flute, hobo/English horn, clarinet/bass clarinet, fagot, horn, trumpet, trombone and double bass
  • Turgut Ercetin (1983, Turcja/USA) String Quartet No.1 "December" - for string quartet and live electronics
  • Maxim Shalygin (1985, Ukraina/Holandia) "Letters to Anna" Symphony for violin solo – for violin
  • Manuella Blackburn (1984, Anglia) Switched on – for electronic music

Więcej informacji o festiwalu
- na stronie www.muziekweek.nl