polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
8–25 października 2017 roku, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
Recital wokalny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
25 października 2017 roku, Warszawa

archiwum

Animi Music Festival

Animi Music FestivalAnimi Music Festival odbędzie się w Warszawie w dniach 20-24 czerwca 2012 roku. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.
Uczestnicy tego niezwykłego festiwalu (wcześniej Międzynarodowych Spotkań Szkół Muzycznych) to uczniowie szkół i uczelni muzycznych z Polski, Czech, Niemiec, Słowacji, Węgier, Włoch i Ukrainy, a także wielu innych młodych, niezwykle rokujących muzyków uczących się w domach kultury z całej Polski. Spotykają się w Warszawie, aby z rówieśnikami prezentować swoje artystyczne umiejętności. Muzyka grana przez młodych pomoże poszukiwać wspólnych źródeł kultury europejskiej, pozwoli głęboko poznać duszę poszczególnych narodów. Nie ma lepszej formy zaakceptowania swoich różnic kulturowych, jak bezpośredni kontakt i współuczestniczenie we wspólnym, kulturowym wydarzeniu.
Młodzi muzycy, którzy pojawią się na scenie to niezwykli ludzie. Ich dotychczasowe osiągnięcia pozwalają na stwierdzenie, że pomimo młodego wieku zasługują na miano artystów. Podczas festiwalu wystąpią zarówno soliści, jak i zespoły rozrywkowe i kameralne, orkiestry i chóry – na zaproszenie organizatorów przybędzie do Warszawy ok. 300 młodych muzyków z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Włoch.

Festiwal od zawsze obfitował również w występy wspaniałych gości honorowych. W tym roku zobaczymy i usłyszymy Atom String Quartet (22 czerwca 2012; Galeria Porczyń-skich), a także Marcina Wyrostka, który zagra z orkiestrą Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza (24 czerwca 2012; Amfiteatr Bemowo).

ZOBACZ: program festiwalu