polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Tak idzie się do Boga” – dramat muzyczny o św. Wojciechu
4 listopada 2017, Gdańsk
XXVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
8–25 października 2017 roku, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
Recital wokalny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
25 października 2017 roku, Warszawa
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017 roku

official patronage

Mobilna Sala Koncertowa w Warszawie

Silent Concert - Mobilna Sala Koncertowa to cykl letnich koncertów organizowanych w przestrzeni publicznej Warszawy, w miejscach, w których raczej nie spodziewamy się spotkać muzyki. Na Bemowie organizatorzy - Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna - wybrali plac z fontanną u zbiegu ulic Radiowej i Powstańców Śląskich. Wydarzenia odbywać się będą w trzy lipcowe niedziele: 8, 15 i 22 lipca 2012 roku. Początek koncertów o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Ze względu na to, że miejsce koncertów jest dość ruchliwe i głośne, organizatorzy zastosowali nowatorski system nagłośnienia Silent Pro. Każdy ze słuchaczy otrzyma osobiste słuchawki i będzie w ten sposób „połączony” z muzykami grającymi na żywo. Takie rozwiązanie pozwoli na bliższy i niezakłócony kontakt z muzyką, pozwoli też na spacerowanie podczas słuchania. Dzięki Silent Concert – Mobilnej Sali Koncertowej muzyka ma szansę rzeczywistego ożywienia przestrzeni publicznej, nieograniczonej zasięgiem typowego systemu nagłośnieniowego.

Wykonawcami koncertów będą: kwartety smyczkowe Nerros i Merlo oraz kwartet instrumentów dętych Arundo. Na program złożą się utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej, dobrane w sposób pozwalający na pełny relaks i radość z odbioru sztuki. Wykonanie kompozycji poprzedzą krótkie wstępy słowne.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

ZOBACZ: program koncertów