Festiwal Goldbergowski
lipiec-sierpień, wtorki, godz. 18.00
Co mi w duszy gra?
Nowowiejski 2017
Kalejdoskop form muzycznych
Sopot 2011

Articles

Wszystkie symfonie Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora na płytach DUX

Wszystkie Symfonie Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Kompozytora (DUX)Wydawnictwo DUX prezentuje wszystkie Symfonie Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Kompozytora w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Mimo wielu nagrań twórczości Krzysztofa Pendereckiego zrealizowanych przez różne wytwórnie i różnych artystów na całym świecie, nikt nie podjął się jak dotąd nagrania wszystkich Symfonii Mistrza pod Jego batutą. Trwająca 3 lata współpraca wielkiego muzycznego autorytetu z młodymi muzykami, pełnymi energii i entuzjazmu, zaowocowała serią o niespotykanych walorach. Sam Penderecki w jednym z wywiadów stwierdził, że utrwalone na płytach interpretacje orkiestry Sinfonia Iuventus to najlepsze wykonanie jego dzieł.

Wydawnictwo DUX w 2013 roku obchodzi jubileusz 20-lecia i może pochwalić się katalogiem obejmującym ponad 900 pozycji. 109 nagród i wyróżnień międzynarodowych oraz 46 statuetek Fryderyk dla płyt DUX potwierdza jego wiodącą pozycję na rynku muzyki klasycznej w Polsce. Mimo tak wielu dokonań, premiera najnowszej serii, która miała miejsce 28 lutego 2013 roku podczas jubileuszowego koncertu wydawnictwa, to wydarzenie, którego nie można porównać z żadnym z dotychczas zrealizowanych przedsięwzięć.

Więcej o serii płyt - na stronie: www.dux.pl/krzysztof_penderecki_symfonie

OBEJRZYJ: reportaż z nagrania (m.in. wypowiedzi Maestro Pendereckiego)  - YOUTUBE