Polmic - FB

archiwum

Podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej

studia

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na bezpłatne, 2-letnie (2009-2011), niestacjonarne "Podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej", współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów kompozytorskich posiadających dyplom magistra lub licencjata i zainteresowanych muzyką dla filmu, teatru, radia, telewizji, agencji reklamowych, projektami multimedialnymi etc.Termin zgłaszania - 10 czerwca 2009 roku. Informacje dotyczące warunków przyjęcia i programu studiów dostępne są na stronie internetowej uczelni.

  Zajęcia prowadzić będą m.in.: Krzesimir Dębski, Krzysztof Knittel, Zygmunt Konieczny, Maciej Zieliński (kompozycja muzyki filmowej), Filip Bajon, Piotr Gralak (analiza dzieła filmowego), Dariusz Jabloński (współpraca z reżyserem i producentem), Iwona Kawiorska (montaż dźwięku w filmie), Ryszard Kluszczyński (twórczość audiowizualna, multimedia), Jacek Partyka (realizacja muzyki komputerowej), Małgorzata Przedpełska (ilustracja muzyczna w filmie), Józef Robakowski (sztuka video), Eugeniusz Rudnik (formy radiowe), Jacek Szerszenowicz (sztuka akustyczna), Krzysztof Szlifirski (nauka o dźwięku), Krzysztof Sztekmiler (realizacja nagrań), Marian Szukalski (estetyka dźwięku w filmie), Maciej Walczak (realizacje multimedialne) i Maciej Wojtyszko (historia dramatu).

Warsztaty twórcze prowadzić będą m.in.:

• w dniach 18-21 grudnia 2009 - Michael Patterson (profesor Manhattan School of Music, zdobywca Emmy Award, autor muzyki m.in. do The Adventures of Young Indiana Jones, ponad 50 odcinków JAG dla telewizji CBS, Tiny Toon Adventures Stevena Spielberga)

• w dniach 12-14 lutego 2010 - Paweł Mykietyn (pierwszy laureat nagrody Opus, autor wielokrotnie nagrodzonej muzyki do filmów Małgorzaty Szumowskiej 33 sceny z życia i Ono, Andrzeja Wajdy Tatarak, do spektakli w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego Oczyszczeni Sarah Kane czy Krum Hanocha Levina)

 

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwent studiów podyplomowych w zakresie muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej uzyskuje kwalifikacje kompozytorskie dostosowane do nowoczesnych technologii stosowanych w filmie, teatrze i mediach elektronicznych:

• poszerzenie warsztatu kompozytorskiego o wiedzę na temat muzyki tworzonej dla potrzeb filmu i mediów elektronicznych (również reklamy),

• uzupełnienie wiedzy specjalistycznej o zaawansowane techniki komputerowe i multimedialne,

• wiedzę o akustyce, technikach nagraniowych, montażu cyfrowym muzyki i montażu dźwięku w filmie,

• wiedzę o filmie, ilustracji muzycznej i sound design, o prawie autorskim i prawach pokrewnych, o produkcji i marketingu.

 

EGZAMINY WSTĘPNE

I. KOMPOZYCJA - zdających na studia obowiązuje przedłożenie co najmniej trzech samodzielnie napisanych prac kompozytorskich, o ile to możliwe na różne zespoły instrumentalne, wokalne lub mieszane; może również przedstawić nagrania audio oraz rejestracje DVD filmów lub spektakli z jego muzyką.

II. ROZMOWA KWALIFIKACYJNA dotycząca:

• przedstawionych przez niego prac

• zainteresowań kandydata

• motywacji podjęcia studiów

 

INFORMACJE DODATKOWE

• Studia są bezpłatne

• System nauki: studia niestacjonarne w systemie zaocznym (zjazdy co 2 tygodnie)

• Czas trwania nauki: cykl 2 - letni (4 semestry = około 400 godzin)

• Ilość miejsc: do 16 uczestników na każdym roku

• Przedmioty: kompozycja muzyki filmowej i teatralnej, muzyki dla radia i telewizji, kompozycja i realizacja muzyki komputerowej, realizacja nagrań muzycznych, montaż cyfrowy muzyki, ilustracja muzyczna i sound design, realizacji i montaż dźwięku w filmie, współpraca kompozytora z reżyserem i konsultantem muzycznym, historia i analiza dzieła filmowego, multimedia, prawo autorskie i pokrewne oraz inne.

• Zajęcia: w formie indywidualnych lekcji, wykładów, pracy w studio komputerowym, warsztatów, koncertów, spotkań z wybitnymi twórcami filmowymi i muzycznymi. Prowadzić je będą kompozytorzy, realizatorzy dźwięku, twórcy doświadczeni we współpracy z mediami, reżyserzy, teoretycy filmu i mediów, m.in. z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz z Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Przewidziana jest też współpraca z Akademią Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi i firmą Toya Studios Sp. z o.o. Dodatkowo planowane są dwa razy do roku warsztaty twórcze w ramach spotkań z wybitnymi twórcami muzyki filmowej i teatralnej, reżyserami, operatorami i teoretykami teatralnymi i filmowymi.

 

KONTAKT

Podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej

dr Krzysztof Knittel - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 602 673 224

dr Jacek Szerszenowicz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. kom. 501 348 429