polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Tak idzie się do Boga” – dramat muzyczny o św. Wojciechu
4 listopada 2017, Gdańsk
XXVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
8–25 października 2017 roku, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
Recital wokalny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
25 października 2017 roku, Warszawa
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017 roku

newsy ze świata

Polskie premiery na ClarinetFest w USA

ClarinetFest 2016W dniach 3-7 sierpnia 2016 roku w Lawrence (Kansas, USA) odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy ClarinetFest, podczas którego Barbara Borowicz dokona prawykonania kompozycji Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej oraz Marcela Chyrzyńskiego.

Największe światowe wydarzenie klarnetowe ClarinetFest odbywa się corocznie w innym miejscu. W 2016 roku festiwal organizowany jest we współpracy z University of Kansas. Uczestniczyć w nim będą osoby reprezentujące ponad 20 państw z 6 kontynentów. Barbara Borowicz wystąpi jako jedyna klarnecistka z Polski.

3 sierpnia zagra koncert wraz z pianistką Ellen Sommer oraz perkusistą Bartoszem Sałdanem. W programie znajdą się utwory wyłącznie kompozytorów polskich, w tym dwie premiery dzieł skomponowanych na zamówienie klarnecistki: The Soul of Seul na klarnet i wibrafon (premiera) Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Haiku Nr 2 na klarnet i fortepian (premiera) Marcela Chyrzyńskiego, a także Fragment H na klarnet i fortepian Zbigniewa A. Lamparta oraz Trzy miniatury na klarnet i fortepian Krzysztofa Pendereckiego.

Więcej informacji – na stronie: www.clarinet.org/index.php/clarinetfest/clarinetfest-2016