Festiwal Goldbergowski
lipiec-sierpień, wtorki, godz. 18.00
Co mi w duszy gra?
Nowowiejski 2017
Kalejdoskop form muzycznych
Sopot 2011

Artykuły

III Festiwal „Katowice – Kultura – Natura”

kknTrzecia edycja Festiwalu „Katowice – Kultura – Natura” odbędzie się w siedzibie NOSPR 12-21 maja 2017 roku. Tym razem motywem przewodnim Festiwalu będzie „Ziemia”. Bilety w sprzedaży od 14 lutego 2017!

W tym roku Festiwal Katowice Kultura Natura gościć będzie wspaniałą Budapest Festival Orchestra i jej założyciela oraz dyrektora artystycznego Ivana Fischera. Koncerty tej zaliczanej przez magazyn Gramophone do grona jednej z dziesięciu najlepszych orkiestr świata odbędą się 15 i 16 maja.

Jak co roku odbędzie się także recital fortepianowy. 13 maja wystąpi uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia, słynny na całym świecie polski pianista Piotr Anderszewski.

Koncert 14 maja będzie okazją do posłuchania międzynarodowej gwiazdy opery – kontratenora Bejuna Mehty w towarzystwie Akademie für Alte Musik Berlin, znanej festiwalowej publiczności z niezapomnianego koncertu sprzed roku.

Na Festiwalu, wzorem poprzednich edycji, zagości także muzyka kameralna. 17 maja wystąpi uznany niemiecki Artemis Quartett. 19 maja to wieczór poświęcony muzyce dawnej. Wystąpi Graindelavoix – założony w Antwerpii, międzynarodowy, wyjątkowy zespół wokalny, specjalizujący się w muzyce średniowiecza i renesansu.

Jak co roku częścią Festiwalu będą także dwa koncert abonamentowe Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą dyrektora artystycznego Festiwalu Alexandra Liebreicha (12 i 18 maja). Podczas inauguracji Festiwalu w ich wykonaniu zabrzmi Kantata Demeter Karola Szymanowskiego.

20 maja w sali kameralnej wystąpi Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca.

Ostatni dzień Festiwalu to koncert jazzowy wybitnego włoskiego trębacza Enrico Ravy i pianistki Geri Allen.

Bilety dostępne w kasie oraz w systemie sprzedaży online na stronie internetowej NOSPR. Przy zakupie biletów na kilka koncertów Festiwalu „Katowice – Kultura – Natura” obowiązują zniżki.

Więcej informacji – na stronie: www.nospr.org.pl