polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
III Festiwal Kwadrofonik
14–15 grudnia 2017, Warszawa
III Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej „Mundus Cantat Sopot”
15–17 grudnia 2017 roku, Sopot
II Album muzyki współczesnej dla młodych wykonawców
16 grudnia 2017, Wrocław
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

Artykuły

Nagrody Związku Kompozytorów Polskich

zPrezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich na posiedzeniu w kwietniu 2017 roku przyznało tegoroczną Nagrodę Honorową oraz Nagrodę za zasługi na polu edukacji muzycznej.

Nagrodę Honorową Związku Kompozytorów Polskich za zasługi dla promocji muzyki polskiej otrzymała amerykańska muzykolog Cindy Bylander – za wieloletnią pracę naukową nad polską muzyką współczesną, w szczególności za badanie fenomenu festiwalu „Warszawska Jesień”, i udostępnianie wiedzy o polskiej kulturze muzycznej amerykańskim kręgom akademickim.

Trzecią w historii Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za zasługi na polu edukacji muzycznej otrzymała klawesynistka, animatorka, założycielka i prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, członek Zarządu Polskiej Rady Muzycznej, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej Viola Łabanow-Jastrząb – za bezprecedensowe zaangażowanie w problematykę wychowania muzycznego dzieci.

Nagroda Związku Kompozytorów Polskich za zasługi na polu edukacji muzycznej została powołana w 2015 roku przez Prezydium Zarządu Głównego ZKP.

Uroczystość wręczenia Nagród będzie miała miejsce w czasie 60. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” w siedzibie Związku Kompozytorów Polskich przy Rynku Starego Miasta 27.