28 czerwca 2017
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Ogłoszenia
4. Młoda Filharmonia AUKSO / Zagraj w orkiestrze AUKSO PDF Drukuj Email

MFAAUKSO orkiestra kameralna miasta Tychy zaprasza młodych muzyków wszelkiej narodowości (od 16 do 30 roku życia), grających na instrumentach wchodzących w skład orkiestry symfonicznej (Flet, Obój, Klarnet, Fagot, Trąbka, Waltornia, Puzon, Perkusja, Skrzypce, Altówka, Wiolonczela i Kontrabas), do koncertowania z orkiestrą AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia i z wybitnym skrzypkiem Januszem Wawrowskim w dniach 17 – 23 listopada 2016 roku.

Niepowtarzalne jest to, iż organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestnictwa: noclegi, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), przejazdy (na warsztaty i z powrotem; przejazdy kolejowe i autobusowe), wszystkie warsztaty i wykłady.

Dlaczego warto? Uczestnicy mają szansę współpracować z jedną z najlepszych europejskich orkiestr (to pierwszy projekt, w którym młodzi muzycy grają w ramach profesjonalnej orkiestry), poznają wiele wybitnych osobistości, poza tym nie martwią się kosztami, tylko inwestują w swoją przyszłość. Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia Młodej Filharmonii Aukso.

Program artystyczny:

M. Karłowicz – Serenada op. 2

W. A. Mozart - Koncert skrzypcowy A-dur KV 219

J. Haydn – Symfonia nr 43 Es-dur „Mercury”

Co otrzymują uczestnicy projektu?

  • Certyfikat ukończenia
  • Zareklamowanie swojej osoby jako muzyka na potencjalnym rynku pracy o ponad przeciętnych zdolnościach
  • Darmowy udział w koncertach 11. Międzynarodowego Festiwalu im. Gorczyckiego
  • Kształtowanie własnej osobowości jako zawodowego muzyka; zetknięcie się ze stresem i odpowiedzialnością, jaka wiąże się z występem w profesjonalnej orkiestrze oraz radzenie sobie z tymi przeciwnościami niewątpliwie wpłyną korzystnie na kolejne tego typu sytuacje.

 

Zgłoszenia na warsztaty należy dokonać do 30 października 2016 roku za pośrednictwem Internetowej Karty Zgłoszenia (IKZ) dostępnej na stronie www.aukso.pl 

Do karty zgłoszeniowej należy dołączyć krótkie nagranie audio od 2 do 4 minut, które nie musi być nagraniem studyjnym (profesjonalnym). Dopuszcza się nagranie z telefonu (audio).

Wybór kandydatów zostanie potwierdzony do dnia 2 listopada 2016 roku.

Organizatorem Młodej Filharmonii Aukso jest Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso oraz Stowarzyszenie Gorczycki.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły na www.aukso.pl 

 

Share on Facebook
 
Światowe Dni Nowej Muzyki MTMW 2016 PDF Drukuj Email

PTMWZarząd Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej co roku organizuje posiedzenie Jury Krajowego, które wybierze sześć utworów zarekomendowanych przez Polską Sekcję MTMW na festiwal Światowe Dni Nowej Muzyki MTMW, który tym razem odbędzie się w Kanadzie.

Sekcje krajowe nie mogą uwzględniać w swych oficjalnych wyborach utworów, które zostały wybrane do wykonania podczas ŚDM MTMW w Korei Południowej w 2016 r.

W przypadku naszej sekcji był to utwór Elżbiety Sikory Pięć miniatur.

Zaleca się, aby zgłaszane kompozycje zostały skomponowane po 2011 roku. Preferowane są utwory o czasie trwania ok. 12 min lub krótszym.

Utwory, wybrane przez Jury Krajowe poszczególnych sekcji ISCM będą następnie oceniane przez międzynarodowe jury w Kanadzie.

Nazwiska osób Jury Krajowego zostaną podane w późniejszym terminie.

Utwory należy nadsyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do dnia 5 listopada 2016 roku.

Udział w konkursie na zgłoszenie narodowe PTMW wiąże się z następującymi opłatami:

- Członkowie PTMW, którzy opłacili na bieżąco składki członkowskie, są zwolnieni z opłaty za pierwszą zgłoszoną partyturę. Za każdą kolejną opłata wynosi 30 zł.

- Osoby niezrzeszone w PTMW zobowiązane są do uiszczenia opłaty w wysokości 40 złotych za pierwszą nadesłaną partyturę, oraz 50 złotych za każdą następną.

PKO BANK POLSKI S.A.

Nr 77 1020 1013 0000 0302 0127 1394

Do zgłoszenia w wersji elektronicznej prosimy dołączyć następujące informacje (w języku angielskim):

- wersję utworu w formacie PDF,

- nagranie utworu audio/video (jeśli to możliwe),

- krótki życiorys w języku angielskim (max.100 słów)

- krótki komentarz do utworu w języku angielskim (max. 100 słów),

- informacje techniczne dotyczące ewentualnego wykonania utworu,

- xero dowodu osobistego lub paszportu,

- datę urodzenia, narodowość i obywatelstwo, adres (telefon, e-mail, ewentualna strona www kompozytora),

- aktualne zdjęcie kompozytora (w wysokiej jakości),

- informację, w której kategorii jest wysyłany utwór (trzeba podać wybraną kategorię zgodnie z listą)

- rok powstania utworu, tytuł kompozycji, czas trwania utworu.

- zgoda, w formie oświadczenia z własnoręcznym podpisem, na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby Jury krajowego i międzynarodowego, w tym publikację wizerunku i danych biograficznych.

Niezależnie od decyzji Jury Krajowego PTMW, kompozytorzy, którzy nie zostaną wybrani przez Jury krajowe, mogą zgłosić jeden utwór indywidualnie, przesyłając go na adres organizatorów Festiwalu. Wpisowe dla tych zgłoszeń wynosi 53.50 EURO (dowód wpłaty należy dołączyć do partytury). Termin nadsyłania zgłoszeń indywidualnych bezpośrednio do organizatorów Światowych Dni Muzyki MTMW 2016 upływa 15 listopada 2016 roku.

Zgłoszenia indywidualne: http://iscm2017.ca/individual-subs/ 

Organizatorzy przypominają również, że od 2011 roku każda sekcja ma zagwarantowane wykonanie przynajmniej 1 utworu z 6 zgłoszonych, pod warunkiem, że przyśle dokładnie 6 utworów w różnych kategoriach i odpowiadających wymogom zgłoszenia.

Pełny tekst regulaminu, z którym należy zapoznać się przed wysłaniem kompozycji, jest dostępny na stronie internetowej festiwalu:

http://iscm2017.ca/official-subs/ 

 

Share on Facebook
 
Przesłuchania do Chóru Polskiego Radia PDF Drukuj Email

Chor Radia„Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris" razem z nowym Dyrektorem Artystycznym Szymonem Wyrzykowskim zapraszają do wzięcia udziału w przesłuchaniach do Chóru Polskiego Radia.

Poszukiwane są osoby do stałej współpracy na stanowiskach:

I Tenor
II Bas

Poszukiwane są również Soprany, Alty, Tenory i Basy do współpracy w ramach doangażowań.

Wymagania:
- 2 dowolne kontrastujące ze sobą utwory.

- przygotowanie swojego głosu z partii chóralnej „Agnus Dei" Krzysztofa Pendereckiego.
UWAGA !!! Utwór obowiązkowy wyłącznie dla osób zainteresowanych stałą współpracą. Nuty można ściągnąć ze strony:
www.fundacjasonoris.org/dolacz-do-nas-przesluchania/

- śpiew a'vista (obowiązkowy dla wszystkich)

Terminy:
Przesłuchania odbędą się w dniach 13 i 14 października 2016 roku w Radiu Kraków al. Słowackiego 22

Zgłoszenia należy przesłać (wyłącznie przy pomocy formularza on-line) do dnia 10 października 2016 r.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.fundacjasonoris.org/dolacz-do-nas-przesluchania/

W dniu 11 października otrzymają Państwo informację dotyczącą dnia oraz godziny przesłuchania.

Fundacja nie zapewnia akompaniatora, nie zwraca kosztów dojazdów i noclegów oraz wszelkich innych kosztów związanych z przesłuchaniami.
Osobom zainteresowanym Fundacja może podać kontakt do swojej pianistki.

W razie jakichkolwiek pytań Fundacja prosi o kontakt pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Share on Facebook
 
Wolontariat w branży muzycznej PDF Drukuj Email

Fundacja Incydent Liryczny ogłasza rekrutację wolontariuszy. Działy wymagające wsparcia to dział programowy, finansowy, marketingu, logistyki, HR oraz IT.

Fundacja Incydent Liryczny powstała w 2015 roku. Jej podstawowy cel to działalność na rzecz edukacji i promocji młodych śpiewaków oraz popularyzacja muzyki polskiej na świecie. Nasz flagowy projekt to Festiwal Incydent Liryczny, który od 2013 roku skupia artystów z coraz to liczniejszych miejsc. Tegoroczny odbył się w Paryżu, Lyonie, Warszawie oraz Gdyni. Podczas naszych koncertów prezentowali się młodzi śpiewacy z Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Meksyku, Izraela, Armeniii, Rosji, Chin, Korei Południowej oraz Japonii.

Zapisać się można za pomocą portalu rekrutacyjnego na www.ilfound.com/RK do dnia 24.08.2016 do godz 12:00.

W przypadku pytań można pisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Strona internetowa Fundacji www.ilfound.com 

Share on Facebook
Więcej…
 
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2016 – szósta edycja nagrody PDF Drukuj Email

Rozpoczyna się szósta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego – Koryfeusz Muzyki Polskiej. To nagroda, która powstała w 2011 roku z inicjatywy środowiska muzycznego i przez to środowisko jest przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej – gatunkowo i chronologicznie – muzyki polskiej. Koryfeusz Muzyki Polskiej jest przyznawany twórcom, artystom wykonawcom, muzykologom, krytykom, dziennikarzom, humanistom, badaczom, animatorom, popularyzatorom i menedżerom kultury, grupom artystów, a także instytucjom, wydarzeniom artystycznym oraz różnorodnym projektom twórczym, animacyjnym i edukacyjnym.

Nagroda zostanie przyznana w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa, a w tym roku - po raz pierwszy - również w kategorii Debiut Roku.

Do 10 września 2016 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody. Zgłoszenia mogą dokonywać osoby związane z polskim życiem muzycznym.

Nagrodę w kategoriach Osobowość Roku, Wydarzenie roku i Nagroda Honorowa przyznaje Kolegium Elektorów, w skład którego wchodzą rektorzy akademii muzycznych, uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dziennikarze z mediów zajmujących się muzyką, przedstawiciele związków i organizacji branżowych, a także wszyscy laureaci dotychczas nagrodzeni nagrodą we wszystkich kategoriach. Nagrodę w kategorii Debiut Roku przyznaje się na podstawie otwartego dla wszystkich głosowania, które odbędzie się między 19 a 22 września na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej Gali 1 października 2016 roku, w szóstą rocznicę działalności IMiT, przypadającą w Międzynarodowym Dniu Muzyki.Uroczystość odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, a jej współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.

W ubiegłym roku zgłoszono łącznie 115 kandydatur. Laureatem w kategorii Osobowość Roku został Paweł Mykietyn. Za muzyczne Wydarzenie Roku uznano Otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Festiwal Otwarcia. Nagrodę Honorową za całokształt twórczości otrzymał Stanisław Skrowaczewski. Laureatom wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Regulamin oraz wszelkie szczegóły dotyczące nagrody dostępne są na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Organizatorem nagrody jest Instytut Muzyki i Tańca.

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 11
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information