20 września 2017
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Ogłoszenia
Przesłuchania do Chóru Polskiego Radia PDF Drukuj Email

Chor Radia„Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris" razem z nowym Dyrektorem Artystycznym Szymonem Wyrzykowskim zapraszają do wzięcia udziału w przesłuchaniach do Chóru Polskiego Radia.

Poszukiwane są osoby do stałej współpracy na stanowiskach:

I Tenor
II Bas

Poszukiwane są również Soprany, Alty, Tenory i Basy do współpracy w ramach doangażowań.

Wymagania:
- 2 dowolne kontrastujące ze sobą utwory.

- przygotowanie swojego głosu z partii chóralnej „Agnus Dei" Krzysztofa Pendereckiego.
UWAGA !!! Utwór obowiązkowy wyłącznie dla osób zainteresowanych stałą współpracą. Nuty można ściągnąć ze strony:
www.fundacjasonoris.org/dolacz-do-nas-przesluchania/

- śpiew a'vista (obowiązkowy dla wszystkich)

Terminy:
Przesłuchania odbędą się w dniach 13 i 14 października 2016 roku w Radiu Kraków al. Słowackiego 22

Zgłoszenia należy przesłać (wyłącznie przy pomocy formularza on-line) do dnia 10 października 2016 r.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.fundacjasonoris.org/dolacz-do-nas-przesluchania/

W dniu 11 października otrzymają Państwo informację dotyczącą dnia oraz godziny przesłuchania.

Fundacja nie zapewnia akompaniatora, nie zwraca kosztów dojazdów i noclegów oraz wszelkich innych kosztów związanych z przesłuchaniami.
Osobom zainteresowanym Fundacja może podać kontakt do swojej pianistki.

W razie jakichkolwiek pytań Fundacja prosi o kontakt pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Share on Facebook
 
Wolontariat w branży muzycznej PDF Drukuj Email

Fundacja Incydent Liryczny ogłasza rekrutację wolontariuszy. Działy wymagające wsparcia to dział programowy, finansowy, marketingu, logistyki, HR oraz IT.

Fundacja Incydent Liryczny powstała w 2015 roku. Jej podstawowy cel to działalność na rzecz edukacji i promocji młodych śpiewaków oraz popularyzacja muzyki polskiej na świecie. Nasz flagowy projekt to Festiwal Incydent Liryczny, który od 2013 roku skupia artystów z coraz to liczniejszych miejsc. Tegoroczny odbył się w Paryżu, Lyonie, Warszawie oraz Gdyni. Podczas naszych koncertów prezentowali się młodzi śpiewacy z Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Meksyku, Izraela, Armeniii, Rosji, Chin, Korei Południowej oraz Japonii.

Zapisać się można za pomocą portalu rekrutacyjnego na www.ilfound.com/RK do dnia 24.08.2016 do godz 12:00.

W przypadku pytań można pisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Strona internetowa Fundacji www.ilfound.com 

Share on Facebook
Więcej…
 
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2016 – szósta edycja nagrody PDF Drukuj Email

Rozpoczyna się szósta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego – Koryfeusz Muzyki Polskiej. To nagroda, która powstała w 2011 roku z inicjatywy środowiska muzycznego i przez to środowisko jest przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej – gatunkowo i chronologicznie – muzyki polskiej. Koryfeusz Muzyki Polskiej jest przyznawany twórcom, artystom wykonawcom, muzykologom, krytykom, dziennikarzom, humanistom, badaczom, animatorom, popularyzatorom i menedżerom kultury, grupom artystów, a także instytucjom, wydarzeniom artystycznym oraz różnorodnym projektom twórczym, animacyjnym i edukacyjnym.

Nagroda zostanie przyznana w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa, a w tym roku - po raz pierwszy - również w kategorii Debiut Roku.

Do 10 września 2016 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody. Zgłoszenia mogą dokonywać osoby związane z polskim życiem muzycznym.

Nagrodę w kategoriach Osobowość Roku, Wydarzenie roku i Nagroda Honorowa przyznaje Kolegium Elektorów, w skład którego wchodzą rektorzy akademii muzycznych, uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dziennikarze z mediów zajmujących się muzyką, przedstawiciele związków i organizacji branżowych, a także wszyscy laureaci dotychczas nagrodzeni nagrodą we wszystkich kategoriach. Nagrodę w kategorii Debiut Roku przyznaje się na podstawie otwartego dla wszystkich głosowania, które odbędzie się między 19 a 22 września na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej Gali 1 października 2016 roku, w szóstą rocznicę działalności IMiT, przypadającą w Międzynarodowym Dniu Muzyki.Uroczystość odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, a jej współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.

W ubiegłym roku zgłoszono łącznie 115 kandydatur. Laureatem w kategorii Osobowość Roku został Paweł Mykietyn. Za muzyczne Wydarzenie Roku uznano Otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Festiwal Otwarcia. Nagrodę Honorową za całokształt twórczości otrzymał Stanisław Skrowaczewski. Laureatom wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Regulamin oraz wszelkie szczegóły dotyczące nagrody dostępne są na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Organizatorem nagrody jest Instytut Muzyki i Tańca.

Share on Facebook
 
Przesłuchania w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (flet, pierwszy głos) PDF Drukuj Email

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego
flet – I głos
Termin przesłuchania: 19.09.2016 roku (poniedziałek)


Miejsce przesłuchania: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fr. Chopina w Gdańsku, Sala Koncertowa
Godzina przesłuchania: godz. 13.30
Program przesłuchań:
I etap
1. J.S. Bach Partita a-moll na flet solo BWV 1013 cz, II (Corrente, bez repetycji)
lub
C.Ph.E Bach Sonata a-moll na flet solo (II część)
2. W.A.Mozart
Koncert G-dur KV 313 I i II część (z dowolnie wybranymi kadencjami)
lub
Koncert D-dur KV 314 I i II część (z dowolnie wybranymi kadencjami)
3. Dowolny utwór wirtuozowski z XIX lub początku XX wieku.


II etap
Literatura orkiestrowa:
1. J. S. BACH Saint Matthew Passion, nr 49 Aria – Aus Liebe will mein Heiland sterben /takty 1 – 24/
2. L. van. BEETHOVEN Leonore Overture No.3, op.72 /takty 1 – 36; 69 – 82; 328 – 360/
3. J. BRAHMS Symfonia nr 4 e-moll, op. 98 /IV część, takty 91 – 105/
4. C. DEBUSSY Prélude à l’Aprés midi d’unFaune /od początku do nr 3/
5. P. HINDEMITH Sinfonische Metamorphosen - Andantino /od 5 taktu przed lit. C do końca/
6. F. MENDELSSOHN Midsummer Night’s Dream – Scherzo /takty 338 – 385/
7. F. MENDELSSOHN Symfonia nr 4 A-dur, Op. 90 /IV część, takty 1- 34/
8. S. PROKOFIEW Symfonia nr 1, Op. 25 /II część Larghetto: w całości, IV część: 2 takty przed nr. 47 do nr 52; od nr 63 do końca/
9. M. RAVEL Daphnis et Chloe /od nr 155 do nr 166; od nr 176 do nr 182/
10. C. SAINT – SAËNS Le Carneval des Animaux /Nr.10 – Volière/
11. R. STRAUSS Till Eulenspiegelslustige Streiche /4 takty w numerze 6; od nr 7 do 3 taktu po nr 8; 4 takty w nr 12; od nr 17 do nr 18; od nr 33 do nr 34/
12. I. STRAWINSKI Pietruszka /wersja 1947, cz. I od początku do nr 8; od nr 60 do nr 61/
Flet piccolo:
1. P. CZAJKOWSKI Symfonia nr 4 f-moll, Op. 36/III część : takty 162 – 203;
2. G. ROSSINI La Gazza Ladra Ouverture /takty 212 – 219; 369 - 376;
3. L. van BEETHOVEN Symfonia nr 9 d-moll, Op. 125 /IV część: od taktu 343 – K;
4. G. ROSSINI Semiramide Overture /od lit. G do lit. H; od lit. T do lit. U
czytanie nut a vista
Pisemne zgłoszenia wraz z życiorysem artystycznym (również w wersji anglojęzycznej) należy kierować bezpośrednio do Biura Koncertowego PFB lub na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Termin składania zgłoszeń: 16.09.2016 r. (piątek), do godz. 12:00


Filharmonia zastrzega sobie prawo zaproszenia na przesłuchanie wybranych kandydatów.
Przesłuchanie (w obu etapach) ma charakter anonimowy (za kotarą). Regulamin przesłuchania dostępny na stronie www.filharmonia.gda.pl w zakładce "Aktualności".
Filharmonia nie zapewnia akompaniatora.
Materiały nutowe: materiały nutowe można pobrać on-line (www.filharmonia.gda.pl w zakładce "Aktualności", linki: materiały cz. Iimateriały cz. II)
dostępne również w Biurze Koncertowym PFB 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1;
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon: (58) 320 62 63/(58) 323 83 54


Share on Facebook
 
Nabór do Limanowskiej Orkiestry Kameralnej PDF Drukuj Email

W maju 2016 roku Limanowski Dom Kultury we współpracy z kompozytorem Sebastianem Szymańskim powołał nowy projekt muzyczny pod nazwą Limanowska Orkiestra Kameralna. Repertuar orkiestry obejmuje dzieła od ostatnich twórców baroku, aż do muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskich kompozytorów. Orkiestra wykonuje również muzykę oratoryjną, filmową i rozrywkową. Istotnym elementem pracy w orkiestrze są prawykonania utworów. W 10 lipca 2016 r. odbył się pierwszy gościnny koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej organizowany przez LDK oraz Stowarzyszenie Muzyczne "Porta Musicae" w ramach drugiej edycji festiwalu Małopolska Akademia Talentów.

Kolejny koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku o godzinie 18:00 na scenie amfiteatru w limanowskim parku. Koncert będzie częścią cyklicznego wydarzenia "Lato w parku", które odbywa się w wybrane niedziele wakacyjnych miesięcy.

W dniach 25 lipca – 7 sierpnia w Limanowskim Domu Kultury (ul. Bronisława Czecha 4, 34-600 Limanowa) będą miały miejsce kolejne przesłuchania do Limanowskiej Orkiestry Kameralnej. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Kierownikiem Artystycznym Sebastianem Szymańskim ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , http://www.Szymanski-Composer.com).

Share on Facebook
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14
o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information