polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

chór (C)

A B C E F G H I K M O P R S T V W

Chór Chłopięcy Filharmonii Wrocławskiej


Sekretariat Artystyczny Filharmonii Wrocławskiej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19

50-044 Wrocław

tel. (+48 71) 792 10 05

fax (+48) (0) 693 800 911

tel./fax

e-mail: aldona.bartnik@nfm.wroclaw.pl


Chór Chłopięcy Filharmonii Wrocławskiej to wyjątkowy, nowo powstający zespół filharmoniczny, który podobnie jak Wrocławska Orkiestra Barokowa i Chór Filharmonii Wrocławskiej, narodził się z inicjatywy Andrzeja Kosendiaka – Dyrektora Filharmonii Wrocławskiej. Unikalność Chóru Chłopięcego wiąże się z faktem, że tym razem miejsce zawodowych muzyków zajmują najmłodsi pasjonaci muzyki.

IDEA POWSTANIA ZESPOŁU
Wspólne muzykowanie jest przede wszystkim inspirującą przygodą oraz sposobem twórczego spędzania wolnego czasu. Młodzi chórzyści poprzez śpiew w zespole oraz udział w zajęciach z emisji głosu i solfeżu mają szansę na dynamiczny rozwój predyspozycji muzycznych oraz ogólnej muzykalności. Śpiew w chórze kształtuje także samodzielność dziecka, jego właściwe zachowanie w grupie oraz poczucie odpowiedzialności za wspólną pracę. Dodatkowymi atrakcjami jakie przewiduje filharmonia dla swych najmłodszych artystów są spotkania z artystami, projekcje filmów oraz zaproszenia na koncerty filharmoniczne.

PRACA Z AUTORYTETAMI
Zajęcia prowadzone są przez znakomity zespół dyrygentów i pedagogów, specjalistów przygotowanych do pracy z utalentowanymi dziećmi. Na ich czele stoi Małgorzata Podzielny, osoba niezwykle kreatywna, z wielkim entuzjazmem i pasją podchodząca do pracy z najmłodszymi, która uznawana jest za autorytet w kreowaniu brzmienia chórów dziecięcych. Oprócz zajęć wpisanych w stały grafik pracy chóru, przewiduje się także sesje warsztatowe prowadzone przez autorytety zza granicy. Warsztaty te będą dotyczyć m.in. poprawnej wymowy w językach obcych.

PLANY
Nowopowstały chór rozpoczął intensywną pracę już we wrześniu 2009 roku. Oprócz samodzielnych występów, w planach zespołu jest uczestnictwo w prestiżowych koncertach z udziałem znakomitych dyrygentów, profesjonalnych chórów i orkiestr. Chór Chłopięcy to szansa szybkiego artystycznego rozwoju dla samych chłopców, a dla wrocławian kolejna atrakcja na muzycznej mapie miasta.

ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH
Dla chłopców w wieku przedszkolnym organizatorzy kierują specjalną ofertę – zajęcia umuzykalniające, które poprzez rytmiczne zabawy i śpiewanie piosenek wprowadzą dzieci w pasjonujący świat muzyki. Są tym samym doskonałym przygotowaniem do śpiewu w profesjonalnym Chórze Chłopięcym Filharmonii Wrocławskiej. Zajęcia prowadzone są przez Wiesława Michalskiego, pedagoga z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi. Nauka poprzez zabawę w łatwy i dostępny sposób przybliża przedszkolakom czym jest świat muzyki.