polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
8–25 października 2017 roku, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
Recital wokalny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
25 października 2017 roku, Warszawa

chór (C)

A B C E F G H I K M O P R S T V W

Chór Psalmodia (przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie)


ul. Szujskiego 4

31-123 Kraków

tel. (+48) (0) 607 66 71 59

fax (+48) (0) 501 93 12 23

tel./fax

e-mail: psalmodia.choir@gmail.com

www: www.psalmodia.pl


Dyrygent: Włodzimierz Siedlik

Chór Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie został powołany do życia w 1988 jako zespół Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie . Od samego początku działalności chórem dyryguje maestro Włodzimierz Siedlik. Zespół zrzesza studentów i absolwentów wszystkich krakowskich uczelni, uczestnicząc w tworzeniu kultury miasta i kraju. Współpracuje z wieloma instytucjami i zespołami z Krakowa, m.in. z Chórem Polskiego Radia, Filharmonią Krakowską, Operą Krakowską, Orkiestrą Młodej Filharmonii, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Capellą Cracoviensis. W 2008 roku chór został przyjęty do międzynarodowej federacji chóralnej Pueri Cantores.

Chór koncertuje za granicą - m.in. w Szwecji (kongres Federacji Puerii Cantores), w Niemczech i Belgii (w ramach ministerialnego programu Promocja Polskiej Kultury Za Granicą).

W repertuarze posiada zarówno duże formy (m.in. Requiem i Msza Koronacyjna W.A. Mozarta, Baron Cygański J. Straussa, Te Deum Haydna), jak i szereg utworów muzyki polskiej (m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego, Andrzeja Koszewskiego, Romualda Twardowskiego, Józefa Świdra), cerkiewnej, rozrywkowej, kolędy (Henryka Jana Botora), muzykę ludową.

W 2002 roku chór nagrał płytę Te Deum Laudamus, na której znajdują się utwory polskich kompozytorów, muzyka cerkiewna oraz inne dzieła chóralistyki. W 2007 roku, zespół wraz z Chórem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Chórem Akademii Rolniczej w Krakowie nagrał dzieła Henryka Mikołaja Góreckiego.
 

aktualizacja: luty 2010