polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

chór (C)

A B C E F G H I K M O P R S T V W

Chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie


Kontakt: Małgorzata Langer-Król

Kraków

tel. (+48) (0) 501 317 259

fax

tel./fax

e-mail: dominanta.uek@gmail.com

www: www.dominanta.uek.krakow.pl/wordpress


Chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie został założony w 1970 roku. Pierwszym, długoletnim jego dyrygentem był Zbigniew Ciuraba. W latach 2006-2008 chórem dyrygowała Aleksandra Boskovic-Różak. Od 2008 roku chór prowadzi Małgorzata Langer-Król.

„Dominanta” jest chórem mieszanym liczącym około 40 osób. Zespół składa się w większości ze studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Reprezentuje on swoją uczelnię podczas wielu koncertów, wydarzeń, festiwali i konkursów, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Repertuar zespołu obejmuje utwory polskie i zagraniczne, od renesansu po współczesną muzykę, także rozrywkową. Obok utworów a cappella, chór wykonuje wielkie formy muzyczne z towarzyszeniem orkiestry lub fortepianu.

Podczas 40-letniej działalności występował w takich krajach, jak: Anglia, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Austria, Dania, Holandia, Czechy, Słowacja, Grecja, Turcja, Kazachstan.

Zespół zdobył wiele nagród na konkursach w całej Europie, m.in. w 2009 roku - Złote Pasmo na XIX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej im. P. Ebena w Pradze, w 2010 - Złotą Strunę i II miejsce w kategorii chórów młodzieżowych i akademickich w XII Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach, Srebrny Dyplom podczas International Choral Competition „City of Rimini” (Włochy) i III miejse podczas XIII Cantio Lodziensis,a w roku 2011 - I miejsce i wyróżnienie dla dyrygentki w XX Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki" w Myślenicach.