polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

zespół (B)

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T V W Z Ł

BMF Piano Trio


e-mail: bmftrio@gmail.com

www: www.bmftrio.com


  • Bartłomiej Wezner - fortepian
  • Michał Szałach - skrzypce
  • Filip Syska - wiolonczela


BMF Piano Trio zostało założone w grudniu 2008 roku. Trzech młodych muzyków związanych z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy postanowiło połączyć siły na polu trudnej formy tria fortepianowego. Od pierwszej próby, zrozumienie i inspiracja, jaką czerpią ze wzajemnej współpracy, przekłada się na energię i radość zawsze gorąco przyjmowaną i nagradzaną przez publiczność.

Do największych sukcesów zespołu należy zdobycie I nagrody na XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Salonikach (2010) oraz zwycięstwo w St Martin's Chamber Music Competition w Londynie (2011). Muzycy z powodzeniem reprezentowali Polskę w najbardziej prestiżowych konkursach kameralnych, m.in. 8th International Competition „Franz Schubert and Modern Music” w Graz (2012) oraz 62nd ARD International Music Competition w Monachium (2013).

Największy wpływ na styl i estetykę gry BMF Piano Trio wywarli tak znakomici artyści, jak Stephen Kovacevich, Raphaël Pidoux (Trio Wanderer), Andrzej Bauer, Ewa Pobłocka, Maja Nosowska,Vadim Brodski, Jan Stanienda, Marcin Sikorski czy Piotr Janosik (Kwartet Śląski). Repertuar zespołu obejmuje najwybitniejsze dzieła muzyki kameralnej od Haydna aż po muzykę XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej XX wieku.

Zespół występował w Wielkiej Brytanii, Austrii, Grecji, Czechach oraz w ramach festiwali muzyki kameralnej w Polsce, zdobywając uznanie publiczności oraz krytyków. Członkowie zespołu są stypendystami Dartington International Summer School (2011) oraz laureatami IX edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2012).

aktualizacja: lipiec 2016 (ac)