polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych
8–25 października 2017 roku, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
Recital wokalny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
25 października 2017 roku, Warszawa

zespół ()

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T V W Z Ł

Zagan Acoustic


Kontakt: Paweł Zagańczyk

tel. (+48) 602 806 407

e-mail: zagan@o2.pl

www: www.acoustic.zagan.pl


skład zespołu:

  • Paweł Zagańczyk - akordeon
  • Joachim Łuczak - skrzypce
  • Andrzej Wojciechowski - klarnet
  • Jarosław Stokowski - kontrabas


Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Zespół powstał w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.

Na repertuar zespołu składają się głównie autorskie kompozycje. Zarejestrowane zostały one na debiutanckiej płycie zatytułowanej 3:1. Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą.

Zespół Zagan Acoustic współpracuje często z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku oraz Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego i jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych muzycy koncertowali również na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii.

Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC , Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje zespołu do swoich realizacji filmowych.

W styczniu 2015 roku ukazał się drugi album Zagan Acoustic zatytułowany Folk&Roll, nagrany z okazji obchodów Roku Kolbergowskiego 2014. Znalazły się na nim kompozycje powstałe specjalnie z myślą o zespole, skomponowane przez Krzesimira Dębskiego, Piotra Słopeckiego czy Annę Marię Huszczę.

aktualizacja: kwiecień 2015 (ai)