polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
III Festiwal Kwadrofonik
14–15 grudnia 2017, Warszawa
III Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej „Mundus Cantat Sopot”
15–17 grudnia 2017 roku, Sopot
II Album muzyki współczesnej dla młodych wykonawców
16 grudnia 2017, Wrocław
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

orkiestra ()

A B C E F G H I K L M N O P S T W Ł

{oh!} Orkiestra Historyczna


Bankowa 5/3

44-100 Gliwice

tel. (+48) 695 677 247

fax (+48) 609 527 541

e-mail: oh@orkiestrahistoryczna.pl, mpastuszka@poczta.fm

www: www.orkiestrahistoryczna.pl


{oh!} Orkiestra Historyczna została założona w 2012 roku w Katowicach przez grupę pasjonatów muzyki dawnej, wśród których najbardziej istotną rolę odegrali koncertmistrz Martyna Pastuszka oraz menedżer Artur Malke. Działalność zespołu wspierają katowickie instytucje kultury, dzięki czemu orkiestra może realizować ambitne programy, współpracując z szerokim gronem artystów zagranicznych.
Orkiestra współpracuje z tak znakomitymi solistami, jak Olga Pasiecznik, Kai Wessel, Marilia Vargas, Karol Kozłowski, Karolina Brachman, Jakub Burzyński, Georges Barthel, Marcin Świątkiewicz.
Poświęcając się wykonawstwu historycznemu, członkowie {oh!} Orkiestry skupili się na okresie baroku, wykonując rzadko goszczącą na scenie polskiej muzykę francuską, ale także niemiecką i włoską. Muzycy odkrywają i nagrywają utwory, które od XVIII wieku nie były wykonywane. W 2014 r. {oh!} wzięła udział we współczesnej premierze opery Domenica Sarriego Didone abbandonata w Brnie, która została zrealizowana z sukcesem we współpracy z czeskimi i słowackimi solistami oraz reżyserem Tomášem Pilařem. W sezonie 2015/2016 {oh!} Orkiestra Historyczna była uczestnikiem cyklu „Muzyka Dawna”, realizowanego przez NOSPR.
W 2015 r. ukazał się ich debiutancki album {oh!}: Schreyfogel, Schaffrath, Visconti, prezentujący muzykę ze zbiorów jasnogórskich oraz solowe koncerty skrzypcowe i klawesynowe ze zbiorów Biblioteki w Dreźnie (DUX).
Zespół prowadzi ożywiona działalność koncertową. Podczas swojej trzyletniej działalności {oh!} Orkiestra Historyczna występowała na międzynarodowych festiwalach w Częstochowie, Gliwicach, Tarnowie i Warszawie, koncertowała za granicą: w Valticach, Brnie, Pradze, Brühl, Stambule i Ankarze. Ciekawym doświadczeniem w ich działalności koncertowej był udział we współczesnej inauguracji historycznego teatru muzycznego na Zamku Valtice w Czechach oraz koncerty podczas festiwalu na zamku w Brühl w Niemczech.
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)