polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

zespół ()

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T V W Z Ł

{oh!} Orkiestra Historyczna


Bankowa 5/3

44-100 Gliwice

tel. (+48) 695 677 247

fax (+48) 609 527 541

e-mail: oh@orkiestrahistoryczna.pl, mpastuszka@poczta.fm

www: www.orkiestrahistoryczna.pl


{oh!} Orkiestra Historyczna została założona w 2012 roku w Katowicach przez grupę pasjonatów muzyki dawnej, wśród których najbardziej istotną rolę odegrali koncertmistrz Martyna Pastuszka oraz menedżer Artur Malke. Działalność zespołu wspierają katowickie instytucje kultury, dzięki czemu orkiestra może realizować ambitne programy, współpracując z szerokim gronem artystów zagranicznych.
Orkiestra współpracuje z tak znakomitymi solistami, jak Olga Pasiecznik, Kai Wessel, Marilia Vargas, Karol Kozłowski, Karolina Brachman, Jakub Burzyński, Georges Barthel, Marcin Świątkiewicz.
Poświęcając się wykonawstwu historycznemu, członkowie {oh!} Orkiestry skupili się na okresie baroku, wykonując rzadko goszczącą na scenie polskiej muzykę francuską, ale także niemiecką i włoską. Muzycy odkrywają i nagrywają utwory, które od XVIII wieku nie były wykonywane. W 2014 r. {oh!} wzięła udział we współczesnej premierze opery Domenica Sarriego Didone abbandonata w Brnie, która została zrealizowana z sukcesem we współpracy z czeskimi i słowackimi solistami oraz reżyserem Tomášem Pilařem. W sezonie 2015/2016 {oh!} Orkiestra Historyczna była uczestnikiem cyklu „Muzyka Dawna”, realizowanego przez NOSPR.
W 2015 r. ukazał się ich debiutancki album {oh!}: Schreyfogel, Schaffrath, Visconti, prezentujący muzykę ze zbiorów jasnogórskich oraz solowe koncerty skrzypcowe i klawesynowe ze zbiorów Biblioteki w Dreźnie (DUX).
Zespół prowadzi ożywiona działalność koncertową. Podczas swojej trzyletniej działalności {oh!} Orkiestra Historyczna występowała na międzynarodowych festiwalach w Częstochowie, Gliwicach, Tarnowie i Warszawie, koncertowała za granicą: w Valticach, Brnie, Pradze, Brühl, Stambule i Ankarze. Ciekawym doświadczeniem w ich działalności koncertowej był udział we współczesnej inauguracji historycznego teatru muzycznego na Zamku Valtice w Czechach oraz koncerty podczas festiwalu na zamku w Brühl w Niemczech.
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)