polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
III Festiwal Kwadrofonik
14–15 grudnia 2017, Warszawa
III Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej „Mundus Cantat Sopot”
15–17 grudnia 2017 roku, Sopot
II Album muzyki współczesnej dla młodych wykonawców
16 grudnia 2017, Wrocław
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

zespół ()

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T V W Z Ł

Wakarecy Piano Duo


Toruń

e-mail: a.sobonwakarecy@gmail.com

www: www.aleksandrasobon.com


  • Aleksandra Soboń-Wakarecy – fortepian
  • Paweł Wakarecy – fortepian

Wakarecy Piano Duo powstało w Toruniu w 2013 roku. To para uznanych i wielokrotnie nagradzanych młodych pianistów. Aleksandra Soboń-Wakarecy jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Norges musikkhøgskole w Oslo. Paweł Wakarecy ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie obecnie wykłada.
Szeroki repertuar duetu obejmuje muzykę na cztery ręce i dwa fortepiany, od barokowej po współczesną. Artyści stale pracują nad poszerzeniem repertuaru i propagowaniem polskiej muzyki na świecie. Duet koncertował w wielu miastach Polski, w Norwegii i Włoszech. W 2014 r. odbyło się ich tournée koncertowe w Norwegii i debiut w Norges musikkhøgskole oraz w Norweskim Narodowym Teatrze Operowym Operahuset w Oslo. Duet wziął udział w koncercie, rozpoczynającym „Polish Days” w Muzeum Ringve w Trondheim.
W 2015 r. Wakarecy Piano Duo zdobyło I nagrodę podczas XXV International Roma Piano Competition we Włoszech. Duet zdobył również nagrodę specjalną za najlepiej wykonane Rondo C-dur na dwa fortepiany Fryderyka Chopina i IV nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Białymstoku, III nagrodę w sekcji „Duet fortepianowy na cztery ręce” podczas Roma Piano Competition oraz nagrodę podczas I edycji konkursu „Nowa twarz muzyki”, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w 2014 r.
 
aktualizacja: grudzień 2015 (wa)