polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
III Festiwal Kwadrofonik
14–15 grudnia 2017, Warszawa
III Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej „Mundus Cantat Sopot”
15–17 grudnia 2017 roku, Sopot
II Album muzyki współczesnej dla młodych wykonawców
16 grudnia 2017, Wrocław
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

zespół (A)

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T V W Z Ł

Andrzej Panufnik Trio


Kontakt: Paweł Zuzański

tel. (+49) 176 280 025 04

fax

tel./fax

e-mail: pawelzuzanski@panufniktrio.com

www: www.panufniktrio.com


Andrzej Panufnik Trio powstało w 2003 roku. W jego skład wchodzą: Paweł Zuzański (skrzypce), absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie Zenona Płoszaja oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Hanowerze w klasie Adama Kosteckiego; Mateusz Kwiatkowski (wiolonczela) - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Piotra Hausenplasa oraz Konserwatorium Muzycznego w Maastricht w klasie Mirela Iancoviciego oraz Artur Pacewicz (fortepian) - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Waldemara Wojtala oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Hanowerze w klasie Gerrita Zitterbarta.

Trzech muzyków jako swego patrona obrało Andrzeja Panufnika (1914-1991), polskiego kompozytora i dyrygenta, który wyemigrował w latach 50. do Wielkiej Brytanii. Zespół kształcił się w klasie solistycznej Wyższej Szkoły Muzycznej w Hanowerze w klasie Gerrita Zitterbarta oraz Hatto Beyerle - założyciela i długoletniego altowiolisty Kwartetu Albana Berga. Formacja jest od 2005 roku członkiem prestiżowej European Chamber Music Academy (ECMA), mając dzięki temu możliwość pracować pod okiem takich pedagogów, jak Shmuel Ashkenasi, Eckart Heiligers, Avedis Kouyoumdjian, Johannes Meissl, Christoph Richter, Gábor Tákacs-Nagy oraz Gérard Wyss.

W roku 2005 trio zostało wyróżnione III nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej "Charles Hennen Concours" w Holandii, a w roku 2006 nagrodą "Märkischer Kulturkonferenz". Młodzi kameraliści brali również udział w Międzynarodowej Akademii Muzyki Kameralnej w Trondheim, mając możliwość współpracy z takimi indywidualnościami, jak Joseph Kalichstein, Lars Anders Tomter czy David Harrington. Zespół koncertuje na terenie Europy - brał udział w takich festiwalach, jak Musikfest Goslar (Niemcy), Braunschweig Classix (Niemcy), Kalkalpen Kammermusik Festival (Austria), Trondheim Kammermusikk Festival (Norwegia), czy Festival Pablo Casals Prades (Francja), jak również wystąpił wraz z Filharmonią Gotha-Suhl i Märkischer Jugendorchester, wykonując koncert potrójny L.van Beethovena. W najbliższym sezonie koncertowym trio będzie koncertowało w Niemczech, Szwajcarii oraz we Włoszech, wykonując koncert potrójny L. van Beethovena wraz z orkiestrą symfoniczną Arezzo.

aktualizacja: lipiec 2011