polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

sesje aktualne (W)


Wielka Improwizacja (dyrygowana)


Organizator:  Teatr Nowy w Teatrze Dramatycznym

Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej zaprasza na Warsztaty „Wielka Improwizacja (dyrygowana)”, które wraz z kilkoma znakomitymi muzykami poprowadzi Krzysztof Knittel w Teatrze Dramatycznym w Warszawie od 5 do 8 października 2016 w ramach festiwalu „Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty” .

Do udziału w warsztatach improwizacji dyrygowanej wg metody Conduction Lawrence'a Butcha Morrisa pod opieką artystyczną Krzysztofa Knittla są zaproszeni muzycy zainteresowani swobodną improwizacją, zarówno amatorzy jak i studenci akademii muzycznych, a także uczniowie starszych klas średnich szkół muzycznych.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady improwizacji dyrygowanej wg Conduction Lawrence'a Butcha Morrisa, a następnie przygotują wspólnie z prowadzącym program występu. Seria spotkań pozwoli na realizację poszczególnych działań: wprowadzenie w zagadnienia improwizacji dyrygowanej, nauka znaków improwizacji dyrygowanej wg metody Conduction Lawrence'a Butcha Morrisa, próby wykonania kompozycji improwizowanej i koncert. Na warsztaty należy przyjść z własnym instrumentem. Konieczne jest otwarte podejście do improwizacji. Tematem warsztatów będzie swobodna improwizacja zespołowa – pomyślana jako proces zespołowego komponowania powstającego w wyniku współpracy równorzędnych wykonawców. Praca będzie przebiegała w małych (3-6 osobowych) grupach, a efekty będą od razu analizowane i komentowane.

Warsztaty odbędą się w dniach 5-7 października w Teatrze Dramatycznym (PKiN). Zwięczeniem warsztatów będzie koncert finałowy „Wielka improwizacja (dyrygowana)” 8 października o godz. 21.00 w Sali Kameralnej Teatru Dramatycznego w PKiN w Warszawie.

Warsztaty poprowadzą i zagrają razem z uczestnikami w koncercie finałowym znakomici muzycy: Adam Pierończyk (saksofon sopranowy i altowy), Miłosz Pękala (instrumenty perkusyjne), José Manuel Albán Juárez (instrumenty perkusyjne), Krzysztof Knittel (dyrygent, media elektroniczne).

Zgłoszenia udziału w warsztatach (kilka słów na temat swoich osiągnięć artystycznych i ewentualny link do nagrań) należy przesłać najpóźniej do 30 września 2016 na adres warsztaty@pseiam.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Warsztaty oraz koncert finałowy są wydarzeniami towarzyszącymi Kongresowi Kultury.

 

PRZECZYTAJ: Informator Warsztatów - plik PDF


Kontakt:

Ania Knittel +48 692 99 88 99

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.