polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

indeks osób (B)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y Z Ł

Łukasz Błaszczyk,

skrzypek. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi i Konserwatorium Muzyczne w Enschede. Kształcił się u Zakhara Brona, Iwony Wojciechowskiej, Aleksandra Kramarova. Jest laureatem licznych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych i kameralnych m.in. XI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz Konkursu Europejskiej Unii Radiowej w Lubljanie Jako solista i kameralista koncertuje na całym świecie.
W roku 1999 jako jeden z koncertmistrzów uczestniczył w tournee Polish Festival Orchestra Krystiana Zimermana. Prowadzi intensywną działalność jako juror konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, a także jako pedagog na licznych kursach i warsztatach skrzypcowych.
Obecnie jest profesorem w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie kieruje pracą Katedry Instrumentów Smyczkowych. Studenci i absolwenci Łukasza Błaszczyka są zdobywcami głównych nagród na międzynarodowych i krajowych konkursach, zarówno skrzypcowych jak i kameralnych.
Za swoją bogatą działalność artystyczną został uhonorowany Nagrodą Polskiej Akademii Nauk, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi.

grudzień 2016 (mkk)