polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
„Mózg Festival”
XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”
24 listopada 2017, Warszawa
Finał Festiwalu „Obrazy z Conrada”
26 listopada 2017, Warszawa
Mistrzowie instrumentalistyki w cyklu koncertowym „Środa na Okólniku”
29 listopada 2017, Warszawa
Muzyka fortepianowa twórców z warszawskiej uczelni muzycznej
3 grudnia 2017, Warszawa
„Od Elsnera do Moryto”
4 grudnia 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

wykonawcy (A)

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z Ł

Anna Armatys,

wiolonczelistka i kameralistka; ur. 13 października 1972, Tarnów. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat. Studiowała grę na wiolonczeli pod kierunkiem Witolda Hermana w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła podczas podyplomowych studiów mistrzowskich w klasie prowadzonej przez Kwartet Melos oraz z zakresu gry na wiolonczeli u Petera Bucka w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie. Brała udział, jako solistka i kameralistka, w wielu kursach mistrzowskich, m.in. Internationale Bach-Akademie – Kraków/Stuttgart pod kierunkiem Helmutha Rillinga, Internationale Sommer-Akademie – Pommersfelden u Antonína Moravca, Accademia Musicale Chigiana – Sienna w klasie kwartetu Piero Farulliego, Kurs letni z Kwartetem im. Aleksandra Borodina – Portogruaro, Kurs letni Fundacji Paula Hindemitha z Kwartetem Melos – Blonay, Kurs mistrzowski z Koichiro Harada z Kwartetu Tokyo – Florencja.
Jest laureatką III nagrody w kategorii „wiolonczela” na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. Valentino Bucchiego w Rzymie (2002). Trzykrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki.
Anna Armatys od 1993 gra w Kwartecie Smyczkowym Dafô, z którym zdobyła wiele nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in.: w 1995 – I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Bucchiego w Rzymie, w 1996 – IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Dmitrija Szostakowicza w Sankt Petersburgu, w 1997 – III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kulturkreis der Deutschen Wirtschaft w Monachium oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w 1998 – II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Cremonie, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Bubenreuth oraz I nagrodę na Konkursie Kwartetów Smyczkowych w Katowicach, w 1999 – III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Gaetano Zinettiego w Sanguinetto oraz nagrodę specjalną jury na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Józsefa Joachima w Weimarze.
Wraz z Kwartetem ma na swoim koncie wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i fonograficznych, z których dwa zostały nagrodzone Fryderykiem: w 1999 płyta Polskie kwartety smyczkowe XX wieku. Część I (PWM/DUX), w 2002 płyta Polskie kwartety smyczkowe XX wieku. Część II (PWM/DUX). Dla Fundacji Roberta Boscha i stacji SWR zespół nagrał dwupłytowy album, zawierający Kwintet smyczkowy Franza Schuberta z udziałem Petera Bucka oraz kwartety smyczkowe Karola Szymanowskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego.
Anna Armatys koncertuje zarówno jako solistka i kameralistka (w różnych formacjach kameralnych: duecie, triu, kwartecie fortepianowym), jak również gościnnie jako pierwsza wiolonczela w wielu orkiestrach (m.in. Nuova Orchestra Scarlatti, Camerata Stuttgart). Zapraszana była do udziału w takich festiwalach, jak: Schleswig-Holstein, Kissinger Sommer, Warszawska Jesień, Oberstdorfer Musiksommer, The Kitchen, im Frankfurter Römer, Festiwal im. Karola Szymanowskiego, Krakowskie Wieczory Kameralne, Bravo Maestro, Forum Ost West, Kwartet Śląski i jego goście, Muzyczne Dni Zimowe w Allgäu, Muzyczne Lato w Rybnej, Ludwigsburger Festspiel, Europäische Wochen Passau, Tydzień Talentów, Aksamitna Kurtyna, Dni Kompozytorów Krakowskich, Heidelberger Frühling, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Gammertinger Schlosskonzerte, Setimana Internacional Música de Cambra Montserrat València, Festival im Herzogschloss, Europalia, Festival Van Vlaandern, Ostbelgien Festival, Bergische Biennale Neue Musik, Festival Euro Mediterraneo, Poznańska Wiosna Muzyczna, Bodenseefestival, Musikfestival von Colmar, Falsterbonäsets kammarmusikdagar, Festival du Périgord Noir, Festival d’Ile de France, Usedomer Musikfestival.
Artystka zajmuje się jednocześnie pracą pedagogiczną – jest adiunktem w Katedrze Wiolonczeli i Kontrabasu w Akademii Muzycznej w Krakowie.

aktualizacja: lipiec 2008