VIII Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”
22 czerwca – 25 sierpnia 2007
koncerty sierpniowe
- KONCERT 13 - 4 sierpnia 2007 (sobota), godz. 14.00, Łask, kolegiata p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła, ul. Warszawska 15
Koncert na trasie wycieczki Towarzystwa Przyjaciół Łodzi Łódź – Sieradz
Krzysztof Urbaniak – organy
W programie:
Dieterich Buxtehude - Praeludium in g BuxWV 163, Toccata in G BuxWV 164, Canzona in d BuxWV 168
Tabulatura warszawska (XVII w.) - Praeludium Primi Toni, Fuga
Mikołaj z Krakowa - Preambulum in F
Krzysztof Urbaniak - improwizacja Hommage à Nicolaus Cracoviensis, improwizacja Toccata vel Preambulum
Jan Pieterszoon Sweelinck - wariacje na temat pieśni Est ce Mars
Matthias Weckmann - Canzona in c
- KONCERT 14 - 4 sierpnia 2007 (sobota), godz. 19.00, Sieradz, kościół farny, ul. Kolegiacka 11
Scholares Minores pro Musica Antiqua - dziecięcy zespół muzyki dawnej z Poniatowej
W programie m.in.: Alle psallite (Anonim, XIII w.), Bądź wiesioła Panno czysta (Anonim, XV w.), Mikołaj z Radomia - Alleluia, Wacław z Szamotuł – Ach, mój niebieski Panie, Josquin des Pres – In Te Domine Speravi, Arlando di Lasso – Adoramus Te Christe, Stanisław Sylwester Szarzyński – Jesu spes mea, Breve Regnum (anonim polski, XVI w.), Mikołaj z Krakowa – Rex, Tylman Susato – Danserie, Mikołaj z Krakowa – Aleć nade mną Wenus, Toinot Arbeau – Pawana, Orland di Lasso – Echo, Henry Purcell – Sound the Trumpet, Praetorius – Kurant, Hungaresca (Anonim, XVI w.)
- KONCERT 15 - Improwizowane na poważnie - 5 sierpnia 2007 (niedziela), godz. 17.00, Lutomiersk, klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3
Maciej Sikała – saksofon, Romuald Erenc – gitara, Krzysztof Ostrowski – organy
W programie m.in. utwory Antonio Vivaldiego, Joaquina Rodrigo, Ennio Morricone, Macieja Sikały, Romualda Erenca, Krzysztofa Ostrowskiego oraz improwizacje
- KONCERT 16 - 11 sierpnia 2007 (sobota), godz. 19.30, Sulejów, Opactwo Cystersów p.w. św. Tomasza, ul. Opacka 13
Piotr Pławner – skrzypce, Wojciech Pławner – skrzypce, Marek Toporowski – organy
W programie:
Dietrich Buxtehude – Wie Schoen leucht’ uns der Morgenstern
Johann Sebastian Bach – Chaconne z II Partity d-moll BWV 1004 na skrzypce solo, Toccata G-dur
Jiri Cart – Sonata na skrzypce i basso continuo
Antonin Kammel – Sonata na skrzypce i basso continuo
Wolfgang Amadeusz Mozart – Ouverture C-dur KV 339
Georg Friedrich Haendel – Sonata D-dur op. 1 nr 13
Niccolo Paganini – Kaprys nr 24 na skrzypce solo
- KONCERT 17 - 15 sierpnia 2007 (środa), godz. 18.00, Sulejów, Opactwo Cystersów p.w. św. Tomasza, ul. Opacka 13
Kapela Jasnogórska Jana Tomasza Adamusa, Oprawa muzyczna mszy św. w oparciu o zabytki klasztoru Paulinów na Jasnej Górze
Wystąpią: Marzena Lubaszka – sopran, Jacek Ozimkowski – bas, Adam Pastuszka, Juliusz Żurawski – skrzypce, Igor Cecocho, Artur Erenfeld – trąbki, Janusz Musiał – kontrabas, Jan Tomasz Adamus – organy, kierownictwo artystyczne
Wykorzystane utwory:
Introit: Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata kościelna C-dur KV 226
Kyrie i Gloria: Marcin Józef Żebrowski - Missa ex D
Gradual: Marcin Józef Żebrowski - Credidi
Credo: Marcin Józef Żebrowski - Missa ex D
Offertorium: Michał Haydn - Ave Regina A-dur
Sanctus, Benedictu, Agnus Dei: Marcin Józef Żebrowski - Missa ex D
Communione: Marcin Józef Zebrowski - Benedictus
Deo Gratias: Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata kościelna C-dur KV 263
- KONCERT 18 - Z tęsknoty za… - 18 sierpnia 2007 (sobota), godz. 19.00, Warta, kościół św. Mikołaja, ul. Kaliska 3
Chór Kameralny FŁ pod dyrekcją Macieja Salskiego, muzycy ludowi regionu Kujaw i doliny Warty, Apolonia Nowak – śpiew biały
W programie:
K. Szymanowski - Pieśni Kurpiowskie na chór a’cappella
M. Stańczyk - kompozycja specjalna, inspirowana pieśniami ludowymi regionu Kujaw i doliny Warty
- KONCERT 19 - Muzyka Bursztynowego Szlaku - 19 sierpnia 2007 (niedziela), godz. 19.00, Ożarów, Muzeum Wnętrz Dworskich - Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej
Wystąpi: Zespół Polski Marii Pomianowskiej
W programie m.in.:
Jacek Urbaniak - Hac Festa Die (na bazie sekwencji z Graduału Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego XIII w.)
Chorea Polonica (Anonim polski XVI w.)
Hej św. Jónie - polska melodia ludowa
Maria Pomianowska - Pieśń dziewczyny (na bazie melodii ludowej z Tracji)
Lipa - polska melodia ludowa
Lamento di Tristano, La rotta (Anonim włoski XIV w.)
Saltarello (Anonim włoski XIV w.)
O Janie - polka rzeszowska, Nabożna żona - polskie melodie ludowe
Stoi lipeńka - polska melodia ludowa
Fryderyk Chopin – Mazurki op. 68 nr 2 i op. 33 nr 2
Wyrwany (Anonim polski XVI w.)
Dobry taniec (Anonim polski XVII w.)
- KONCERT 20 - Finał Festiwalu - 25 sierpnia 2007 (sobota), godz. 18.00, Łódź, Filharmonia Łódzka im. A Rubinsteina, ul. Narutowicza 20/22
Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Łódzkiej, Marcin Wolniewski – dyrygent
W programie:
Projekcja filmów animowanych Świteź (2007) oraz Piotruś i Wilk (2006) produkcji Łódzkiego Studia Filmowego Se-ma-for, z muzyką na żywo
Powrót
|