12. Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT SOPOT 2016
CZĘŚĆ KONKURSOWA
13 maja 2016 (piątek) godz. 19.00 HITY na CHÓR i SOLO Aula SSW, ul. Rzemieślnicza 4, Sopot
Program: Przeboje muzyki światowej takich artystów jak Barbra Streisand, Frank Sinatra, Bobby McFerrin, Astrud Gilberto, Ella Fitzgerald & Louis Armstrong, Stanisław Sojka, Seweryn Krajewski oraz m.in.: O sole mio, Con te partiro, Funiculi funicula, New York New York i utwory z dalekiej Kolumbii i Meksyku
Wykonawcy: Juan Felipe Alvarado, Kolumbia Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT, Sopot, Polska Beata Wróblewska - dyrygent
18 maja (środa) godz. 19.15 GALA KONCERT INAUGURACYJNY – Koncert Muzyki Polskiej Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Program: Eugeniusz Głowski – Naprzeciw wyszło nam morze… Mikołaj Górecki – Szeroka Woda op. 39 Maciej Babnis – O Sacrum Convivium Paweł Łukaszewski – Nunc Dimittis Anna Rocławska – Suita Kaszubska Andrzej Koszewski – Tryptyk Wielkopolski, cz. 1 „Czerwona korona” Wojciech Kilar – Apotheosis Władysław Raczkowski – Oj, uśnij Juliusz Łuciuk – Nie będę płakała Jacek Sykulski – Stoi lód na Prośnie Pieśni Stanisława Moniuszki: Kum i Kuma, Dąbrowa, Kozak, Chochlik, Przylecieli Sokołowie
Wykonawcy: Chór Kameralny „441 HZ”, Gdańsk, dr Anna Wilczewska – dyrygent Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia”, Kolbudy Tatiana Adamkowicz – dyrygent Aleksandra Andrearczyk - akompaniament
19 maja 2016 (czwartek) godz. 10.00 - 12.00 Przesłuchanie w ramach kategorii B: „Muzyka świecka”, C:„Gospel Jazz, Spirituals” Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Wykonawcy: Chóry - uczestnicy konkursu
godz. 16.30 – PERFORMANCE - PARADA CHÓRÓW ULICA BOHATERÓW MONTE CASSINO, Sopot
Wykonawcy: Wszystkie chóry-uczestnicy konkursu oraz TunaUniversitaria de Coruña, Hiszpania
godz. 17.00 MUZYKA NARODÓW wraz z Ceremonią Otwarcia Muszla Koncertowa, Sopockie Molo, Sopot
Wykonawcy: Wszystkie chóry-uczestnicy konkursu oraz TunaUniversitaria de Coruña, Hiszpania
godz. 19.00 MUZYKA SAKRALNA RÓŻNYCH EPOK Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot
Wykonawcy: Zespół Wokalny Simultaneo, Karol Kisiel - dyrygent
20 maja(piątek) godz. 10.00 - 12.00 Przesłuchanie w ramach kategorii A: „Muzyka sakralna” Kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Wykonawcy: Chóry-uczestnicy konkursu
godz. 11.00 SERENADY TRUBADURÓW z Coruñy - koncert zamknięty Dom Samopomocy-Ośrodek Adaptacyjny, Kazimierza Wielkiego 14, Sopot
Program: Amaliarosa, Muñequita, El parquet, Cántame un paso doble español, Venecia sin ti, Estudiantina Lágrimas, Popurrí rancheras Mexicana, Si tú me dices ven, Alma llanera i inne serenady
Wykonawcy: TunaUniversitaria de Coruña, Hiszpania
godz. 19.15 MUZYKA RÓŻNYCH NARODÓW Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot
Program: Pieśni różnych narodów
Wykonawcy: Żeński chór DANGE, Kłajpeda, Litwa Grace Gospel Choir, Sopot, Polska Chór Akademicki Mahidol University Choir, Mahidol, Tajlandia
21 maja (sobota) godz. 8.00 Oddychanie na śniadanie Molo Sopockie lub Opera Leśna
godz. 10.30–11.30 Przesłuchanie w ramach Grand Prix kościół „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19, Sopot
Wykonawcy: Chóry-uczestnicy konkursu
godz. 17.00 GALA FINAŁOWA Tarasy przy Aqua Parku w Sopocie, ul. Zamkowa Góra 3-5, Sopot
Program: najlepsze utwory konkursowe, wybrane utwory z repertuaru gości festiwalu, Cantemus nostrum canticum - Beata Wróblewska, GaudeMater Polonia, piosenki z okresu 20-lecia międzywojennego w świeżych aranżacjach Artura Jurka
Wykonawcy: Chóry - laureaci TunaUniversitaria de Coruña, Hiszpania Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego w towarzystwie muzyków zespołu ZaganAcoustic oraz Bogdana Kułakowskiego przy fortepianie
KONCERTY TOWARZYSZĄCE
15 maja (niedziela) godz. 17.00 PIEŚNI ZE ŚWIATA kościół Św. Jadwigi Królowej, ul. Wawelska 1, Bojano
Program: utwory sakralne i świeckie oraz popularne i klasyczne, między innymi Fryderyka Chopina
Wykonawcy: Chór Akademicki Mahidol University Choir, Mahidol, Tajlandia, Rit Subsomboon - dyrygent
17 maja (wtorek) godz. 11.00 MUZYKA ŹRÓDEŁ - koncert zamknięty Dom Pomocy Społecznej, ul. Mickiewicza 49, Sopot
Program: utwory popularne i klasyczne, między innymi Fryderyka Chopina
Wykonawcy: Chór Akademicki Mahidol University Choir, Mahidol, Tajlandia, Rit Subsomboon - dyrygent
18 maja (środa) godz. 17.00 SERENADY TRUBADURÓW z Coruñy Nowostawskie Centrum Kultury i Bibliotek, ul. Jana Pawła II 2, Nowy Staw
Program: Amalia rosa, Muñequita, El parquet, Cántameun paso doble español, Venecia sin ti, Estudiantina Lágrimas, Popurrí rancheras Mexicana, Si tú me dicesven, Alma llanera
Wykonawcy: Tuna Universitaria de Coruña, Hiszpania
20 maja(piątek) godz. 10.15 – koncert szkolny Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Aleja Niepodległości 739A, Sopot
Wykonawcy: Chór Dziecięcy CANTORES MINORES, Gniew
godz. 11.00 SERENADY TRUBADURÓW z Coruñy Dom Samopomocy-Ośrodek Adaptacyjny, Kazimierza Wielkiego 14, Sopot
Program: Amaliarosa, Muñequita, El parquet, Cántame un paso doble español, Venecia sin ti, Estudiantina Lágrimas, Popurrí rancheras Mexicana, Si tú me dices ven, Alma llanera
Wykonawcy: Tuna Universitaria de Coruña, Hiszpania
godz. 11.30 – koncert szkolny Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im. Jana Matejki, ul. 3 Maja 41, Sopot
Wykonawcy: Chór Akademicki Mahidol, Mahidol, Tajlandia,Rit Subsomboon – dyrygent
godz. 17.00 MUZYKA ŹRÓDEŁ - koncert plenerowy Teatr Leśny, Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk
Program: Amaliarosa, Muñequita, El parquet, Cántame un paso doble español, Venecia sin ti, EstudiantinaLágrimas, Popurrí rancheras Mexicana, Si tú me dices ven, Alma llanera i inne serenady
Wykonawcy: Tuna Universitaria de Coruña, Hiszpania oraz Chór Lutnia, Malbork, Polska
29 maja (niedziela) godz. 11.30 AVE MARIA kościół Św. Jadwigi Królowej, ul. Wawelska 1, Bojano
Program: Ave Maria - J. Busto, T. Perz, G. Caccini w nowym brzmieniu elektronicznym, w opracowaniu Tomasza Perza oraz inne utwory sakralne
Wykonawcy: Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT, Sopot, Beata Wróblewska-dyrygent
25 czerwca (sobota) 19.00 HISTORIA DE UN AMOR Przystań żeglarska, Błotnik (nad martwą Wisłą)
Program: Przeboje muzyki światowej, m.in.: O sole mio, Con te partiro, Funiculi funicula, New York New York oraz utwory z dalekiej Kolumbii i Meksyku
Wykonawca: Juan Felipe Alvarado, Kolumbia
Back
|