polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
XXV Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”
15–26 listopada 2017, Katowice
XII Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
17 listopada - 3 grudnia 2017
Konferencja Naukowa „(Od)głosy współczesności. Muzyka wokalno-instrumentalna początku XXI wieku”
17 listopada 2017, Szczecin
Jubileuszowy AŻ Festiwal
24 listopada – 10 grudnia 2017, Łódź
Warszawska premiera oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego
24 listopada 2017, Warszawa
I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych „Per organo a quattro mani”
15–20 kwietnia 2018, Nowy Sącz

calendar of events

2008 2009 2010 2011 2012
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

X Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
4 -19 września 2010
WSTĘP WOLNY

4 września 2010 Sobota godz.12.00 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa Śródmieście
Program:

Krzysztof Penderecki – Agnus Dei
Antonin Dvořák – Koncert wiolonczelowy h-moll op.104
Robert Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120
Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Danjulo Ishizaka – wiolonczela, Jacek Kaspszyk – dyrygent

odbiór wejściówek na godzinę przed koncertem; ilość miejsc ograniczona

5 września 2010 Niedziela godz.12.00 – 18.30 Centrum Sinfonia Varsovia, ul.Grochowska 272, Warszawa Praga Płd.
KONCERTY KAMERALNE
Program: Mozart, Beethoven, Chopin, Strauss, Weber, Schumann, Albeniz, Ibert, Hindemith, Castérède, Grϋnfeld, Desenclos, Halvorsen, Mower, Plog, Paciorkiewicz, Joplin, Piazzolla, Arnold, Mancini, Rota, Morricone, Petersburski, Wasowski & Przybora, The Beatles
Wykonawcy: muzycy Orkiestry Sinfonia Varsovia

18 września 2010 Sobota godz. 18.00 Centrum Sinfonia Varsovia, ul.Grochowska 272, Warszawa Praga Płd.
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimenti D-dur KV 136, B-dur KV 137, F-dur KV 138
Antonin Dvořák - Serenada E-dur op.22
Wykonawcy: Polska Orkiestra Kameralna, Jakub Haufa - skrzypce / prowadzenie

19 września 2010 Niedziela godz. 16.00 Amfiteatr Bemowo, ul. Raginisa (Park Górczewska), Warszawa Bemowo
Program:
Johannes Brahms – Koncert podwójny a-moll op.102 na skrzypce i wiolonczelę
Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op.95 Z Nowego Świata
Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Maria Machowska – skrzypce, Katarzyna Drzewiecka-Szlachcikowska – wiolonczela, Jan Krenz – dyrygent


Back