Polmic - FB

Artykuły

Olsztyn | Mistrzowski recital fortepianowy: Paweł Kubica

FWMKolejny mistrzowski recital fortepianowy 28 lutego 2019 roku o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w całości wypełni muzyka polska. Tak zdecydował Paweł Kubica, pianista, który spróbuje zachwycić słuchaczy tego wieczoru swoim talentem i wirtuozerią.

Paweł Kubica, jeden z najciekawszych polskich pianistów, uczestnik dwóch Konkursów Chopinowskich, przywiezie do Olsztyna swoją subiektywną, małą antologię polskiej literatury fortepianowej XIX i początków XX stulecia. W programie recitalu usłyszymy kompozycje: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Juliusza Zarębskiego.

Pianista ukończył z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w 1996 roku w klasie Janusza Olejniczaka. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Jest laureatem konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. II Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (1998, I nagroda w kategorii solistów oraz nagroda specjalna). Pianista prowadzi ożywioną solową działalność artystyczną, zdobywając uznanie publiczności i krytyki zarówno w kraju, jak i za granicą. Od wielu lat zajmuje się także działalnością pedagogiczną – prowadzi klasę kameralną w Katedrze Kameralistyki krakowskiej Akademii Muzycznej.

Szczegółowy program – na stronie https://filharmonia.olsztyn.pl/koncert/mistrzowskie-recitale-fortepianowe-7/