Polmic - FB

Artykuły

Największe gwiazdy na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera w Twoim kinie: Sezon transmisji HD Live 2019/2020

MetThe Metropolitan Opera ogłosiła repertuar transmisji Live in HD w sezonie 2019/2020. 14. sezon cyklu rozpocznie się 12 października 2019 roku transmisją jednej z operowych wizytówek Met – Turandot Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego. Spektakl poprowadzi nowy dyrektor muzyczny nowojorskiej sceny Yannick Nézet-Séguin.

Aż pięć premier znajdzie się wśród dziesięciu transmisji. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy mieli przyjemność zobaczyć i usłyszeć polskich śpiewaków, biorących udział w transmitowanych spektaklach Met. W Manon Masseneta wystąpi Artur Ruciński, a w Marii Stuart Donizettiego – Andrzej Filończyk.

Yannick Nézet-Séguin poprowadzi także premierę Wozzecka Albana Berga. Poza nim za pulpitem dyrygenckim w tym sezonie transmisji staną m.in. Valery Gergiev, Maurizio Benini czy Bernard De Billy.

Przed Bożym Narodzeniem, specjalnie dla dziecięcej widowni, Met przypomni pierwszy w historii transmitowany do kin spektakl operowy – skrzący się humorem i pełen magii Zaczarowany flet Mozarta z 2006 roku. Przed nowym sezonem transmisji na żywo tradycyjnie już czekają widzów letnie powtórki najciekawszych tytułów. Zobaczymy transmitowaną w sezonie 2018–19 Aïdę Verdiego z udziałem Anny Netrebko i Anitą Rachvelishvili oraz słynny spektakl Cyganerii w inscenizacji Zeffirellego, w którym nagłego zastępstwa w partii Mimì podjęła się Kristine Opolais, obecnie pierwszej wielkości gwiazda Met. Nowojorska scena przypomni także Romea i Julię Gounoda z Dianą Damrau i Vittoriem Grigolo oraz Cyrulika sewilskiego w gwiazdorskiej obsadzie, z 2007 roku, nie transmitowanego wówczas do Polski.

Transmisje na żywo z The Metropolitan Opera będzie można zobaczyć na całym świecie w ponad 70 krajach. Dzięki nazywowkinach.pl polscy widzowie obejrzą nowojorskie spektakle z udziałem największych gwiazd aż w 35 ośrodkach.

Więcej – na stronie www.nazywowkinach.pl