Polmic - FB

Artykuły

Warszawa | Cosmic Live Electronic: Jerzy Przeździecki i Andrzej Karałow

CNK8 marca 2019 roku o godz. 19.00 w Planetarium Niebo Kopernika wystąpią Jerzy Przeździecki i Andrzej Karałow.

Improwizowana spontaniczna opowieść, która prowadzi słuchacza przez różnorodne stylistycznie momenty, będące próbą stworzenia własnego świata. Świata, w którym kolor jest dominującym elementem formotwórczym wspólnego języka muzycznego. Wędrując przez wewnętrzne krajobrazy dźwiękowe takich instrumentów, jak syntezator Buchla Music Easel, syntezator modularny, fortepian czy DSI Prophet 6, artyści podejmują wyzwanie sporządzenia mapy tych pozornie różnych muzycznych krain i scalenia ich w jedną, organiczną całość.

Andrzej Karałow – kompozytor, pianista. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz realizuje studia doktoranckie z kompozycji pod kierunkiem prof. Aleksandra Kościowa. Studia magisterskie w klasie prof. Stanisława Moryto oraz w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie ukończył z wyróżnieniem. W roku 2017 otrzymał wyróżnienie Magna Cum Laude macierzystej uczelni. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kompozytorskich. W roku 2018/19 został objęty mentorskim programem London Philharmonic Orchestra Young Composers Programme. W marcu 2018 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę Wir nagraną w duecie z Jerzym Przeździeckim, producentem elektroniki, który występował na „Warszawskiej Jesieni” i na największych festiwalach muzyki elektronicznej.

Dodatkowe informacje – na stronie http://www.niebokopernika.pl/repertuar/repertoire/detail/cosmic-live-electronic-jerzy-przezdziecki-i-andrzej-karalow/