Polmic - FB

Artykuły

Bydgoszcz | Flet w roli głównej

FP29 marca 2019 roku o godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy zaprasza na koncert, podczas którego zabrzmi II Koncert fletowy Mieczysława Wajnberga.

W tym roku Mieczysław Wajnberg obchodziłby swoje 100. urodziny. Urodzony w Warszawie 8 grudnia 1919 roku kompozytor i pianista żydowskiego pochodzenia wyemigrował po wybuchu II wojny światowej do ZSRR i tam kontynuował karierę artystyczną. Jego II Koncert fletowy op. 148 zabrzmi w interpretacji Łukasza Długosza – laureata wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcy czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych.

Po przerwie zabrzmi II Symfonia e-moll op. 27 Siergieja Rachmaninowa, która przyniosła kompozytorowi znaczny rozgłos i pozostaje jedną z najbardziej znanych jego kompozycji. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej wykona utwór pod batutą Robertasa Šervenikasa – absolwenta Konserwatorium Petersburskiego, dyrygenta Litewskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej i Litewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu.

Informacja o biletach – na stronie

http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/blog/wydarzenia/koncert-symfoniczny-44/