Polmic - FB

our projects

POLMIC zaprasza na koncert muzyki polskiej w Londynie

RPOPolskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC zaprasza na koncert z cyklu "Polish Contemporary Music Accross Europe with Friends", który odbędzie się 25 października 2011 roku o godz. 19:30 w Cadogan Hall przy Sloane Terrace w Londynie.

Kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego (Trzy utwory w dawnym stylu), Witolda Lutosławskiego (Koncert wiolonczelowy) i Karola Szymanowskiego (Koncert skrzypcowy nr 2) oraz Petera Maxwella Daviesa (Uwertura Święty Franciszek z Asyżu) zagra słynna Royal Philharmonic Orchestra pod batutą brytyjskiego dyrygenta Christophera Austina. Solistami wieczoru będą: Jakob Kullberg (Dania) – wiolonczela i Giovanni Guzzo (Włochy/Wenezuela) – skrzypce.

Ideą projektu "Polish Contemporary Music Accross Europe with Friends" jest prezentacja polskiej muzyki XX i XXI wieku w czterech ze stolic wytypowanych do realizacji programu kulturalnego polskiej Prezydencji. Punktem wyjścia, mottem każdego koncertu, jest muzyka Karola Szymanowskiego, jako pierwszego modernistycznego kompozytora polskiego, „ojca” nowej muzyki polskiej. Po utworze Szymanowskiego przewidziane są kompozycje współczesnych kompozytorów polskich, zarówno „klasyków” nowej muzyki, jak i twórców młodego pokolenia. W programie znajdą się również utwory kompozytorów miejscowych, jako elementy koncepcji projektu „Polish Contemporary Music Across Europe with Friends”. Pierwszy z koncertów odbył się w Mińsku (5 października), a kolejne dwa - po londyńskim - będą miały miejsce 17 listopada w Moskwie i 14 grudnia w Brukseli

Więcej informacji – na stronie www.czterykoncerty.polmic.pl