polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
130. lat Akademii Muzycznej w Krakowie
25 lutego 2018, Kraków
Muzyczne dedykacje – kiedy głos bywa inspiracją
28 lutego 2018, Warszawa
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz

official patronage

2012 - Rok Mężczyzn w Teatrze Wielkim w Poznaniu

2012 Rok Mężczyzn w Teatrze Wielkim w PoznaniuRok 2011 w Teatrze Wielkim w Poznaniu minął pod znakiem kobiet. Za nami dziesięć spektakli premierowych – dziesięć heroin, których narracje stały się punktem wyjścia do przeprowadzenia szeregu debat, warsztatów i spotkań. W nowym sezonie poznańscy twórcy, kontynuując ową tradycję, wierzą, iż dzięki temu teatr staje się miejscem, gdzie podejmowane są nie tylko kulturowe, ale również społeczne dyskusje.

W styczniu 2012 roku Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki rozpocznie nowy sezon – Rok Mężczyzn. Tym razem zaprezentowanych zostanie dziewięć spektakli premierowych, które przedstawiają historie dziewięciu mężczyzn.

Opowieści te pozwolą przełamać stereotyp mężczyzny: wojownika i władcy, wskazując na skomplikowanie męskiej natury i przedstawiając mężczyznę przede wszystkim jako człowieka, który zderza się z codziennością i własnymi słabościami. Zagadnienia te poruszane będą również podczas debat i spotkań towarzyszących premierom. Twórcy sięgną zarówno do utworów klasycznych, takich jak Hamlet, Eugeniusz Oniegin czy Jezioro łabędzie, jak również dzieł na wskroś współczesnych.

Już 29 stycznia odbędzie się światowa premiera opery Dzień Świra skomponowanej przez Hadriana Filipa Tabęckiego. Z kolei w lipcu będzie miała miejsce prapremiera spektaklu Slow Man Nicholasa Lensa w reżyserii Mai Kleczewskiej. Na scenie pod Pegazem zobaczymy również utwory: Demetrio, Król Roger, Ożenek oraz The Angel of Odd. Wśród zaprezentowanych tytułów znajdzie się wiele międzynarodowych koprodukcji zarówno z Europy, jak i Ameryki Południowej. Wśród nich Teatro Argentino de La Plata z Buenos Aires, ABAO w Bilbao, Israeli Opera czy Teatro Amazonas Manaus.

Patronat medialny nad wydarzeniami Roku Mężczyzn w Teatrze Wielkim w Poznaniu objęło m.in. Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Więcej...