polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
130. lat Akademii Muzycznej w Krakowie
25 lutego 2018, Kraków
Muzyczne dedykacje – kiedy głos bywa inspiracją
28 lutego 2018, Warszawa
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz

archiwum

Ruszył nowy portal dziennikarstwa muzycznego

Młodzieżowa Gazeta Muzyczna MG/MGB - nowy portal dziennikarstwa muzycznegoZ początkiem czerwca Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki uruchomiło nowy portal dziennikarstwa muzycznego www.mgmgb.pl - Młodzieżowa Gazeta Mazovia Goes Baroque, wkrótce po prostu Młodzieżowa Gazeta Muzyczna (MGM).

To projekt, który powstał i mógł się rozwinąć dzięki grantowi Akademii Orange. Jak się okazało, utworzone z wyłonionej w konkursie na najlepszą recenzję muzyczną, Młodzieżowe Kolegium Redaktorskie to kilkanaście utalentowanych dziennikarsko osób z Mazowsza i z Warszawy - o niezwykle sprawnych i "lekkich", a jednocześnie "muzycznych" piórach. To młodzież ze szkół ogólnych i muzycznych, w wieku 15-19 lat: pasjonatów, pozytywnie zakręconych na punkcie muzyki klasycznej, ale nie tylko klasycznej. I co tu dużo mówić: dzięki projektowi, grantowi i tej właśnie Młodzieży powstał jedyny na skalę ogólnopolską portal muzycznego dziennikarstwa, redagowany przez tak młode kolegium: kolegium, składające się z przedstawicieli różnych miast z Mazowsza; Siedlec, Warszawy, Płocka i Łochowa.

Młodzi dziennikarze już przeprowadzili wiele interesujących rozmów z wybitnymi postaciami muzycznego świata, m.in.: Aleksandrą Kuls, Teodoro Bau, Komale Akakpo, Cezarym Zychem. Portal już w tej chwili zawiera wiele interesujących materiałów z dziedziny krytyki muzycznej: recenzji, relacji, wywiadów, artykułów.

Redaktorką prowadzącą jest Anna S. Dębowska - doświadczona dziennikarka muzyczna Gazety Wyborczej i Beethoven Magazine. A w wyłonieniu kolegium pomagali jej między innymi Adam Suprynowicz z Polskiego Radia, Mariusz Herma z portalu ZiemiaNiczyja.pl i Robert Kamyk z TVP Kultura.