polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Z Sewilli i ogrodów Aranjuez”
20 stycznia 2018, Warszawa
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

official patronage

Mobilna Sala Koncertowa w Warszawie

Silent Concert - Mobilna Sala Koncertowa to cykl letnich koncertów organizowanych w przestrzeni publicznej Warszawy, w miejscach, w których raczej nie spodziewamy się spotkać muzyki. Na Bemowie organizatorzy - Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna - wybrali plac z fontanną u zbiegu ulic Radiowej i Powstańców Śląskich. Wydarzenia odbywać się będą w trzy lipcowe niedziele: 8, 15 i 22 lipca 2012 roku. Początek koncertów o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Ze względu na to, że miejsce koncertów jest dość ruchliwe i głośne, organizatorzy zastosowali nowatorski system nagłośnienia Silent Pro. Każdy ze słuchaczy otrzyma osobiste słuchawki i będzie w ten sposób „połączony” z muzykami grającymi na żywo. Takie rozwiązanie pozwoli na bliższy i niezakłócony kontakt z muzyką, pozwoli też na spacerowanie podczas słuchania. Dzięki Silent Concert – Mobilnej Sali Koncertowej muzyka ma szansę rzeczywistego ożywienia przestrzeni publicznej, nieograniczonej zasięgiem typowego systemu nagłośnieniowego.

Wykonawcami koncertów będą: kwartety smyczkowe Nerros i Merlo oraz kwartet instrumentów dętych Arundo. Na program złożą się utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej, dobrane w sposób pozwalający na pełny relaks i radość z odbioru sztuki. Wykonanie kompozycji poprzedzą krótkie wstępy słowne.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

ZOBACZ: program koncertów