our projects

New Aud Concert Walk - koncert spacerowy na "Warszawskiej Jesieni"

Scenatet Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC i Instytut Muzykologii UW zapraszają na New Aud Concert Walk – w piątek, 26 września 2014 roku o godz. 17.30 do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Koncert spacerowy organizowany jest w ramach 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” oraz konferencji finałowej projektu europejskiego „New Music: New Audiences”.

Koncerty spacerowe stanowią nowy typ koncertu, łączący muzykę i ruch z lokalną historią i atmosferą. Autorką pomysłu jest kuratorka i artystka Anna Berit Asp Christensen. Na koncert spacerowy składają się małe muzyczne niespodzianki, pojawiające się w ściśle określonych miejscach podczas spaceru. Efektem tego niezwykłego połączenia programu muzycznego z przechadzką w przestrzeni jest nowy rodzaj spotkania muzyki i publiczności, ciekawe sytuacje na pograniczu sztuki, muzyki, natury, przestrzeni miejskiej i dziedzictwa kulturowego.

New Aud Concert Walk to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, podczas którego publiczność spotka się z autorską koncepcją koncertową duńskiej kompozytorki Anny Berit Asp Christensen w wykonaniu zespołów Scenatet (na zdjęciu) i Kwartludium. Współpraca zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej była budowana w ramach realizacji europejskiego projektu „New Music: New Audiences”. To europejski projekt kulturalny obejmujący 17 krajów, 16 organizacji muzycznych oraz 31 zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej. Koncepcja koncertu, podczas którego publiczność ma okazję spotkać się z dwoma zespołami współtworzącymi program prezentujący muzykę nową, w pełni oddaje ideę projektu „New Music: New Audiences”.
 

Wstęp wolny.


PROGRAM:

Koncert w ramach 57. WARSZAWSKIEJ JESIENI
piątek 26.09.2014, godz. 17.30, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Bent Sørensen Lullabies
Georges Aperghis Les sept crimes de l’amour
Bent Sørensen La Mattina. II Koncert fortepianowy * (soundwork – wersja autorska Anny Berit Asp Christensen)
Juliana Hodkinson Why Linger You Trembling in Your Shell?
Jennifer Walshe Everything you Own has been taken to a Depot Somewhere *
Anna Berit Asp Christensen The Singing Trees * (soundwork)
Nicolai Worsaae Du hast gesagt (soundwork – wersja autorska Anny Berit Asp Christensen)
John Cage Freeman Etudes #16
Salvatore Sciarrino Omaggio a Burri

SCENATET
KWARTLUDIUM

Anna Berit Asp Christensen - kuratorka projektu

Organizatorzy:
Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

POLMICBiblioteka Uniwersytecka w Warszawie


Szczegółowy program i noty o utworach – na stronie: www.warszawska-jesien.art.pl