Polmic - FB

from the world

Paderewski Festival w Paso Robles 2014

2014 Paderewski FestivalKolejna edycja Festiwalu im. Ignacego Jana Paderewskiego w Paso Robles w Stanach Zjednoczonych, poświęconego twórczości światowej sławy polskiego pianisty, kompozytora, polityka, humanisty, właściciela gruntów i winnicy w Kalifornii, winiarza i plantatora migdałów odbędzie się w dniach 5-9 listopada 2014 roku.

Na program pięciu dni festiwalowych złożą się koncerty i wydarzenia specjalne, podczas których wystąpią uznani artyści, m.in. Cassandra Tarantino i North County Chorus oraz skrzypek Mariusz Patyra i pianista Krzysztof Herdzin, a także studenci z Polski i Ukrainy. Gościem specjalnym będzie pianista Zheeyoung Moon – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy w 2013 roku, który weźmie udział w uroczystym koncercie galowym oraz poprowadzi warsztaty mistrzowskie dla pianistów. Oprócz koncertów organizatorzy zapraszają także na projekcję filmu dokumentalnego o Paderewskim.

Mariusz Patyra i Krzysztof Herdzin wystąpią w Kalifornii jeszcze dwukrotnie - już poza Festiwalem. 9 listopada zagrają w Los Angeles County Museum of Art, a 11 listopada - w dniu polskiego Święta Niepodległości - w Newman Recital Hall na terenie Uniwersytetu w Los Angeles.

Więcej informacji - na stronie: www.paderewskifest.com