Polmic - FB

news

Wielkie Wirowanie – utwór Jerzego Kornowicza na zakończenie Jazz Jamboree

Jerzy Kornowicz56. Festiwal Jazz Jamboree zakończy premiera utworu Great Spinning skomponowanego przez Jerzego Kornowicza – kompozytora, improwizatora i promotora muzyki. Koncert odbędzie się w piątek, 12 grudnia 2014 roku o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wstęp wolny.

W utworze muzyka komponowana o inspiracji jazzowej spotyka się z muzyką improwizowaną pochodzącą z różnych, choć nie zawsze obcych sobie muzycznych światów: jazzu, wolnej improwizacji, muzyki współczesnej i alternatywnej.

Znakomici i utytułowani soliści - improwizatorzy: Agata Zubel – kompozytorka i śpiewaczka, Andrzej Bauer – wiolonczelista, Cezary Duchnowski – kompozytor, muzyk mediów elektronicznych i pianista; Krzysztof Knittel - kompozytor i muzyk mediów elektronicznych oraz Ryszard Latecki – trębacz, spotkają się z młodymi jazzmanami – członkami Big-Bandu Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej II Stopnia przy ul. Bednarskiej, występując pod dyrekcją Ryszarda Borowskiego i kompozytora utworu – Jerzego Kornowicza.

Wykonanie będzie stanowić premierę utworu powstałego w ramach programu zamówień kompozytorskich Instytutu Muzyki i Tańca.

Na koncercie zabrzmią także utwory: Big-Band Concerto – kompozytora i jazzmana Piotra Wróbla oraz And If You Knew Wouldn’t Do It – kompozytora i jazzmana Bartosza Smorągiewicza.

Organizatorami koncertu są: Polskie Stowarzyszenie Jazzowe i Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Projekt współfinansuje Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów i Wykonawców STOART.