Polmic - FB

news

Elektro-symfonia w Kaliszu

Elektro-symfonia Nikolet Burzyńskiej Elektro-symfonia Tumany Nikolet Burzyńskiej zabrzmi 12 grudnia 2014 roku o godz. 19.30 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej, w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Bursztynowy Szlak”. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej poprowadzi Adam Klocek.

Idąc na koncert elektro-symfonii Tumany Nikolet Burzyńskiej możemy się spodziewać mocnej dawki muzyki i brzmienia, które wciągają i oczarowują słuchacza z siłą nie znoszącą sprzeciwu, określaną jako narkotyczna. Połączenie nowatorskiej elektroniki z cudownym brzmieniem uhonorowanej nagrodą Grammy Filharmonii Kaliskiej, to obietnica obcowania z pięknem muzyki i brzmienia niedostępnymi na co dzień. Tym bardziej, że po muzykę Nikolet Burzyńskiej sięgają również inni światowej sławy muzycy, tacy jak Hillary Hahn, czy Voix de Strass, a także amerykańskie i australijskie wydawnictwa i stacje radiowe. Była wykonywana m.in. w prestiżowym instytucie IRCAM w Paryżu, festiwalu „La Semaine du Son” w Strasbourgu, czy festiwalu „Next” w Wiedniu.

Nie będzie to pierwsza współpraca Filharmonii Kaliskiej z Burzyńską - przy okazji koncertu symfonicznego Mai Kleszcz i zespołu incarNations kompozytorka pokazała, że piosenki można zinstrumentować z rozmachem Ravelowskim.

- Wszystko wskazuje na to, że powstało kolejne wartościowe dzieło, w którym da się odczuć zarówno moc, jak i subtelność kobiecej wrażliwości, a także atrakcyjne dla słuchaczy elementy stylu Nikolet Burzyńskiej: energetyczne tutti, poetyckie rozmycia brzmieniowe, filmową narrację i brzmienia elektroniczne – mówi Paweł Przezwański, manager kompozytorki.