Polmic - FB

from the world

Koncert Meccore String Quartet w Nowym Jorku

Meccore String Quartet Meccore String Quartet, zwycięzca London International String Quartet Competition 2012, wystąpi 8 lutego 2015 roku w The New School for Music w Nowym Jorku w ramach prestiżowego cyklu koncertów muzyki kameralnej “Schneider Concerts”.

Polscy artyści - Wojciech Koprowski, Jarosław Nadrzycki, Michał Bryła i Karol Marianowski - zaprezentują amerykańskiej publiczności trzy kompozycje: I Kwartet smyczkowy (1917) Karola Szymanowskiego, III Kwartet smyczkowy (1945) Szymona Laksa i Kwartet smyczkowy g-moll op. 10 (1893) Claude’a Debussy’ego.

Założony w 2007 roku Meccorre String Quartet uznawany jest za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. W roku 2011 otrzymał Nagrodę Finalisty oraz Nagrodę Specjalną podczas Międzynarodowego Konkursu Kwartetów Smyczkowych „Premio Paolo Borciani” w Reggio Emilia, w roku 2010 zdobył I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Weiden (Niemcy), a w roku 2009 - I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen. Występował na wielu znanych festiwalach europejskich i w tak prestiżowych salach koncertowych, jak Beethovenhaus w Bonn, Filharmonia Narodowa w Warszawie, czy Wigmore Hall w Londynie.

Ideą cyklu “Schneider Concerts” jest prezentowanie muzyki na najwyższym poziomie wykonawczym w przystępnych cenach biletów wstępu. Wybitni młodzi artyści ze Stanów Zjednoczonych i z zagranicy mają okazję dołączyć do szeregu znamienitych muzyków, którzy dotychczas gościli na koncertach kameralnych organizowanych przez The New School for Music takich, jak Peter Serkin, Yo-Yo Ma, czy Guarneri String Quartet.

Więcej informacji - na stronie: www.polishculture-nyc.org/index.cfm?eventId=2354