Polmic - FB

news

Premiery filmów: Prawykonanie i Dyrygent – rezydent

Premiery filmów: Prawykonanie i Dyrygent – rezydent Instytut Muzyki i Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków oraz Magazyn muzyczny „Presto” zapraszają w środę, 25 marca 2015 roku o godz. 19.00 do Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie na premiery filmów Prawykonanie (2014, 34’30) i Dyrygent – rezydent (2014, 25’20), wg scenariusza i w reżyserii Mai Baczyńskiej. Wstęp wolny.

Główni bohaterowie filmów do młodzi kompozytorzy – Wojciech Błażejczyk, Tomasz Opałka i Ignacy Zalewski oraz dyrygenci – Rafał Kłoczko, Maciej Koczur, Krzysztof Kozakiewicz i Maciej Tomasiewicz. W filmach utrwalone zostały obszerne fragmenty prawykonań zamówionych utworów oraz prób i koncertów w ramach rezydencji, a także wywiady z organizatorami i artystami uczestniczącymi w projektach. Filmy powstały w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Filmy zostały zamówione i wyprodukowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach promocji młodych artystów oraz programów „Kompozytor – rezydent” i „Dyrygent – rezydent”. Powstały w sezonie 2013/2014 we współpracy z instytucjami organizującymi rezydencje: Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonią Gorzowską, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus i Stowarzyszeniem Śpiewaczym Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (program „Kompozytor – rezydent”) oraz Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina, Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Filharmonią Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną (program „Dyrygent – rezydent”).

Producentem filmów jest Instytut Muzyki i Tańca. Realizacji podjęli się młodzi twórcy zrzeszeni w MUDO Music Documentaries. Producentem wykonawczym filmu jest Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. Patronat medialny objął Magazyn muzyczny „Presto”. Partnerem premiery jest Mazowiecki Instytut Kultury.

ZOBACZ: Zwiastun filmu Dyrygent – rezydent - YOUTUBE