Polmic - FB

news

Wyniki 56. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda

Tadeusz BairdW dniu 15 czerwca 2015 roku Jury 56. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda w składzie: Jerzy Bauer – przewodniczący, Zbigniew Bagiński – sekretarz, Krzysztof Baculewski, Sławomir Czarnecki, po wysłuchaniu utworów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu, postanowiło I Nagrodę im. Tadeusz Bairda w wysokości 2.500 $ przyznać Aleksandrze Kacy (godło: Marlowe) za utwór Smugi cienia na harfę, fortepian i wiolonczelę.

Ponadto Jury wyróżniło Monikę Dalach (godło: justdifferent) za kompozycję Tick! – Time (time is ticking) In memoriam H. M. G. na wiolonczelę, harfę i klawesyn.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas festiwalu “Warszawska Jesień” we wrześniu 2015 roku.

Aleksandra Kaca urodziła się16 maja 1991 w Radomiu. W wielu 7 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. W 2010 rozpoczęła studia w Uniwersytecie Warszawskim na kierunku italianistyka, które ukończyła w roku 2013 (dyplom licencjacki). W 2013 rozpoczęła studia magisterskie na tym samym kierunku, a w 2014 – studia kompozytorskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Marcina Błażewicza.

Monika Dalach swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, gdzie kształciła się w zakresie gry na skrzypcach i altówce. Od 2012 jest studentką Wydziału Kompozycji w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr hab. Olgi Hans oraz Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku kulturoznawstwa / twórczego pisania. Finalistka 55. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda za utwór The Locomotive - the Adventure between Tuwim 's words, laureatka Konkursu im. Oskara Kolberga organizowanego przez Filharmonię Świętokrzyską oraz zwyciężczyni uczelnianego konkursu „Mała Symfonia”, organizowanego przez Akademię Muzyczną w Łodzi.