Skip to main content

Zielona Góra | „Scena Muzyki Polskiej": The WHOOP Group

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2023 / 2024 Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Czy chcieliby Państwo usłyszeć dzieła Mieczysława Wajnberga, Krzysztofa Komedy i Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu The WHOOP Group? Najbardziej rozpoznawalny polski kwartet saksofonowy wystąpi na estradzie Filharmonii Zielonogórskiej 8 czerwca 2024 o godz. 19.00.

Mateusz Dobosz (saksofon sopranowy), Krzysztof Koszowski (saksofon altowy), Jakub Muras (saksofon tenorowy) i Szymon Zawodny (saksofon barytonowy) wykonają muzykę polskich kompozytorów w opracowaniach Mateusza Smoczyńskiego, Jakuba Murasa i Krzysztofa Koszowskiego.

The Whoop Group to młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół, składający się z wyróżniających się saksofonistów młodego pokolenia. Każdy z członków kwartetu jest laureatem prestiżowych konkursów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Specjalizują się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej, którą nierzadko sami aranżują na swój skład instrumentalny.

Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena muzyki polskiej, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program: https://filharmoniazg.pl/events/scena-muzyki-polskiej-koncert-kameralny-5/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry