Polmic - FB

from the world

Sinfonia Varsovia na europejskich festiwalach

Radio France Montpellier Festival 2015Między 20 lipca a 21 sierpnia 2015 roku Orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpi z 16 koncertami na pięciu muzycznych festiwalach we Francji i w Polsce.

Pod koniec lipca Sinfonia Varsovia wyrusza do Francji na Radio France Montpellier Festival (20 – 25 lipca). Dwa koncerty, spośród czterech, będą transmitowane przez Radio France Musique. François-Frédéric Guy, uznany francuski pianista, wykona wszystkie koncerty fortepianowe Beethovena, jednocześnie prowadząc orkiestrę od instrumentu.

Pierwsza połowa sierpnia to już tradycyjnie występy Sinfonii Varsovii na jednym z największych festiwali pianistycznych na świecie - La Roque d’Anthéron International Piano Festival. To festiwal, z którym orkiestra związana jest od jego pierwszej edycji zorganizowanej w 1981 roku. W tym roku orkiestra towarzyszyć będzie tak znakomitym pianistom, jak: Jan Lisiecki, Nicholas Angelich, czy Rémi Geniet. Ostatni koncert Sinfonii Varsovii na Festiwalu La Roque d’Anthéron odbędzie się 12 sierpnia. Wybitny rosyjski pianista, Nikolai Lugansky, wykona oba koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina. Za pulpitem dyrygenckim stanie Alexander Vedernikov.

Artyści wystąpią z tym samym programem jeszcze dwukrotnie – podczas koncertu zamykającego 66. Festival de Musique de Menton (Francja, 13 sierpnia), a następnie – już w Polsce - zainaugurują 11. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i Jego Europa”, który odbędzie się 15 sierpnia w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Te trzy koncerty nawiązują do płyty CHOPIN The Piano Concertos, wydanej w 2014 roku przez Naïve, będącej owocem współpracy Luganskiego, Vedernikova i Sinfonii Varsovii.

Festiwalowe lato Sinfonii Varsovii zamknie koncert pod batutą Jerzego Maksymiuka na X Międzynarodowym Festiwalu Mozartowskim „Mozartiana” w Gdańsku (21 sierpnia). W programie koncertu z udziałem solistów Sinfonii Varsovii: Andrzeja Krzyżanowskiego (flet) i Arkadiusza Krupy (obój) – utwory Mozarta i Salieriego.

Szczegółowy program koncertów dostępny na stronie: sinfoniavarsovia.org