Polmic - FB

muzyka dla dzieci

Tell Me a Fairy Tale

Opowiedz mi bajkę


Improvisation Workshops for Children

Wilanów Culture Centre

Saturday, October 10th, 2015

10 a.m. - children 3-5 years of age
midday - children 6-8 years of age

registration: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Organiser: Polish Society for Contemporary Music

More infromation: www.ptmw.art.pl 

Polish Music Information Centre POLMIC is the media patron of ths event


Prowadzący warsztaty:

Iza Kowalewska – wokal, perkusjonalia
Wokalistka jazzowa, współtwórczyni zespołu „Muzykoterapia”. Absolwentka warszawskiego Państwowego Studium Jazzu w klasie śpiewu Izy Zając oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Muzykoterapii. Nakładem Universal Music Polska wydała dwie autorskie płyty: „Diabeł mi Cię dał” (2013) i „Nocna zmiana” (2015).
Iza Kowalewska współpracowała z wieloma polskimi artystami, m.in. Tomaszem Stańką, Katarzyną Nosowską, Leszkiem Możdżerem i zespołem Hey.
Występowałanafestiwalach Gdynia Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, OFF Festival, Heineken Open Air Festival, MęskieGranie.
Poza działalnością koncertową zajmuje się prowadzeniem warsztatów z muzykoterapii, wplatając w nie elementy harmonizowania grupy, świadomego oddechu, relaksacyjne i motywacyjne. Jest także wolontariuszką w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, pracując z małymi dziećmi na oddziale rehabilitacji neurologicznej.


TRILLINGEN DUO
www.facebook.com/trillingenduo

Iwona Jędruch - gongi, misy dźwiękowe, perkusjonalia, skrzypce, głos
Multiinstrumentalistka i dziennikarka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Gra muzykę improwizowaną na instrumentach rzadko spotykanych. Stosuje własne techniki wydobywania dźwięku. Występuje na koncertach solo i w duetach, m.in. ze Zdzisławem Piernikiem (tuba), Tadeuszem Sudnikiem (live electronics) i Małgorzatą Kołcz (kontrabas).
Gra na wernisażach malarskich, bierze udział w projektach muzyczno–plastycznych, m.in. z Anną Carpenter, Edytą Dzierż i Małgorzatą Kapłan.
Prowadzi autorskie warsztaty improwizacyjne, rozwojowe i relaksacyjne dla młodzieży i dorosłych SZTUKA DŹWIĘKU SZTUKĄ ŻYCIA, wykorzystując harmonizującą funkcję wibracji dźwięku. Pisze także felietony.

Małgorzata Kołcz - kontrabasistka, animatorka warsztatów
Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami (MTM im. J. Kiepury, WarsawCamerata, Polską Orkiestrą Radiową).
Jako kameralistka wykonuje również muzykę eksperymentalną i improwizowaną.
Małgorzata Kołcz z powodzeniem łączy działalność muzyczną z pracą dedykowaną kulturze. Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą (Warszawski Letni Festiwal Nowego Miasta, „Muzyczne Pejzaże Czesława Miłosza”, „Muzyka Słów Zbigniewa Herberta”, „Audio Stage”, „Muzyka współczesna nie gryzie“, „Opowiedz mi bajkę” „Via hominis, via caelestis”).
www.artdecogroup.eu

__________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Kurator projektu: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński