Polmic - FB

nasze patronaty

Krajobraz fundamentalny w cyklu koncertów Music +

alt18 listopada 2015 roku o godz. 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie (ul. Reymonta 18) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Music +” zatytułowany Krajobraz fundamentalny. Wystąpi sopranistka Łucja Czarnecka z towarzyszeniem pianisty Piotra Grodeckiego.

W programie koncertu znajdą się kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego (Polały się łzy me, Konwalijka, Nad wodą wielką i czystą, Gdy ostatnia róża zwiędła, Siwy koniu, Szumi w gaju brzezina, Chłopca mego mi zabrali ), Fryderyka Chopina (Precz z moich oczu, Piosenka litewska, Dumka) oraz Mieczysława Karłowicza (Pamiętam ciche, jasne, złote dnie, Mów do mnie jeszcze, Zasmuconej, Na śniegu, Z Erotyków, Pod jaworem).

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Łucja Czarnecka– absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, doktor habilitowany Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, profesor w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej Krakowie i na Wydziale Aktor Teatru Tańca w Bytomiu. Jest twórczynią autorskiego programu „Laboratorium głosu” dla potrzeb PWST Kraków. Koncertuje z powodzeniem, dając recitale oraz występując w projektach muzyczno-teatralnych prestiżowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, m.in. na Litwie, Ukrainie, w Estonii, Słowacji, Czechach, Niemczech, Austrii, Francji, Holandii, Belgii, Włoszech, USA i Kanadzie. Artystka związana jest z Teatrem im St. I. Witkiewicza. Realizuje nagrania dla teatru i filmu, śpiewa muzykę klasyczną, współczesną i alternatywną. Nagrała cztery płyty solowe z muzyką sakralną i operową.

Oficjalna strona artystki: www.czarneckasopran.pl

Piotr Grodecki – studiował fortepian w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Jerzego Łukowicza, a także kameralistykę w klasie prof. Janiny Baster i prof. Adama Kaczyńskiego. Koncertował w większości krajów europejskich. Brał udział w znaczących festiwalach, m.in. Aspekte Salzburg czy Warszawska Jesień. Prowadził kursy interpretacji muzyki współczesnej w Austrii i Finlandii, był kreatorem wielu prawykonań utworów kompozytorów polskich i zagranicznych. Finalista, wraz z Mirosławem Herbowskim, konkursu dla duetów fortepianowych w Rzymie. Dokonał szeregu nagrań płytowych i radiowych, m.in. dla Polskiego Radia, a także radia austriackiego i węgierskiego.