Polmic - FB

official patronage

Zespół Bez Zobowiązań w cyklu „Music +”

Bez Zobowiązań2 grudnia 2015 roku o godz. 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie (ul. Reymonta 18) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Music +”. Wystąpi zespół Bez Zobowiązań w składzie: Robert Marcinkowski (gitara, śpiew), Grzegorz Śmiałowski (gitara, śpiew), Marco Trimboli (perkusja). Wstęp wolny.

Ścieżki Roberta i Grzegorza zetknęły się w 1995 roku w chatce na Niemcowej w Beskidzie Sądeckim i jak do tej pory nierozerwalnie przeplatają się muzycznie, tworząc nieformalną grupę Bez Zobowiązań. W 2004 roku nagrali płytę Szałosolot z towarzyszeniem innych muzyków, łącznie w siedmioosobowym składzie. W 2014 roku dołączył do nich Marco, który od razu zdobył sympatię publiczności. Zespół ma na swym koncie utwory poezji śpiewanej do tekstów własnych, jak i innych, mniej lub bardziej znanych poetów. Podczas grudniowego koncertu zabrzmią między innymi takie piosenki, jak: Landrowerowa serenada, Uwielbiam przełęcze, Kocham Cię Zimo, Czekaj mnie, Wieczorna chandra, Szałosolot, Niewiele drogi już w nas.

Patronat medialny nad cyklem koncertów „Music +” objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

 

Robert Marcinkowski – krakowianin. Z zawodu architekt i nauczyciel akademicki, z pasji – architekt i nauczyciel akademicki, poeta i ciekawy świata w każdym aspekcie. Utalentowany twórca oryginalnej muzyki do wierszy własnych jak i cudzych, w której nuta bluesowa jest nieodzownym elementem. Mistrz słowa i metafor, którymi żongluje niczym wytrawny cyrkowiec.

Grzegorz Śmiałowski – rzeszowianin, z własnego wyboru od 10 lat mieszkający w Bieszczadach. Pracę zawodową związał z mundurem i stoi na straży granic – oczywiście w Bieszczadach, z pasji – niezmiennie na dobre i złe zakochany w górach, które przemierza wzdłuż i wszerz w każdej wolnej chwili z gitarą i bez. Zawsze i wszędzie znajdzie jakieś „ale”, wewnątrz jednak niepoprawny romantyk. Pewnego dnia stwierdził, że dobranie paru akordów gitarowych razem może stworzyć muzykę i tak zostało. Twórca dużej części, obok Roberta, kompozycji zespołu

Marco Trimboli dołączył do zespołu w 2014. roku i od tego czasu gra z nimi okazjonalnie. Z zawodu pracownik młodzieżowy, z zamiłowania i pasji – muzyk. Ukochał instrumenty perkusyjne, a najbliższy jego sercu jest cajon. Marco zamieszkał w Polsce na stałe, idąc za głosem serca, jak sam mówi. Uwielbia bawić się słowem, a od kilku lat robi to także w języku polskim. Uwielbia też (z liczną wzajemnością) dzieci.

Playlista 2.12.2015

1. Landrowerowa serenada 
2. Piosenka o powrocie pociągiem 
3. Uwielbiam przełęcze
4. Zgasłej 
5. Kocham Cię Zimo 
6. Renety 
7. Czekaj mnie 
8. Piosenka o kuligu 
9. Wieczorna chandra 
10. Sanem 
11. Huragan
12. Szałasolot
13. Blues Operatora
14. Niewiele drogi już w nas

Muzyka: Robert Marcinkowski 1, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 13, 14, Grzegorz Śmiałowski 2, 3, 7, 10, 12.

Słowa: Henryk Cyganik 6, Jan Henryk Gutwiński 1, Krystyna Marcinkowska 13, Robert Marcinkowski 2, 3, 4,5, 8, 9, 12, 13, 14, Jerzy Rypel 11, Konstanty Simonow 7, Jerzy Stadnicki13, Roman Zielonka 10.