Polmic - FB

aktualności

Prawykonanie utworu Pawła Przezwańskiego

Immer-Ten-Sion11 grudnia 2015 roku o godz. 19.30 w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej odbędzie się koncert Immer-ten-sion – orkiestra w przestrzeni kosmicznej, podczas którego prawykonany zostanie utwór Pawła Przezwańskiego.

Immer-ten-sion na orkiestrę i live electronics to fascynująca wycieczka po kosmosie dająca poczucie wpierającej w fotel realistycznej oddychającej głębi, majestatycznie przelatujących przed naszym nosem wielkich ciemnych obiektów i śmigających koło uszu odłamków materii, a w tym wszystkim zawieszona w przestrzeni orkiestra symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, która – jak mówi autor dzieła – „po części buduje przestrzeń i jej wydarzenia, a po części odnosi się do współegzystującego, ale kompletnie innego świata – świata ludzkich emocji. Inspiracją dla napisania tej muzyki był kontrast rysujący się pomiędzy kosmosem – niesamowicie pięknym miejscem ścierania się gigantycznych, obiektywnych, bez-emocjonalnych, bezwzględnych i brutalnych sił oraz człowiekiem – rzeczywistością uczuć, emocji, myśli, potrzeb, wizji, instynktów, wrażeń cielesnych. Człowiek – istota zdolna do miłości... i do gniewu.”

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pokieruje Adam Klocek, w roli solisty wystąpi skrzypek Jan Mráček. W programie ponadto: Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena oraz VIII Symfonia h-moll Niedokończona” Franza Schuberta.